Zlikwidujmy becikowe – a potem domy dziecka

autor: Bartosz Marczuk17.02.2010, 10:40; Aktualizacja: 17.02.2010, 13:58

Rocznie wydajemy ponad 400 mln zł na absurdalne becikowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (29)

  • olek(2010-02-17 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Anie można zlikwidować tego wszystkiego razem z niechcianymi dziećmi?

    Odpowiedz
  • Asia(2010-02-17 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    A może większa skala kampanii antykoncepcyjnych? Więcej lekcji wychowania seksualnego w szkołach??
    Przymusowa kastracja kobiet i mężczyzn z ubogich i patologicznych rodzin wielodzietnych??

    Fakt, mnie osobiście 1000zł nie zachęca do zajścia w ciąże bo więcej wydam na badania i lekarzy a także na wyprawkę dla dziecka niż te becikowe warte.
    Ale właśnie w tych rodzinach patologicznych te 1000zł to kilkanaście flaszek wódki więcej.
    Ostatnio słyszałam rozmowę dwóch 6latów, jeden mówi do drugiego: Mama powiedziała, że jak urodzi to za pieniądze z becikowego kupi nowy telewizor!

    Odpowiedz
  • kc(2010-02-17 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do Olka.A moze tak ciebie zlikwidowac?Moze byles niechciany.Jestes potworem,typem samoluba wyprutym z ludzkich uczuc.

    Odpowiedz
  • xxx(2010-02-17 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    do kc wyluzuj bo sie spocisz

    Odpowiedz
  • smutny człowiek w smutnym państwie(2010-02-17 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    artykuł ciekawy choć oderwny od prawdy.
    1. w domach dziecka większość dzieci ma rodziców i na weekendy i swięta wyjeżdżają do domów. Domy dziecka faktycznie są darmowymi bursami.
    2. pracownicy socjalni sa za bardzo uzależnione od władz lokalnych, które traktują GOPSy jako łatwa reklamę (wypłaty zasiłków, obiadki ...)
    3. niestety trzeba by było zrobić z pracowników socjalnich urzędników państwowych
    4. becikowe- można wnioskować z artykułu, nie należy sie tylko tym, którzy pracuja legalnie i płaca podatki, a reszcie owszem :(
    likwidacja becikowego uderzy tylko i wyłacznie w pracujących legalnie bo reszta dostanie z opieki społecznej lub KRUSu- jeśli ktos ma wątpliwości to rolnicy juz od dawna dostaja swoje becikowe.

    Odpowiedz
  • M.J.(2010-02-17 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    tYLKO ZWIĘSZENIE ULGI PODATKOWEJ Z TYTUŁU POSIADANIA I WYCHOWYWANIA DZIECI MA SENS. nIE JESTEŚ PASOŻYTEM, PRACUJESZ NA SWOJĄ RODZINĘ- PAŃSTWO MNIEJ "ZDZIERA" Z CIEBIE PODATKÓW. Natomiast "rozdawanie" pieniędzy niezarobionych- powoduje patologię. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2010-02-17 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    Absurdalne becikowe. Ja nie uważam wydatków na wóżek dla dziecka czy też ubranko za coś absurdalnego.

    Odpowiedz
  • PROPONUJE PLACIC ZA KASTRACJE FACETOW!!!(2010-02-17 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    FACETKOM TEZ MOZNA BY TO I OWO PODWIAZAC - PO CO NAM DZIECI?
    WSZAK PANSTWO WYDRUKUJE I DA CI EMERYTURE! ;-)

    Odpowiedz
  • Zdegustowany(2010-02-17 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    W całej Uni Europejskiej jets "becikowe" chociaż może się i inaczej nazywa. W Niemczech wynosi około 6000 Euro. Licząc po 4Zł za 1 Euro stosunek ten wynosi 6000 do 250 Euro i to jest absurdalne. W pełni popieram Andrzeja i także uważam że w tej biedzie która nas otacza (wystarczy wyjechać z kilku dużych miast by to dostrzec) jest to i tak duże wsparcie dla rodziców przy narodzinach dziecka. Rację ma też 'smutny człowiek w smutnuym państwie', że tak naprawdę to przy jego likwidacj stracą ci którzy żyjąc uczciwie zarabiają niewielkie pieniądze (a takich osób jest przecież najwięcej). Rodziny określane mianem "patologicznych" i tak dostaną pieniędze z "Opieki". A bogaci - ilu ich jest 5%?

    Odpowiedz
  • 10(2010-02-17 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    Pracownicy socjalni do likwidacji. Opieka Społeczna organizowała w szkole kolację wigilijną dla ubogich , bezdomnych itp. Pracownica Opieki komentowała tą uroczystość używając słów:" bydło przyszło się nażreć".
    Półmiski z lepszymi potrawami w ogóle nie zostały wyłożone na stoły.
    Panie z opieki zabrały towar do domu.
    Czy macie na myśli zwiększenie takich pracowników socjalnych.
    Rzygać się chce jak widzę taką bezczelność.
    Zero współczucia dla tych nieszczęśliwych ludzi.

    Odpowiedz
  • jaaaa(2010-02-17 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    ja najpierw proponuje zlikwidowac za wysokie wynagrodzenia rzadzacych a nie becikowe...sami patologie wprowadzili a teraz jeszcze becikowe chcą zabrac...chcecie zlikwidowac patologie to zacznijcie od wymiaru sprawiedliwosci...niech kara bedzie adekwatna do czynu...niech w rednią wiezieniach sie zapie*d*la a nie lezy w ciepełku, niech rządzący dostają średnią krajową a nie kosmiczne pieniądze za nic nie robienie i niech do szkół wróci dyscyplina ...a od razu bedzie mniej patologii...

    ...za kilka lat zobaczycie rezultaty...a pozniej trzeba podejmowac kolejne kroki...

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-02-17 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    Licytowanie się kwotami,jakie w bogatych krajach UE są przeznaczane na wychowywanie dzieci to zbędne bicie piany.Przyjmijmy wpierw zasady życia w demokratycznym i dobrze zorganizowanym państwie,osiągnijmy określoną wydajność pracy i odpowiedni poziom życia a potem pogadajmy o kwotach,które można wydać.Rodziny zastępcze są lepszym rozwiązaniem dla sierot od domów dziecka.Ale nie da się zupełnie zlikwidować tych placówek opikuńczych z wielu powodów Np. nie wszystkie dzieci zostaną przyjęte do rodzin zastępczych.Niemniej można ilość domów dziecka znacznie ograniczyć.
    Zamiast wspomagania rodziny becikowym,być może słuszniej by było wspomagać finansowo /dopłatami/ miejsce dziecka w placówce opiekuńczej /żłobek,przedszkole/.

    Odpowiedz
  • tecra700(2010-02-17 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteśmy szczęśliwymi rodzicami 5 miesięcznej córeczki. 2 lata temu staraliśmy się o status rodziny zastępczej niespokrewnionej. Zakwalifikowano nas na odpowiedni kurs, który zaliczyliśmy razem w kilkoma innymi kandydatami na rodziców zastępczych. Zebraliśmy stosy odpowiednich dokumentów i ... oświadczono nam, że nie zostaniemy rodzicami zastępczymi; co więcej nie umieszczono żadnego dziecka w rodzinie zastępczej wywodzącej się z tego kursu. Jedynym skutkiem całej sprawy było pobrane wynagrodzenie za prowadzenie kursu przez pracowników socjalnych. To jest wyjaśnienie problemu braku rodzin zastępczych w naszym kraju. Pracownicy socjalni powinni być rozliczani za ilość skutecznie umieszczonych dzieci w rodzinach zastępczych.
    Becikowe jest ważnym elementem stabilizacji przyrostu naturalnego. Mądralińskie paniusie, którym rodzice załatwili pracę, mieszkanie i wygodne życie mogą przecież wspaniałomyślnie zrezygnować z becikowego. A autor komentowanego artykułu nie dostanie emerytury, jeśli wprowadzi się w życie jego pomysł. Bo nie będzie miał kto na jego emeryturę pracować.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-17 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    PiS dał.. PO zabrało.. .haha

    Odpowiedz
  • filologini(2010-02-17 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    Może dobrze by było zanim cokolwiek się zlikwiduje wpierw zapewnić coś w zamian. Jak dotąd, rządowi najlepiej wychodzi likwidowanie i nic poza tym. Czasem mam wrażenie, że małpy mają znacznie więcej inteligencji w organizowaniu życia społecznego niz nasi politycy.

    Odpowiedz
  • oszukana - 54(2010-02-17 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    Do filologini :
    Masz rację jestem tego samego zdania ja to bym zlikwidowała całą Wiejską siedzą nieroby i nic nie robią wymyślają bzdurne tematy.To wszystko są tematy zastępcze ! Okradł nas ZUS z naszych składek płaconych przez około 40 lat ,dołozono nam 5 lat przymusowej pracy - nic nie robią w sprawie KRUSU .Jasna sprawa szukają oszczędności a może by tak zaczęli od siebie !

    Odpowiedz
  • xxx(2010-02-17 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    ja proponuję zlikwidować Sejm, Senat i cały rząd

    Odpowiedz
  • Zgodny(2010-02-17 20:42) Zgłoś naruszenie 00

    a ja proponuję to śmieszne państwo postkomunistyczne spacyfikować,póżniej oddać w ajencję...

    Odpowiedz
  • A co wy zrobicie dla Polski(2010-02-17 23:24) Zgłoś naruszenie 00

    Kto Mądry uczciwy i prawie święty to do władzy , wcześnie do wyborów tylko nim dasz krzyżyk zastanów się na kogo.

    Odpowiedz
  • kkk(2010-02-18 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ten co daje i odbiera niech się w PIEKLE poniewiera...polityka i religia to wielkie szambo... hazardowa wyszła na jaw , brakuje im szmalu... politycy się nie widzą jakie mają wypasione gęby aż mgli ...

    Odpowiedz