Ustawa żłobkowa ma zachęcić Polki do rodzenia

autor: Klara Klinger22.02.2010, 12:30; Aktualizacja: 22.02.2010, 12:38

Rząd zajmie się projektem tzw. ustawy żłobkowej, która ma zachęcić Polki do rodzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • bene(2010-02-22 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe tylko czy uchwalenie tego zajmie rządowi równie mało czasu jak słynna ustawa hazardowa...

    Odpowiedz
  • PLATFUSY RZADZA(2010-02-22 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    mam volny kroliczak vynajme gratis
    tak poloczki dbaja o mieszkania
    a działki to hopsztaplery opanowały a w kraju lezy grunt odłogiem
    no ulice sa polskie zobaczcie jakie dziurawe

    Odpowiedz
  • MAŁGORZATA(2010-02-22 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    A GDZIE RODZINNE NA DZIECI 504 ZŁOTE NA OSOBE TO ŚMIECHU WARTE TERAZ DOSTAJĄ RODZINNE CI CO OSZUKUJĄ PAŃSTWO A KTO PRACUJE I ODPROWADZA PODATEK TEMU ZABIERAJĄ BO PRZEKROCZYŁO ŚMIESZNĄ SUME DOCHODU!!!

    Odpowiedz
  • filologini(2010-02-22 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    ...opłacane przez samorządy - samorządy znów się ucieszą, że wesoły rząd oddaje 'władzę' w ich ręce.

    Odpowiedz
  • Jan 68(2010-02-22 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie: trochę więcej optymizmu. W ostatnich latach odwrócił się trend demograficzny i rodzi się więcej dzieci. Trzeba pomóc młodym matkom a taka pomoc to nie becikowe które można wydać w 2 dni a większa sieć dostępnych żłobków i przedszkoli. Do tej pory założenie żłobka porównywać można było z budową sali operacyjnej do przeszczepu serca. W końcu zauważono ten problem i trzeba mieć nadzieję że przepisy wejdą szybko w życie. Według Eurostatu mamy najniższy w UE wskaźnik uczęszczania dzieci do żłobków i przedszkoli To jest prawdziwa bariera cywilizacyjna którą trzeba pokonać, na pewno dużo ważniejsza niż to kto pojedzie do Katynia. Szkoda że media tak mało poświęcają czasu na tego rodzaju problemy a skupiają się na politycznych połajankach.

    Odpowiedz
  • pozdrawiam POmylonych(2010-02-22 18:45) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk obiecje juz od 3 lat bez zadnych efektów...najpierw polikwidował przedszkola bo były nieopłacalne a tera znowu zakłada.. haha.

    ...rybak złowił złotą rybkę i zapytał, spełnisz moje trzy życzenia? Na to rybka, daj spokój ja jestem z Platformy, ja tylko obiecuję

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-22 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    Młodzieżówka PO - do roboty! Dzieci rodzić! wszak obietnice „Słoneczka Kaszub” nie mogą bez POkrycia zostać! Są już boiska w każdej gminie to żłobki i przedszkola też będą! Gdy Rysio z Mirem się tym zajmą to i może POle golfowe dzieciakom zbudują aby Rosół z Sobiesiakówną mieli gdzie „wstęgi przecinać”.

    Tak zupełnie serio.
    Sporej części moich znajomych od dwóch lat dochody nie wzrosły (oprócz minimalnego wynagrodzenia) jednak pozbawiono ich zasiłków rodzinnych i wyprawek szkolnych na rok 2010.
    Kochana władza, dzięki której miało żyć się lepiej wszystkim „przekombinowała” progi dochodowe pozbawiając sporo rodzin ich dzieci świadczeń.

    Odpowiedz
  • naród wie(2010-02-22 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    Warunkiem dostania się dziecka do żłobka będzie POparcie ... Oboje rodziców muszą mieć Certyfikat POparcia, czyli zaświadczenie o głosowaniu na Jedynie Słuszną Partię, AKTUALNE. Dziadków też trzeba zarejestrować jako Sympatyków. POmogłoby również Członkowstwo w JSP (jak wyżej).

    Odpowiedz
  • TW(2010-02-22 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    niech rząd nie wymyśla pierdół tylko poprawi warunki życia a o reszte niech sie nie martwi.ustawa nic nie załatwi ,mamy np ustawe o dostepności do słuzby zdrowia,no tak ale ona nie precyzuje ze dostepność moze być po kilku miesiącach czekania.nastepna ściema rządu

    Odpowiedz
  • Jan 68(2010-02-22 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    do 6. Sporo ciekawego wniosłeś do dyskusji. Argumenty na poziomie, czy mógłbyś mi wskazać skąd wziąłeś dane o likwidacji przedszkoli w ostatnich trzech latach. Bardzo chętnie się z nimi zapoznam. Czytam prasę warszawską i tu pisze się sporo o nowych pomysłach i projektach, niektóre już powstały jak choćby kontenerowe przedszkola. Sprawa braku odpowiedniej ilości żłobków i przedszkoli to są zaniedbania co najmniej z ostatnich 20 lat, jeśli nie więcej i w tych zaniedbaniach brały udział wszystkie rządy.

    Odpowiedz
  • aaa(2010-02-22 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    Należał by się zastanowić co, z punktu widzenia rozwoju dziecka, jest dla niego korzystniejsze. Wiadomym jest, że im młodsze dziecko tym bardziej wymaga opieki 1;1. Do trzeciego roku życia dzieckiem powinny zajmować się osoby mu najbliższe.Choćby nie wiem jak wysokie standardy były by spełniane przez żłobki , nic nie zastąpi bliskiego kontaktu z matką i ojcem. To rodzina z małym dzieckiem powinna być dotowana a kiedy dziecko jest na tyle dojrzałe do przebywania i rozwoju w grupie powinno mieć możliwość a starsze obowiazek uczęszczania do przedszkola.

    Odpowiedz
  • ArnoldUPR(2010-02-22 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    ci idioci zamiast obnizyc podatki o polowe wymyslaja jakies bzdurne ustawy. obnizyc podatki i problem sam sie rozwiaze.

    Odpowiedz
  • s(2010-02-23 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    Janie trend demograficzny się odwrócił tylko i wyłącznie dlatego, że za rodzenie wzieły się kobiety z monstrualnie wielkiego wyżu demograficznego pierwszej połowy lat 80!! jeśli ktoś tego nie rozumie to jest tak naiwny, że wszelka z nim dyskusja nie ma sensu!

    Odpowiedz
  • monmon(2010-02-28 00:31) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście żłobki i przedszkola są bardzo potrzebne, ale to jest kropla w morzu potrzeb. Jestem mlodą mamą i trudno mi się zdecydować na drugie dziecko ze względu na pracę. Pracuję na własnej działalności, czyli jak pójdę rodzić to zostaję bez pensji, a jak utrzymać się z jednej pensji...??? Czy znajdę pracę jak wrócę po tak długiej przerwie? Po poprzednim macierzyńskim zostałam zwolniona po powrocie do pracy. Jak zostawić 4 czy 6cio miesięczne dziecko komuś obcemu pod opieką???!!! To są problemy młodych matek.
    Chcę mieć więcej dzieci, ale mnie na to nie stać.

    Odpowiedz