Mimo kryzysu Polacy nie wracają z emigracji zarobkowej

23.02.2010, 15:48; Aktualizacja: 23.02.2010, 16:00

Od początku kryzysu gospodarczego do kraju wróciło zaledwie kilkadziesiąt tysięcy Polaków. 70 proc. tych, którzy wyemigrowali po 2004 r., przebywa poza krajem dłużej niż rok - poinformowała prof. Krystyna Iglicka z Instytutu Studiów Społecznych UW.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • buba(2010-02-23 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Pytanie -do czego mają wracać ?

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-23 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    a gdzie mają wrazac?
    Do oszysta Tuska?
    Do złodziejskiej i lodziarskiej Partii PO?.. haha

    .. sami widzicie jak was Tusk oszukał naiwni emigranci

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-02-23 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    wracajcie do kraju emigranci.. Rosół załatwi wam pracę.. on taki uczynny i bezinteresowny czlowiek.. haha.

    Odpowiedz
  • JO ACHIM(2010-02-23 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    wracajcie chincyzki kupia benzin no lotos
    jest super sa cuda i dziwy

    Odpowiedz
  • alzara(2010-02-23 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt Tuskowi nie wierzy i słusznie !

    Odpowiedz
  • filologini(2010-02-23 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    Sama żałuję, że nie wyjechałam, kiedy byłam w pełni sił. Zmarnowałam tu kawał swojego życia rzetelnie pracując na fortuny kolesi. Po tylu latach odprowadzania składek na ubezp. emerytalno-rentowe perspektywa 600-złotowej emerytury z ZUS i najpewniej 300-zł z OFE - to już chyba lepiej z sobą skończyć niż wegetować. Emigrantom zdecydowanie odradzam powrót, choć w moim interesie byłoby, aby jednak powrócili i odprowadzali składki na moją emeryturę, bo w takim wypadku to nawet tych 600zł nie będzie. Byłoby to jednak nieuczciwe. Nic to. Najważniejsze, że kolesie politycy mają się świetnie.

    Odpowiedz
  • ala56(2010-02-23 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    Oszustwo zaczęło się jeszcze wcześniej, nazwano je prywatyzacją. Sławne udziały w NFI, 100 milionów od Wałęsy, nieudane reformy i ciągle te same twarze. Ciężko będzie na starcie młodym ludziom w naszym kraju, nawet tym wykształconym. Mam wrażenie że ci ludzie w sejmie i kolejnych rządach dawno oderwali się od rzeczywistości, a my potrzebni jesteśmy do płacenia podatków, żeby lepiej żyło się kolesiom.

    Odpowiedz
  • emigrant(2010-02-24 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Pytanie - do czego wracać wszystko do gory nogami przewrocone ? Tu normalny czlowiek nie ma nic... nic... nic... Kazdy Nas skubie,niedlugo z nas tylko kości, a te ko sci mozna przerobić na mączkę kostną i znów wróci do łańcucha biologicznego ,ze w innej postaci.Marzylo sie bogactwo w UE i co z tego wyszlo ?. A u gory bawia sie w łańcuszek św.ANTONIEGO !! HA,ha,ha

    Odpowiedz