Studiujesz zaocznie lub w systemie weekendowym i masz problem ze znalezieniem noclegu w dobrej cenie? A może chcesz odpocząć i choć na krótko oderwać się od nauki organizując weekendowy wypad nad morze, w góry, albo do tętniącego życiem miasta? To, gdzie się zatrzymać przestaje być właśnie dylematem. Nie trzeba szukać kwater prywatnych czy pomieszkiwać kątem u dalekich krewnych. Wygodny i przyjazny hotel jest na wyciągnięcie ręki bez wydawania fortuny. Wybrane hotele sieci Orbis, Mercure i Ibis przygotowały promocje specjalnie skierowane do studentów.

W ramach oferty "Studiujesz? Tanio nocujesz!" można skorzystać z taniego noclegu w pokojach dwuosobowych hoteli marki Mercure oraz Orbis Hotels. Wystarczy mieć ważną legitymacje studencką i przy rezerwacji podać hasło "Studia", by skorzystać z zakwaterowania po niższej cenie od piątku do niedzieli w miastach, gdzie jest sporo uczelni. I tak na przykład w hotelach Mercure można przenocować płacąc od 139 do 150 złotych za pokój dwuosobowy za dobę, a w Orbis od 115 do 150. W przeliczeniu na jedną osobę cena jest wyjątkowo atrakcyjna – średnio niecałe 60 lub nieco ponad 70 złotych!

Specjalne oferty dla żaków przygotowały hotele w największych ośrodkach akademickich m.in. Mercure Unia Lublin, Mercure Helios Toruń, Orbis Cracovia Kraków, Orbis Polonez Poznań czy Orbis Wrocław. Korzystając z tańszych noclegów i wygodnego zakwaterowania można też odwiedzić znajomych lub po prostu odpocząć. Miłośnicy weekendowych wypadów i morskich klimatów mogą wybrać się np. do hotelu Orbis Gdynia wyposażonego w basen, położonego blisko plaży, nadmorskiego bulwaru i przystani jachtowej. Dobrym miejsce jest też hotel Orbis Neptun Szczecin zlokalizowany blisko pięknego parku i Zamku Książąt Pomorskich. Znajdzie się także coś dla zwolenników górskich wycieczek. Na nich czekają Karkonosze, a tam hotel Mercure Jelenia Góra, doskonały punkt wypadowy w góry (gdy pogoda nie dopisuje można skorzystać hotelowego basenu). Inny atrakcyjny kierunek to Beskidy – tu promocyjne ceny dla studentów ma hotel Orbis Magura Bielsko – Biała, skąd można wybrać się w okoliczne góry oraz nad jezioro Żywieckie.

Ciekawą propozycję dla studentów pod hasłem Vitastudent mają też hotele sieci Ibis. Oferta obejmuje pobyt od piątku do niedzieli, a pokój dwuosobowy kosztuje 140 zł, co daje cenę zaledwie 70 złotych za osobę! Dodatkowo za 15 zł można wykupić w hotelowej restauracji dwudaniowy obiad z napojem lub piwem. Wystarczy posiadać ważną legitymację studencką i przy rezerwacji podać hasło „Student”. Wśród hoteli biorących udział w akcji są np. trzy w Warszawie, w tym Ibis Stare Miasto - kilka minut spacerem do pobliskiej Starówki, i niedaleko Uniwersytetu oraz ASP. Do wyboru są także hotele Ibis Łódź Centrum położony w pobliżu łódzkiego deptaka i ulicy Piotrkowskiej, Ibis Poznań Centrum niedaleko poznańskiego Starego Miasta, Ibis Częstochowa czy Ibis Kielce Centrum.

Hotele biorące udział w studenckiej promocji:

  • Orbis: Orbis Aria Sosnowiec, Orbis Cracovia Kraków, Orbis Gdynia, Orbis Magura Bielsko-Biała, Orbis Neptun Szczecin, Orbis Prosna Kalisz, Orbis Wrocław, Orbis Polonez Poznań
  • Mercure: Mercure Helios Toruń, Mercure Jelenia Góra, Mercure Opole, Mercure Unia Lublin
  • Ibis: Ibis Częstochowa, Ibis Katowice-Zabrze, Ibis Kielce Centrum, Ibis Kraków Centrum, Ibis Łódź Centrum, Ibis Poznań Centrum, Ibis Szczecin Centrum, Ibis Warszawa Centrum, Ibis Warszawa Ostrobramska, Ibis Warszawa Stare Miasto

Szczegóły na stronach www.accorhotels.com (wpisując kod promocji STUDIA dla hoteli Mercure i Orbis Hotels) oraz www.accorhotels.com i www.ibishotel.com (wpisując kod promocji STUDENT dla hoteli Ibis).

Autor: Joanna Piszcz