Kiedy pracodawca musi wypłacić pracownikowi trzynastą pensję

autor: Łukasz Guza23.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 23.02.2010, 10:23

Prawo do trzynastego wynagrodzenia w ciągu roku przysługuje pracownikom sfery budżetowej. Dodatkową pensję mogą otrzymać jednak także inni podwładni, jeśli tak stanowi np. obowiązujący ich regulamin wynagradzania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • artless(2012-02-29 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ale jesteście nażekaly . Pomyślcie jakby 13-tą pensje wypłacał prywaciaż do rąk pracowników to też było by źle ponieważ od 13 pensji normalnie odprowadza się podatek do państwa czyli (budżetu). Także nikt nikomu nie zabierał 13 pensji tylko biedny pracodawca-prywaciaż skąpi żeby mieć dla siebie!!!
    No!?

    Odpowiedz
  • Ryk(2011-12-19 13:51) Zgłoś naruszenie 01

    Najlepiej byc zwykłym pracownikiem. Zawsze dostanie się zapomogę, bo dużo dzieci i żona nie pracuje i niskie zarobki. Fuchy przynoszą niezły dochód. Pan doktor albo mgr po trzydziestce nie ma ani rodziny ani domu ani pojazdu a zobaczcie panów pracowników mają już wszystko i ciągle powtarzają jacy oni biedni a oni są po prostu bardziej cwani od umysłowych.

    Odpowiedz
  • and(2011-11-06 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    to chore żeby trzynastki dostawaly tylko darmozjady z budżetówki ,którzy nic namacalnego nie wytwarzają a ludzie w zakladach muszą na te trzynastki
    zasuwać na akord ,chory kraj !!!albo wszystkim albo nikomu !!!1

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • inona(2011-02-09 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    A co szkoda,że nie macie ale jak i ty byś miał to by było okej tak.

    Odpowiedz
  • orinoco(2010-02-24 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    Aż dziw bierze, ile lat po upadku komuny przetrwał ten relikt.

    Odpowiedz
  • nina(2010-02-24 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    To przywilej komunistyczny. Który pracodawca (nie budżetowy) coś daje, czego nie musi? Ustawodawca zadbał o kasę pracodawców prywatnych.zapisując w ustawie: jeśli chce do da jeśli nie to nie da. Po co trzynastki dla wszystkich, lepiej dewidentę dla siebie, proste.Ustawodawca lekką ręką pozbawił pracowników trzynastki lecz nie sferę budżetową czyli siebie!

    Odpowiedz
  • Buc(2010-02-24 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Może być - to przecież zależy tylko od właściciela...

    Odpowiedz
  • Olaf(2010-02-23 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Chory kraj!żadnych trzynastek urzędnikom skończyć z tym rozdawnictwem to społeczeństwo nie wypracowuje.Dlaczego niema w GSsie,Psssie i zakładach prywatnych.

    Odpowiedz