Samorządy domagają się, aby ZUS płacił za roczny urlop zdrowotny nauczycieli

autor: Artur Radwan24.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 24.02.2010, 11:54

Samorządy domagają się, aby za roczny urlop dla poratowania zdrowia nauczycielom płacił ZUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • JW - Legnica(2010-02-24 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle odwrócenie problemu. Nie kto ma płacić, ale za co. Chory nauczyciel - zwolnienie lekarskie i chaorobowe na ogólnych zasadach. Relikt komuny URLOP NA PORATOWANIE ZDROWIA DLA NAUCZYCIELI NALEŻY PO PROSTU ZLIKWIDOWAĆ. Jest to jeden z głupich przywilejów, kompletnie bez sensu, który w drodze nowelizacji ustawy KN należy zlikwidować. Jeżeli parlament nie może sobie z tym poradzić to proponuję finansować ten idiotyczny urlop z kasy kancelarii Sejmu i Senatu i obnizyć diety posłom.

    Odpowiedz
  • demiurg(2010-02-24 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    rece opadaja, to ja tez chce urlop na poratowanie zdrowia -i nie wazne kto zaplaci za niego - i tak idzie z publicznej kasy czyli mojej przeciez bo to ja na nia loze

    Odpowiedz
  • Miłka(2010-02-24 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jestem nauczycielem ale uważam, że mają do takiego urlopu prawo. Kiedy czasem ide do szkoły na przerwie to wiem, że nie wytrzymałabym w szkole dłużej niż pół godziny. Starszy syn jest w gimnazjum i tam dopiero jest co robić. Nauczyciele- szacun ! jak mawia moje starsze dziecko. Nie zazdroszczę wam niczego, co najwyżej współczuję...

    Odpowiedz
  • gość(2010-02-24 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Czu urlop zdrowotny się należy, czy nie, każdy może mieć swoje zdanie. Punkt widzenia od punktu siedzenia. Jednak najczęściej urlopy te wykorzystywane są jako substytut urlopu wychowawczego. Wiadomo, lepiej płatny. Często zdarza się, że na takim urlopie nauczyciel wyjeżdża na saksy bądź w inny sposób zarobkuje. A to już inna sprawa. Problem finansowania tegoż urlopu to znaczny wydatek dla gmin...
    Są też inne zawody znacznie obciążające człowieka. Więc jeśli dawać, to wszystkim. Może nie 3 lata, jak to mają nauczyciele, ale choćby rok?

    Odpowiedz
  • konkret(2010-02-24 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Olszewski- koszt urlopu dla podratowania zdrowia nauczyciela jest objęty subwencją. Nie tylko nauczyciele mają urlopy zdrowotne - a te wszyskie rehabilitacje, sanatoria i inne bonusy zdrowotne firm to co?
    Subwencję należy zamienić na DOTACJĘ i samorządy zmienią zdanie o wynagrodznieach nauczycieli. Teraz dopiero co widać jak przez 10 lat kantowali nauczycieli na wyangrodzeniach i muszą to wyrównywać. A nauczyciele teraz założą sprawy o te wyrównania 3 lata wstecz, Panie Olszewski.

    Odpowiedz
  • 44(2010-02-24 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli miałby płacić ZUS,to za wcześniej zapłaconą podwyższoną składkę( i to chyba sporo - rok wolnego za 7 lat pracy)
    Jeśli w ramach takiej samej składki, to wszyscy pozostali też powinni mieć takie samo prawo.
    A na marginesie -im prostszy system tym lepiej.

    Odpowiedz
  • Doświadczony(2013-09-02 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Żaden relikt. Nie palę, nie piję, dbam o siebie i choruję! W roku 2010 - 2011 byłem na takim urlopie. W latach 2002 - 2010 - chorowałem 15 razy na zapalenie oskrzeli i 2 razy na zapalenie płuc. Polazłem na ten urlop. Sanatorium, góry i inna taka profilaktyka. Zero szczepień i o dziwo w 2012 i 2013 ani razy nie zachorowałem. Gadam i gadam, sale ma pełne dzieci zakatarzonych, zasmarkanych i kaszlących, czasami i gorączkujących, a mnie nic nie bierze. Żadnych szczepionek. Ogólnie organizm nauczycieli po tych 7 latach to jest na skraju wyczerpania. Mam kumpla, który zaczął pić po 7 latach (maj, czerwiec) - nie wytrzymywał. Powędrował za urlop, mówiąc o tym dyrektorowi. Wrócił po roku jak nowo narodzony. Taki urlop to poratowanie zdrowia nie tylko fizycznego, ale i psychicznego.

    Odpowiedz