W 2009 r. co ósma osoba na zwolnieniu była zdolna do pracy

26.02.2010, 07:33; Aktualizacja: 26.02.2010, 08:30

Co ósma osoba, pobierająca w ubiegłym roku zasiłek chorobowy, była zdolna do pracy - wynika z danych ZUS. Zakład skontrolował łącznie ponad 287 tys. zwolnień i cofnął świadczenia na blisko 150 mln zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Młody WYBORCA -pytanie do Rządu RP.(2010-02-26 09:24) Zgłoś naruszenie 00

  Drogi Rządzie a co ja będę miał za Waszą legalną PRACĘ.

  --emerytury nie dostane bo jakiś Ziołowy Donald stwierdzi ,ze znów brak w ZUSie więc On dalej okrada na EURO2012 i dlatego za nasze obecnie wysokie składki Donald obiecuje coraz to niższą emeryturę,mówiąc tym samym -kto płaci ten frajer ! Ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm..Pawlaki moje składki zużyją dla siebie bo sami nie płacą więc bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzi mnie do kalectwa, nie płacąc nawet dodatku za te warunki. Donald okradnie z emerytury za prace w szkodliwych warunkach pracy a ZUS będzie mnie dręczył kontrolami!Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych,-- -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was .Donaldzie a czy TY płaciłeś dodatkowo wyższą składkę na specjalna przyszłą emeryturę za filozofy wanie w SEJMIE ?

  Odpowiedz
 • Anastazja(2010-02-26 09:30) Zgłoś naruszenie 00

  Jest także druga strona medalu, że wiele ludzi chodzi chorych do pracy, by nie podpaść pracodawcy, albo nie tracić premii czy jakiś nagród. Najczęściej ze zwolnień korzystają ludzie zwalniani z pracy, ale wtedy często są w totalnej rozsypce i ze względów psychicznych zwolnienie się należy,chociaż by po to, by się jakoś pozbierali.Są przecież kraje gdzie dostaje się zwolnienie, bo sie jest zmęczonym, wypalonym pracą. Jestem byłą pracownicą i ZUS i trochę wiem, jak to z tymi kontrolami. Jest rozkaż znaleźć zdrowych wsód chorych i na kogo wypadnie tego bęc.

  Odpowiedz
 • Dowody -jak Tusk dobił i dobija ZUS(2010-02-26 09:33) Zgłoś naruszenie 00

  Don ogłasza wszystkim ,że w ZUSie totalnie brakuje kasy i mówi ,wydłużyć wiek emerytalny,odebrać tym co pracowali w szkodliwych warunkach wcześniejsze emerytury bo nie płacili dodatkowych składek choć zyski z Ich pracy przedsiębiorstwa państwowe odprowadzały do budżetu ,obniżymy przyszłe emerytury które muszą być coraz niższe – to Don inaczej wszystkim mówi : Kto będzie płacił na ZUS ten frajer,ten będzie płacił na innych a sam z tego nie skorzysta ! ,lepiej mu będzie pracować na czarno lub ukrywać dochody a może ubezpieczyć się za granicą ! Dlatego twierdze , durnia wybraliście za Premiera!-a na poparcie dowodu :”Kilka tysięcy przedsiębiorców przestało płacić na ZUS. Opłacają składki za granicą. „z GP z 27 listopada 2009 r .
  2.LIBERAŁOWIE z byłej UW.! to oni wszystkim bez względu na zawód zafundowali jednakową minimalną płacę..co doprowadziło, że od takiej odprowadzane są właśnie składki na ZUS a więc też minimalne i dlatego pieniędzy w ZUSie nie ma .Przecież do emerytury liczyły się ostatnie 20 lat pracy a pozostałe -lata?-więc poco wykazywać wysokie dochody?. Tracą nie tylko pracujący obecnie ale również emeryci i chorzy .Prezesi nie odprowadzają składek ,wolą ukrywać wysokie dochody,oni mają Was gdzieś ,gdyż wiedzą, że to złodziejski system ich składki zostaną przez bogatych KRUSowskich Pawlaków rozkradzione bo Oni nie chcą płacić a My ich leczyć musimy..
  3-Sam pracował na kominie i nikt nie umie się dowiedzieć ile w tej uczciwej pracy był zatrudniony. Miesiąc ,dwa a może ? Nawet w Jego życiorysie tego nie pisze. I to chyba była jego najuczciwsza praca ale nikt nie jest też pewien czy od tej pracy odprowadzał składki na ZUS?
  A emeryturę będą mu musieli płacić za cały okres cwaniakowania w SEJMIE – z czego -pytam się – z czego skoro nie produkował produktu narodowego?

  -Don wysprzedaje zabezpieczenie Pokoleń na pniu -ogłosił do sprzedaży 740 firm. Ja sprzedałem garaż na „pniu” ale Urząd Skarbowy doczepił się ,że za tanio.
  Powiedzieli mi mówiąc w skrócie ,iż na kupca aby osiągnąć dobra cenę czeka się czasami latami .
  Odpowiedziałem -idźcie z tym postulatem do Donalda bo On chce sprzedać na "pniu" 740 polskich firm ? jak sądzicie zrozumieli...
  4.Śmierć i eutanazja. Już mamy taki jeden u stomatologów -darmowa jest ekstrakcja i to bez znieczulenia - a co z pracownikami którzy płacą wyższe składki ZUS bo pracują w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach ? Czy za te składki zamierzacie im dać darmowe znieczulenie przy agonii darmowej?-bo jakoś o zapewnieniu tym grupom lepszych warunkach opieki za ich wyższe składki nie myślicie.
  5.-Jak stwierdziła w 2008 gazeta wybiórcza"W dwa dni wyparowało 2 mld zł na nasze przyszłe emerytury Kryzys za oceanem bije w fundusze emerytalne " --TYLKO czy gazeta wybiórcza zauważyła --Ogłoszenie wówczas prywatyzacji 740 polskich firm spowodowało zapowiedź nadmiaru towaru nad chłonnością rynku co widać na POL giełdzie w która od tego czasu leci na pysk- przecena na nowe prywatyzowane firmy -polska giełda w ciągu ubiegłego roku w WIG 20 straciła --czy to możliwe aby wartość majątku tak nagle-,Ile przez to idiotyczne ogłoszenie wyparowało kasy z Polskich funduszy EMERYTALNYCH!w ciągu 2008 roku?popatrzcie na wykres od stycznia ubiegłego roku.
  6.-czyż ON nie mówi ,ze pracujący w szkodliwych warunkach nie płacili składek !!. A zakłady Państwowe w których Oni byli zatrudnieni komu odprowadzały zyski? Co więc teraz ten Donald chce wyprzedawać- jak nie te zakłady wybudowane z pracy zatrudnionych w szkodliwych warunkach pracy?- na co chce przeznaczyć pieniądze za to uzyskane -na EURO 2012 bo mu w głowie piłka i piłka śwista , ---Chce sobie pokopać to niech kopnie siebie..
  7.Tusk to POlityczny złodziej -okradł zatrudnionych w szkodliwych warunkach w sposób POdwójny.
  Raz niesłusznie odbierając im wypracowane uprawnienia ,dwa :stracili- gdyż do tej pory tak zatrudniani nie mogli wcześniej zapisać się do OFE – a więc stracili podwójnie . Ale tak to jest jak Nami rządzą cymbały. !
  Dlaczego ten POlityczny złodziej nie oskarża kolesia BUZKA za rozdanie górnikom 5-letnich super-urlopów i super-wczesnych emerytur po tych super-urlopach.
  Dlaczego Jemu nie powie co o nim myśli tylko ma odwagę okradać najsłabszych.
  8.-Twierdzenie ,że przez Tuska ,że ZUS jest kaput,że emerytury będą coraz niższe ,albo wiek emerytalny ulegnie bezpodstawnemu wydłużeniu ze względu na brak kasy w ZUSie ,oszukiwaniem wszystkich którzy kiedyś w szkodliwych warunkach bywali zatrudnieni,-powoduje że ludzie wolą już pracować na czarno gdyż nie wierzą w system zgodnie z twierdzeniem Młodego LIBERAŁA bis: Drogi Rządzie a co ja będę miał za Waszą legalną PRACĘ.

  Odpowiedz
 • I kto to mówi?(2010-02-26 13:39) Zgłoś naruszenie 00

  Bzdurny artykuł. Znam mnóstwo ludzi, którzy mimo choroby i zaleceń lekarza - nie przyjęli zwolnienia lekarskiego. A co zrobiła nowa ustawa emerytalna? Dołożyła starym schorowanym ludziom jeszcze 5 lat pracy. No tak - przecież ktoś musi pracować na tych uprzywilowanych i KRUS-y. Dlatego proszę nie róbcie ludziom wody z mózgu w tym zakłamanym podejściu do ludzi starych i chorych. Wystarczy pospacerować po cmentarzu. Tam dopiero widać jak krótko żyjemy w tym naszym chorym Kraju. NIc dziwnego - bo od tych kłamstw i tych idiotycznych artykułow można dostać zawału.

  Odpowiedz
 • ubezpieczony w ZUS(2010-02-26 18:16) Zgłoś naruszenie 00

  do 3 - brawo!
  Dzisiaj w TV wypowiedział się rzecznik ZUS, że "pan Premier poprosił ZUS aby spowodowali wieksze oszczedności na wypłatach chorobowaego i rent" Tata kazał, więc robią.
  Przykład.
  Osoba zatrudniona w prywatnej firmie zachorowala na bezwłąd ręki prawej. A że jej praca była związana z prowadzeniem samochodu i dostawą towaru- ta osoba otrzymała zwolnienie chorobowe i drogie leczenie. Pod koniec drugiego miesiąca choroby pracownik ten zostal wezawany do ZUS gdzie lekarz orzecznik podał rękę pracownikowi na przywitanie i oświadczył ze jest zdrowy do pracy bo się przywitał. Mimo, ze pracownik ten miał mieć rehabilitację to została ona udaremniona przez lekarza orzecznika. SKANDALICZNY SUKCES ZUS. Tak to wygląda. Więc ta statystyka jest naciągana przez szpeców lekarzy w ZUS. Gdzie ich morale. Hitler też miał takich specjalistów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane