Z hemofilią nie pojedziesz do sanatorium

autor: Dominika Sikora04.03.2010, 03:00

NFZ ma prawo odmówić skierowania chorego na leczenie uzdrowiskowe. W takiej sytuacji jest to decyzja ostateczna i nie można się od niej odwołać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (1)

 • To skandal, że w sanatorium daje sie zabiegi(2010-03-04 08:53) Zgłoś naruszenie 00

  leczące wyłącznie JEDNO schorzenie!!!
  Mam chory kręgosłup,serce, drogi oddechowe, miażdżycę . Skierowanie mam na układ ruchu. I co? NFZ w Olsztynie kieruje mnie do sanatorium w Międzyzdrowjach, gdzie nie ma nawet gimnastyki!!! Szok!
  Nie otrzymuję też inhalacji na drogi oddechowe, bo... zostałam sierowana na układ ruchu!
  Innym razem wniosek wystawiono na układ ruchu, a lekarz balneolog zakwalifikował mnie na neurologię. Ciekawe, jakie tu będą zaordynowane zabiegi i czy będzie np. gimnastyka, bez której nie mogę funkcjonować. A o masażach w sanatorium to można jedynie pomarzyć. Tymczasem to one są najodpowiedniejszym zabiegiem. Wszak do sanatorium jedzie sie po to, by podreperować swoje zdrowie, a nie po to, by sobie wypoczywać i nic nie robić.
  Chcemy sie leczyć i na to muszą być pieniądze w NFZ! Bo gdzie się podziewają nasze składki? A poza tym to zakichany obowiązek państwa, by zapewnić swoim obywatelom swobodny i bezpłatny dostęp do leczenia. Bo jak nie będzie obywateli, to nie będzie... państwa. Ot, proste jak drut...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane