74 proc. Polaków przeciw zrównaniu wieku emerytalnego

13.04.2010, 12:00; Aktualizacja: 17.04.2010, 20:15

74 proc. Polaków jest przeciw zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, rozwiązanie takie popiera 20 proc. - wynika z sondażu CBOS. Zrównaniu wieku emerytalnego częściej sprzeciwiają się kobiety niż mężczyźni.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (55)

  • Anka(2011-02-10 19:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jak przejdę na emeryturę w wieku 60 lat będę miała 40 lat pracy,przez cały okres pracy były mi pobierane składki, więc pytam gdzie są moje pieniądze za przepracowane lata. Dzieci małe do żłobka, potem przedszkola i do pracy, a po pracy następna praca w domu chyba mam przepracowane o wiele na podwójnym etacie. Osoby którym udało się przejść na emeryturę w wielu 55 lat napewno nie miały tyle lat pracy - to jest niesprawiedliwe

    Odpowiedz
  • Hana(2011-02-08 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Złośliwości tysiące a rozumu nawet za grosz. Kto tak naprawdę chce reformować system emerytalny ? Mnie sie wydaje że tylko wykształceni bezmózgowcy ! Każda kobieta powinna decydować o tym czy może dłuzej pracować niż 60 lat a nie jakieś złośliwa liberalna poczwara. Czy 35 lat pracy dla steranej kobiety to za mało ? A 25 lat dla mundurówki to za dużo ? Obrzydlistwo !!!

    Odpowiedz
  • jarek(2011-02-08 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    ..ciekawy jestem co na ten temat sądzą feministki, myślę, że powinny być za zrównaniem wieku emerytalnego

    Odpowiedz
  • alik(2011-01-18 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    owszem pracować jak najdłużej, POwcy by chcieli ale jak bym miała lekka pracę siedziała i pierdz...ała w stołek to nawet do 70 lat. A co gdy zwolnia kobiete w wieku 62 lat przy zrównaniu do 65 lat. kto taka staruche przyjmie , żaden pracodwca który teraz krzyczy "tak powinne pracować" i jak mają one żyć jak sie leczyc bo nie czarujmy sie w tym wieku są juz choroby i wyjątki są zdrowych kobiet. O tym sie niic nie mówi. Wstyd żeby po 40 latach pracy tuz przed emeryturą (oczywiście wydłuzonym wiekiem) trzeba nędzę pedzic i żebrać w opiece o pomoc. Chore Państwo,I to pokolenie walczyło o wolnośc i przyszło mu odczuwać tego skutki.Nie o TAKE POLSKE WALCZYŁAM jak mowił nasz Dyzma -Wałęsa.

    Odpowiedz
  • bk(2011-01-18 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    Tylu naiwniaków w tej Polsce że można zrobić z nimi co się chce bo sami się zagryzą.Proste pytanie kto Ciebie starcu(jak dojdziesz do 65 lat) będzie trzymał w pracy, a kobiety to jeszcze dodatkowa konkurencja na rynku pracy.Przecież świat juz nie potrzebuje tak duzo siły roboczej,technologia w tym pomogła.Ale dla Polaków w Unii bedą tylko zasiłki lub praca poniżej kwalifikacji, mogą być tez zagraniczne zasiłki- jak ktoś wyjedzie.

    Odpowiedz
  • Kelner(2010-07-18 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Margarita nie przemęczaj się w domu nic nie rób.Kto ci każe w domu pracować wynajmij pomoc domową.

    Odpowiedz
  • real 1953(2010-05-20 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Popierajcie i protestujcie sobie , to i tak w dłuzszej perspektywie bez znaczenia. A i tak jedynym rozsądnym , sprawiedliwym i uczciwym rozwiązaniem będzie zaniechanie różnicowania uprawnień emerytalnych ze względu na płeć.

    Odpowiedz
  • margarita(2010-05-18 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    uważam że kobieta pracuje i w domu i zawodowo wykonuje 2 prace należy sie kobietom umożliwienie przejscia na wczesniejszą emeryture.A to że kobiety żyją dłużej bo często chodzą do lekarzy dbaja o siebie a mężczyżni stronią od lekarzy to ich wina

    Odpowiedz
  • jaga(2010-05-12 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    popieram taka inicjatywe tylko staz pracy powinien sie liczyc 35 dla kobiet 40 dla mezczyzn sama jestem kobieta i mam 55 lat a stazu pracy38 lat i nie moge odejsc na emeryture bo rzad w nagrode nam tz rocznikom 54 55 56 dolozyl jeszcze po 5 lat pracy do 60 lat a nasze kolezanki z rocznikow 52 53 juz odeszly i to po 25 30 latach pracy wiec gdzie sprawiedliwosc czy my gorsze a moze chodzi o to zebysmy nie doxcczekaly emerytur pod rozwage poslow moze ktos bedzie nas bronic

    Odpowiedz
  • Lolek(2010-05-06 19:24) Zgłoś naruszenie 30

    Totalny kretynizm - różnicowanie wieku uprawniającego do nabycia uprawnień emerytalnych ze względu na płeć.
    Cała Europa jest wolna od tego debilizmu , ale my musimy się czymś absurdalnym wyróżniać.

    Odpowiedz
  • ana(2010-04-22 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie tylko wiek powinien być jedynym kryterium ale okres płacenia składek a po 35 latach pracy każdy powinien moć sam decydować czy przechodzi na emeryturę czy nie.

    Odpowiedz
  • mel(2010-04-22 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie tylko wiek powinien być jedynym kryterium ale okres płacenia składek a po 35 latach pracy każdy powinien moć sam decydować czy przechodzi na emeryturę czy nie

    Odpowiedz
  • elastyna(2010-04-22 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    A czy kryterium wieku do emerytury - jedyne dziś obowiązujące to takie sprawiedliwe kryterium- np. kobitea 60 letnia ze stażem 20 lat przechodzi na emeryturę a np. 55 letnia ze stażem 35 lat może wylądować na bruku z niczym

    Odpowiedz
  • Elka(2010-04-22 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro mamy zrównać wiek emerytalny to i zapłata za pracę winna być równa a także sposób naliczania kapitału początkowego też powinien być jednakowy.
    Wtedy to będzie sprawiedliwe

    Odpowiedz
  • MARINO(2010-04-20 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    ALE POLSKI NAROD TO BAAAARY WIEK 60 lat doczego sie nadaje TYLKO NIEROBY TAK MYSLĄ

    Odpowiedz
  • facet w ciazy(2010-04-20 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    ale!!!miała baba jaja...co?

    Odpowiedz
  • bea(2010-04-20 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, a Darek, Smogg i im podobni zmuszeni prawnie do: sprzątania po sobie(!!) i w 1/2giej: po dzieciach, odrabiania z nimi zadań, wożenia na zajęcia, robienia obiadów, chodzenia na wywiadowki, chodzenia na spacerki, do lekarza oraz symulację przynajmniej jednej ciąży z porodemi oraz jej zdrowotnymi konsekwencjami . I wtedy zrównać wiek emerytalny i TO będzie sprawiedliwe. Aha, jeszcze kiedy ilość samonych matek i takowych ojców w spoleczeństwie się zrowna.

    Odpowiedz
  • kloc(2010-04-20 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    ta dyskusja nie ma sensu
    nie ma co zrownywac ani wydluzac
    zastanowmy sie co zrobic aby ludzie pracowali do ustawowego wieku emerytalnego
    bo teraz ludzi znikaja z rynku pracy duzo wczesniej

    Odpowiedz
  • zuzia(2010-04-19 21:02) Zgłoś naruszenie 01

    Zgadzam sie pod jednym wzgledem żeby zównac wiek emerytalny wtedy żeby męzczyżni rodzili dzieci ,zajmowali sie domem,i dziecmi po pracy .zamiast trzymac pilota w reku i przezucac kanały w telewizorze .

    Odpowiedz
  • Aston Andrew(2010-04-19 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli należałoby tu coś zrównać, to raczej prawa i obowiązki pewnych uprzywilejowanych grup z resztą społeczeństwa. Przecież np. mundurowi idą sobie na emeryturkę po 15 latach pracy (często przed 40-stką) a rolnicy płacą na KRUS skladki 10-krotnie niższe niż reszta obywateli. Tymczasem reforma systemu ubezpieczeń społecznych ma się sprowadzać do tego, by cała reszta harowała do 67 roku życia. To sie nazywa respektowanie zasady sprawiedliwosci spolecznej!!!

    Odpowiedz