Na rynku pracy najbardziej poszukiwani są absolwenci uczelni technicznych. Z danych portalu pracuj.pl wynika, że nadal wzrasta liczba ofert kierowanych dla osób poszukujących pracy w budownictwie, działach technologicznych oraz IT. Rośnie także liczba osób zainteresowanych studiami na politechnice. W roku akademickim 2009/2010 na jedno miejsce zdawało ponad trzech kandydatów.

Już wkrótce oferty dla inżynierów zostaną zaprezentowane na targach pracy w Warszawie, Gliwicach i Krakowie. Organizatorzy przygotowali propozycje zatrudnienia, praktyk i staży dla studentów uczelni technicznych, absolwentów oraz doświadczonych pracowników.

W Warszawie 23 i 24 marca odbędzie się XVII edycja Inżynierskich Targów Pracy Politechniki Warszawskiej. Oferty zatrudnienia będą prezentowały największe firmy z Polski i Europy. Z kolei w Gliwicach Inżynierskie Targi Pracy Politechniki Śląskiej zaplanowane są 30 marca 2010 r. Podczas spotkań uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, prezentacjach i szkoleniach. W trakcie tegorocznej edycji targów będzie można także skorzystać ze stoisk doradztwa merytorycznego i finansowego dla młodych przedsiębiorców. Celem tego projektu jest również zwiększenie współpracy w zakresie wymiany wiedzy między biznesem, a środowiskiem akademickim. Natomiast w Krakowie 22 kwietnia odbędą się Inżynierskie Targi Pracy organizowane przez Akademię Górniczo-Hutniczą (AGH). Oferty pracy, praktyk i staży będzie oferowała m.in. firma Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), Acelor Mittal, czy International Paper poszukująca pracowników do działów IT.