Oto największe bolączki polskich szpitali

30.03.2010, 16:17; Aktualizacja: 30.03.2010, 17:21

Zbyt niskie nakłady na realizację świadczeń zdrowotnych, ograniczenia w przyjęciach chorych, nadywkonania i zadłużanie są głównymi problemami polskich szpitali - to wnioski z ankiety BBN, na którą odpowiedziało 506 dyrektorów lecznic.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Tym(2010-03-31 02:41) Zgłoś naruszenie 00

    Od kiedy to BBN zajmuje się służbą zdrowia? Żałosne, polityczne gierki.

    Odpowiedz
  • ksiegowa(2010-03-31 06:27) Zgłoś naruszenie 00

    DO 5
    dawno podobnej bzdury nie czytałam!!! A nie myślisz, że są ludzie ciężko i przewlekle chorzy, którym te CZEKI szybko sie skończą i co dalej - komora gazowa? Niektórzy z nich nigdy nie będą mogli wrócić do pracy aby płacić jak to piszesz wyższe składki. Każdy człowiek powinien być leczony z wykorzystaniem najnowszej wiedzy (bez względu na koszty). W przeciwnym wypadku jest to nawet nie eutanazja w majestacie prawa (bo eutanazja to skrócenie cierpienia ludziom nieuleczalnie chorym NA ICH ŻYCZENIE) a w tym przypadku ludzie CHCĄ ŻYĆ I SIĘ LECZYĆ!!!. Więc po co ta obłuda i oburzanie się na Holandię, która umożliwia eutanazję nieuleczalnie chorym??? skoro w Polsce w majestacie prawa na co dzień dochodzi do zaniechania leczenia (ze względu na wysokie koszty leczenia) - czy to nie zabójstawa??

    Odpowiedz
  • marek(2010-03-30 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    I nijak się to ma do słów pani Kopacz. Powinna mieć odwagę cywilną i po raz pierwszy, przed kamerami powiedzić Polakom, iż niemożliwa jest opieka zdrowia na poziomie zapisanym w Konstytucji ( czyli wszystkim, wszystko, za darmo i dobrze). Pozostaje więc albo zmiana Konstytucji albo zmiana płacenia za zdrowie. W konsekwencji albo zaczną płacić składki rolnicy ( bardzo niepopularne przed wyborami) albo wszyscy ( rozsądni) za dodatkowe "polisy". O polisach zdrowotnych zaczęto ostatnio przebakiwać, lecz zanim to zostanie wstepnie uformowane, przejdzie przez "konsultacje społeczne" itp. to o opiece zdrowotnej i o nagannym zachowaniu lekarzy ( a to,że chcą pieniędzy, a to, że wyjeżdżają za granicę i wrócić nie chcą) usłyszymy wiele. A czas mija...

    Odpowiedz
  • n(2010-03-30 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    Jest plan dobrowolny plan B do ktorego szpitale moga przystapic dobrowolnie. Jes budzet na 2010 rok wiec szpitalom nie powinno brakowac pieniazkow.

    Odpowiedz
  • Księgowa(2010-03-30 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    od razu będzie więcej pieniędzy jak lekarze nie będą zarabiać po 10 -40 tyś a nawet więcej na miesiąc. Teraz całość naszych składek wystarcza jedynie na pensje dla lekarzy. Na diagnostykę i leczenie nie zostaje nic.

    Odpowiedz
  • ekonomista(2010-03-30 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    Do księgowej

    Jeszcze więcej pieniędzy będzie na leczenie, jak zlikwiduje się zbędne etaty, pielęgniarek, rejestratorek, administracji itp, itd...
    Zmniejszy koszty oświetleń, ogrzewania i otwierania okien i inne koszty, nad którymi nikt nie panuje, a pieniędzy brakuje...

    Odpowiedz
  • Czeki zdrowotne!!!(2010-03-30 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy ubezpieczony ma mieć swoją kasę na jego koncie zdrowia w banku zdrowia. Każdy za usługi medyczne powinien płacić swoimi czekami zdrowia z tego banku zdrowia . Młodzi dostawali by tzw kredyty zdrowotne a ten co wykorzystał już swoje zgromadzone wkłady powinien po powrocie do zdrowia płacić wyższe składki aby na nowo uzbierać pule pieniędzy w takim banku. Pieniądze wówczas faktycznie szły by za ubezpieczonym i nie korzystał by z nich żaden Donald który tylko uczciwie w życiu pracował na kominie przez może trzy miesiące. Nie trwonił by naszych pieniędzy na swoje leczenie gdyż w swoim życiu się obijał a nie płacił składki!
    Praca była by w taki sposób premiowana! a Ci co mają pecha i często chorują lub są wypadkogenni bo nie stosują zasad bhp musieli by się dodatkowo ubezpieczali albo płacili by odpowiednio więcej.
    Każdy też dochodził by sam roszczeń od sprawców wypadku w drodze KPC za straty na swoim koncie zdrowia! .
    W sumie to Oni zjadają ten budżet bez względu na to czy to rolnik , czy robotnik. Dzieci do wieku pełnoletniego leczone były by z budżetu gdyż wszystkie dzieci zasługują na opiekę podatnika.

    Odpowiedz
  • polak(2010-03-31 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    SWIETE SLOWA!!!.. NIE STAC NAS NA LECZENIE WSZYSTKIEGO W NAJLEPSZY SPOSOB ZA PIENIADZE Z NFZ!!! NIE MA TAKIEGO DRUGIEGO KRAJU NA CALYM SWIECIE!!!

    Odpowiedz
  • ON_40(2010-04-07 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Do ekonomisty.

    Kto Cie człowieku ekonomii uczył??
    Zamiast wydawać pieniądze jna nauke takich "fachowców" jak Ty lepiej a priori byłoby wydać te pieniądze na ich leczenie ( z pozytkiem dla wszystkich ). Wówczas jest szansa że za pare lat znajdą sie myslący, którzy bedą potrafili pomysleć jak tem problem naprawić.

    Odpowiedz
  • studentka(2010-04-09 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    uwaga! zachęcam do lektury Konstytucji RP wszystkich, którzy tak chętnie się na nią powołują.
    "Art. 68.
    1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
    2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa."

    Tyle Konstytucja- o ile się nie mylę nie ma tu słowa o tym, że wszystkim wszystko, najlepsze i za darmo.
    chyba nie mam problemów z czytaniem ze zrozumieniem

    Odpowiedz