Kolejki na operacje ratujące życie są sprzeczne z prawem

autor: Anna Monkos06.04.2010, 03:00; Aktualizacja: 06.04.2010, 14:03

Kilkumiesięczne oczekiwanie na operację raka piersi jest sprzeczne z prawem. W takiej sytuacji NFZ musi zapłacić za leczenie za granicą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • kot(2010-04-06 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    NFZ to towarzystwo wzajemnej adoracji, wysokie pensje i wszystko w d... - przynajmniej w Bydgoszczy

    Odpowiedz
  • olek(2010-04-06 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    acjent jeśli miałby czekać miesiąc zamiast maksimum dwa tygodnie, i chciałby zabieg refundowany przeprowadzić za granicą, musi najpierw obdzwonić wszystkie możliwe polskie szpitale, aby zorientować się, czy można gdzieś wczesniejw kraju taki zabieg uzyskać. Potem jesli taki szpital znajdzie (a przecież może jakiś przeoczyć, co mu od razu Fundusz wytknie i odpowie odmową refundacji), wówczas musi uzgodnić tam wizytę, pojechać, ustalić termin zabiegu, potem złożyć wniosek do Funduszu i czekać na odpowiedź. Minie tyle czasu, że tymczasem termin pierwotny (czyli po miesiącu czekania) i tak okaże się najwczesniejszy.
    Niestety, Miro ma rację, mówiąc, że Polska pod rządami PO to dziki kraj, do czego między innymi przyczynia się jego nieudolna koleżanka Kopaczowa. I cała armia nieudolnych urzędasów w mnisterstwie i Funduszu, za tego rządu.

    Odpowiedz
  • TW(2010-04-06 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Za co minister zdriowia pani Kopacz bierze pieniadze, to wrecz nie do przyjecia aby czekalo sie do szpitala tyle czasu..Ta kobieta powinna dawno juz odejsc z tego stanowiska...

    Odpowiedz
  • ZASMUCONY(2010-04-06 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    ANO BIERZE ZA TO,JAKBY PACIENT WYKORKOWKŁ LUB RAK BY GO PRZETOCZYŁ NO TO JEDNEGO MNIEJ W ZUSIE.A JAK TO I W POLITYCE MÓWIĄ BABA Z WOZU KOŃIOM LŻEJ,TYLE ŻE NIE DLA NICH

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-04-06 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Sprzeczne z prawem jest przymusowe pobieranie składek na NFZ a nie tylko oczekiwanie na zabieg w sztucznie tworzonych kolejkach.

    Odpowiedz
  • Smutny(2010-04-06 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Sprzeczne z prawem jest pobieranie przez składek na NFZ, który nie realizuje usług do których jest zobowiązany. Ewa Kopacz uważa, że jest to O.K., że ja płacę nic z tego nie mam, jak również, że ludzie czekają na śmierć zamiast na operację.

    Poprzyj skutecznych polityków, nie kieruj się wyglądem i uprzedzeniami - wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy", wyszukaj sondaż i zagłosuj.

    Wyniki głosowania przez internatów są zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 28559 Polaków i ciągle głosują.

    Drogi wyborco pamiętaj, jaka jest różnica pomiędzy obietnicą, a jej realizacją, czym się różni obiecanie pieniędzy od dania pieniędzy, czym odróżnia się mówienie od robienia. Ile warte są gesty, a ile fakty i działanie.

    Odpowiedz
  • Obywatel(2010-04-06 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Czy płacimy składki zdrowotne za czekanie na śmierć zamiast na lekarza?

    Poprzyj skutecznych polityków, nie kieruj się wyglądem i uprzedzeniami - wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy", wyszukaj sondaż i zagłosuj.

    Wyniki głosowania przez internatów są zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 28559 Polaków i ciągle głosują.

    Drogi wyborco pamiętaj, jaka jest różnica pomiędzy obietnicą, a jej realizacją, czym się różni obiecanie pieniędzy od dania pieniędzy, czym odróżnia się mówienie od robienia. Ile warte są gesty, a ile fakty i działanie.

    Odpowiedz
  • mista(2010-04-06 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejki nie sa sprzeczne z prawem - sam tytuł jest idiotyczny. Kolejki to naturalny efekt udawania że stac nas na wszystko bez ograniczeń. Opisana wyżej regulacja jest w przepisach UE. Call Center w NFZ? a kto za to zapłaci? jak bedziemy sie bawić w super rejestracje to kasy na leczenie bedzie jescze mniej... tak sie zapatrzylismy w tych Anglików z ich listami tylko nie widizmy ze u nich co drugi ucieka za granice sie leczyc bo call center i inne wodotryski nie skróca kolejki. Problemem nie jest lsiat oczekujących czy call center - to wszystko mydlenie oczu i wyciaganie kasy na systemy informatyczne bardziej kosztochłonne niż brak tych regulacji. Czy 5 lat temu ktoś nas słyszał o elektronicznych kolejkach u lekarza? monitorowaniu? czy było przez to gorzej? Kasa - to jest odpoweidź na wszystko. Przepis może dzwignąc wszystko ...bez kasy jest martwy.

    Odpowiedz
  • ojciec(2010-04-06 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    A jak pisałem w tej sprawie do RPO ( żeby się zainteresował ) to dostałem odpowiedź ( na trzy strony ), że wszystko jest ok.

    Odpowiedz
  • Polka(2010-04-06 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    Eutanazja. Alleluja. Solidarność, Soildarność!!!

    Odpowiedz
  • lolo(2010-04-06 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    Sropacz i inni powinni iść do piachu za takie zasr ane metody i złodziejstwo

    Odpowiedz