Czy matka może zrezygnować z urlopu

Po urodzeniu córki moja żona przebywa na urlopie macierzyńskim. Z uwagi na perspektywę awansu chce jednak wrócić wcześniej do pracy. Czy w tej sytuacji będę mógł wykorzystać pozostałą część tego urlopu?

Czy choroba powoduje przerwanie urlopu

W czasie urlopu macierzyńskiego moja żona zachorowała i trafiła do szpitala, w związku z czym nie może obecnie zajmować się córką. Czy w okresie jej pobytu w szpitalu mogę korzystać z urlopu macierzyńskiego u mego pracodawcy?

Czy po śmierci matki ojciec ma prawo do urlopu

Moja żona zmarła siódmego dnia od porodu. Zmarło też jedno z nowo urodzonych bliźniąt. W tej sytuacji muszę sam zaopiekować się synkiem, który przeżył, a także starszą, czteroletnią córką. Czy przysługuje mi prawo do urlopu macierzyńskiego?

Czy można skorzystać z dodatkowego urlopu

Po zakończeniu przez moją żonę urlopu macierzyńskiego, co nastąpi w maju, chciałbym skorzystać z dodatkowego urlopu macierzyńskiego w celu opieki nad synem. Czy jest to dopuszczalne?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy ojciec dziecka może zastąpić matkę na urlopie macierzyńskim