Polacy wolą przetrwać kryzys za granicą, niż wracać

autor: Michalina Topolewska22.03.2010, 03:00; Aktualizacja: 22.03.2010, 13:39

Spowolnienie gospodarcze w Europie zamraża ruch emigrantów poszukujących pracy. Emigranci wracający do Polski mają problem z dostosowaniem się do polskiego rynku pracy, a wysokie ceny mieszkań w kraju i wzmacniający się złoty zniechęcają Polaków do powrotów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • bola(2010-03-23 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    A do czego tu wracać?

    Odpowiedz
  • MB(2010-03-22 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    U na w kraju bezrobocie będzie jeszcze rosło, celowo stymuluje się rozwój gospodarczy, jest w tak zwanej zamrażarce od czasów Balcerowicza. A kryzys trwa od 1992 roku i nie może nas ominąć, za dużo dorwało się lepkich łap do pieniędzy podatników.

    Odpowiedz
  • Kogut(2010-03-22 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to tzw. prawica czy to tzw. lewica to to samo jedna kura ich na gnojowniku wygrzebala.

    Odpowiedz
  • 7889(2010-03-22 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    I dobrze im tam - niech siedza na tych wyspach ... a kto nam tu w kraju taka koalicje zmalowal? Kto na wyspach lecial z jezorem wywalonym i glosowal na PO? KTo chowal babci dowód? To to K$%^ teraz macie !

    Odpowiedz
  • realista(2010-03-22 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    będą wracać jak choroba albo starość zajrzy w oczy... wtedy i emeryturkę z polskiego zus-u się będzie chciało i opiekę pańswta

    Odpowiedz
  • D.(2010-03-22 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    kochani nie wracajcie - bo naprawdę nie ma do czego!!! Można tylko odwiedzić rodzinę i nic poza tym. Pracy nie ma i chyba nie będzie, coraz więcej firm pada jak muchy, a to co się dzieje z ludźmi nikogo nie obchodzi.

    Odpowiedz
  • ghty(2010-03-22 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie wracają?...Donek opowiadał bajeczki - przedszkolaki i "absolwenci" bidula na niego głosowali... Wracajcie, jest PO- super... Polska jest liderem w/g Donka ...gospodarczym. Bezrobocie to "tylko" 13% (30%), a statystyczna pensja to ponad 4000 zł (1300zł)...Jest PO-super...

    Odpowiedz
  • ewka(2010-03-22 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nie mogá sie zarejestrowac jako bezrobotni? Jesli ktos pracowal legalnie w krajach UE to nabyl do tego prawo. Powrót nie jest jednak prostá sprawá.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2010-03-22 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    od 15 lat z mojego chutoru wyjechało 3/4 młodychsilnych wykształconych ludzi, przyjeżdzają do rodziców na święta,jak ich zabraknie nie przyjadą Pyt.:czy oni jeszcze istnieją w naszym kraju???czy to bezrobocie dla unii to 13 % faktyczne 33%.. A do czego mają wracać ??? nawet nie będą mogli zarejestrować się jako bezrobotni.

    Odpowiedz
  • ~~kiki(2010-03-22 06:26) Zgłoś naruszenie 00

    A do kogo mają wracać- do Irlandii Tuska i kolesiów z Platformy?

    Odpowiedz