Zlikwidujmy becikowe – a potem domy dziecka

autor: Bartosz Marczuk17.02.2010, 10:40; Aktualizacja: 17.02.2010, 13:58

Rocznie wydajemy ponad 400 mln zł na absurdalne becikowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (29)

 • Florek_ZG(2011-01-13 10:08) Zgłoś naruszenie 00

  Motywacja! Nasze społeczeństwo coraz to mniejsze!
  Chcesz mieć dziecko! Chęci to nie wszytko! Państwo niech jak w Chinach narzuci PODATEK NA DZIECKO! NO... WTEDY ZAŁATAMY TROSZKĘ
  dziurę budżetową która za rok będzie większa przy naszych politykach ( na których jak by ktoś siadł to by dziura się łatała i pomoc w społeczeństwie by była około 70% większa nawet... Tylko trzeba tam mądrych ludzi a nie po szkole, a to dwie różne rzeczy!)

  Odpowiedz
 • Mikołaj(2010-08-18 11:10) Zgłoś naruszenie 00

  No jasne ZLIKWIDOWAĆ DOMY DZIECKA!!! Hasało popularne i Łatwe do wykrzyczenia. Spełni się jednak dopiero pod warunkiem, że przeszkoleni kandydaci na Rodziny Zastępcze przestaną przesmradzać w kwestii wyboru dzieci... bo jedno, bo małe, bo zdrowiuśkie i najlepiej rokujące na inteligentne, a jeszcze żeby rodzice biologiczni się nie interesowali... ŻENADA. Pracuję w tej branży i mam na codzień do czynienia z tym tematem. DOMY DZIECKA BĘDĄ ISTNIEĆ DOPUTY MY WSZYSCY NIE ZABIERZEMY Z NICH DZIECI DO RODZINNYCH FORM OPIEKI ZASTĘPCZEJ. MY - NIE SĄSIAD I KTOŚ TAM GDZIEŚ TAM - MY KOCHANI!!! LOS TYCH DZIECIAKÓW JEST W NASZYCH RĘKACH.

  Odpowiedz
 • Jaśnie pani może mieć Adidasa(2010-02-19 22:13) Zgłoś naruszenie 00

  Pomocnik uważaj

  Odpowiedz
 • Pomocnik(2010-02-19 18:50) Zgłoś naruszenie 00

  Maryla daj namiary to ci pomogę.

  Odpowiedz
 • iza(2010-02-19 15:14) Zgłoś naruszenie 00

  Niechciane dzieci były,są i będą.Rodziły się również kiedy nie było becikowego.Przykład znany na całą Polskę-kobiety,matkę Róży,która kilkoro dzieci oddała już do domu dziecka albo kobiety,których jedynym sensem życia jest alkohol i na ogół są zbyt pijane lub też szkoda im pieniędzy,aby pamiętać o antykoncepcji.

  Odpowiedz
 • Wacek(2010-02-19 09:51) Zgłoś naruszenie 00

  Zlikwidować wszystko: żłobki, domy dziecka, przedszkola, becikowe

  a na końcu bzykajmy tylko od tyłu.

  pozdro dla ciężkiej inteligencji

  Odpowiedz
 • Maryla(2010-02-18 15:58) Zgłoś naruszenie 00

  Becikowe zostało wprowadzone po to by pospólstwo sie rozmnażało , ale nie to sie rozmnaza które powinno.

  Odpowiedz
 • cba(2010-02-18 15:02) Zgłoś naruszenie 00

  becikowe nie jest wcale takie absurdalne, jeśłi zlikwidować becikowe to ci co spełniają kryterium dochodowe z ust. pomocy społecznej (czyli są wystarczająco biedni) dostaną swoje w OPS-ach, natomiast ci co się "nie załapią" na kryterium nie dostaną ani grosza, grosza który się przyda na wózek czy zapas pieluch, "Zdegustowany" pisze że nasze becikowe to jakieś 250euro a "zachodnie" to jakieś 6000euro, prawda jest taka że choć zarabiamy średnio jakąś 1/4 tego co w "starej" Europie, ceny mamy zaś europejskie ;-) , tam kwoty które "wyciągają" rodziny od państwa tytułem posiadania dziecka są jak by ich nie przeliczać wielokroć wyższe od "naszych" świadczeń o czym dobrze wiedzą i rozumieją Polacy pracujący legalnie za granicą i "wyciągający" od państw "starej" unii np. zasiłki rodzinne, nasz polski problem to po prostu zbyt lichy budżet państwa(stąd pomysły racjonalizatorskie np. Autora) i zbyt liche budżety domowe(stąd mniej dzieci bo decyzje rozsądnych ludzi o posiadaniu/nieposiadaniu dzieci są stricte ekonomiczne), natomiast trzeba przyznać że żadne becikowe(przynajmniej w tej "polskiej" wysokości) nie spowoduje że będzie więcej dzieci (jeśli nie liczyć marginalnych przypadków patologii w rodzaju rodzenia dzieci w celu uzyskania becikowego lub w celu zdobycia gotówki na telewizor ;-) jak pisze forumowicz

  Odpowiedz
 • kloc(2010-02-18 10:15) Zgłoś naruszenie 00

  do tecra, pozwole sie z toba niezgodzic, becikowe to blad, jako mlody ojciec ciesze sie z kazdej extra sumki ale wolalbym zamiast tych pieniedzy swiadomosc ze moje dziecko znajdzie miejsce w zlobku i przedszkolu, opiekunki beda mnie kosztowac wiecej niz jakis 1000pln
  o ludzkiej sluzbie zdrowia nie wspomne i opiece nad ciezarna nie wspomne

  Odpowiedz
 • kkk(2010-02-18 07:57) Zgłoś naruszenie 00

  Ten co daje i odbiera niech się w PIEKLE poniewiera...polityka i religia to wielkie szambo... hazardowa wyszła na jaw , brakuje im szmalu... politycy się nie widzą jakie mają wypasione gęby aż mgli ...

  Odpowiedz
 • A co wy zrobicie dla Polski(2010-02-17 23:24) Zgłoś naruszenie 00

  Kto Mądry uczciwy i prawie święty to do władzy , wcześnie do wyborów tylko nim dasz krzyżyk zastanów się na kogo.

  Odpowiedz
 • Zgodny(2010-02-17 20:42) Zgłoś naruszenie 00

  a ja proponuję to śmieszne państwo postkomunistyczne spacyfikować,póżniej oddać w ajencję...

  Odpowiedz
 • xxx(2010-02-17 20:05) Zgłoś naruszenie 00

  ja proponuję zlikwidować Sejm, Senat i cały rząd

  Odpowiedz
 • oszukana - 54(2010-02-17 19:06) Zgłoś naruszenie 00

  Do filologini :
  Masz rację jestem tego samego zdania ja to bym zlikwidowała całą Wiejską siedzą nieroby i nic nie robią wymyślają bzdurne tematy.To wszystko są tematy zastępcze ! Okradł nas ZUS z naszych składek płaconych przez około 40 lat ,dołozono nam 5 lat przymusowej pracy - nic nie robią w sprawie KRUSU .Jasna sprawa szukają oszczędności a może by tak zaczęli od siebie !

  Odpowiedz
 • filologini(2010-02-17 18:33) Zgłoś naruszenie 00

  Może dobrze by było zanim cokolwiek się zlikwiduje wpierw zapewnić coś w zamian. Jak dotąd, rządowi najlepiej wychodzi likwidowanie i nic poza tym. Czasem mam wrażenie, że małpy mają znacznie więcej inteligencji w organizowaniu życia społecznego niz nasi politycy.

  Odpowiedz
 • wiktor(2010-02-17 17:59) Zgłoś naruszenie 00

  PiS dał.. PO zabrało.. .haha

  Odpowiedz
 • tecra700(2010-02-17 17:12) Zgłoś naruszenie 00

  Jesteśmy szczęśliwymi rodzicami 5 miesięcznej córeczki. 2 lata temu staraliśmy się o status rodziny zastępczej niespokrewnionej. Zakwalifikowano nas na odpowiedni kurs, który zaliczyliśmy razem w kilkoma innymi kandydatami na rodziców zastępczych. Zebraliśmy stosy odpowiednich dokumentów i ... oświadczono nam, że nie zostaniemy rodzicami zastępczymi; co więcej nie umieszczono żadnego dziecka w rodzinie zastępczej wywodzącej się z tego kursu. Jedynym skutkiem całej sprawy było pobrane wynagrodzenie za prowadzenie kursu przez pracowników socjalnych. To jest wyjaśnienie problemu braku rodzin zastępczych w naszym kraju. Pracownicy socjalni powinni być rozliczani za ilość skutecznie umieszczonych dzieci w rodzinach zastępczych.
  Becikowe jest ważnym elementem stabilizacji przyrostu naturalnego. Mądralińskie paniusie, którym rodzice załatwili pracę, mieszkanie i wygodne życie mogą przecież wspaniałomyślnie zrezygnować z becikowego. A autor komentowanego artykułu nie dostanie emerytury, jeśli wprowadzi się w życie jego pomysł. Bo nie będzie miał kto na jego emeryturę pracować.

  Odpowiedz
 • Klemens(2010-02-17 16:53) Zgłoś naruszenie 00

  Licytowanie się kwotami,jakie w bogatych krajach UE są przeznaczane na wychowywanie dzieci to zbędne bicie piany.Przyjmijmy wpierw zasady życia w demokratycznym i dobrze zorganizowanym państwie,osiągnijmy określoną wydajność pracy i odpowiedni poziom życia a potem pogadajmy o kwotach,które można wydać.Rodziny zastępcze są lepszym rozwiązaniem dla sierot od domów dziecka.Ale nie da się zupełnie zlikwidować tych placówek opikuńczych z wielu powodów Np. nie wszystkie dzieci zostaną przyjęte do rodzin zastępczych.Niemniej można ilość domów dziecka znacznie ograniczyć.
  Zamiast wspomagania rodziny becikowym,być może słuszniej by było wspomagać finansowo /dopłatami/ miejsce dziecka w placówce opiekuńczej /żłobek,przedszkole/.

  Odpowiedz
 • jaaaa(2010-02-17 16:43) Zgłoś naruszenie 00

  ja najpierw proponuje zlikwidowac za wysokie wynagrodzenia rzadzacych a nie becikowe...sami patologie wprowadzili a teraz jeszcze becikowe chcą zabrac...chcecie zlikwidowac patologie to zacznijcie od wymiaru sprawiedliwosci...niech kara bedzie adekwatna do czynu...niech w rednią wiezieniach sie zapie*d*la a nie lezy w ciepełku, niech rządzący dostają średnią krajową a nie kosmiczne pieniądze za nic nie robienie i niech do szkół wróci dyscyplina ...a od razu bedzie mniej patologii...

  ...za kilka lat zobaczycie rezultaty...a pozniej trzeba podejmowac kolejne kroki...

  Odpowiedz
 • 10(2010-02-17 16:38) Zgłoś naruszenie 00

  Pracownicy socjalni do likwidacji. Opieka Społeczna organizowała w szkole kolację wigilijną dla ubogich , bezdomnych itp. Pracownica Opieki komentowała tą uroczystość używając słów:" bydło przyszło się nażreć".
  Półmiski z lepszymi potrawami w ogóle nie zostały wyłożone na stoły.
  Panie z opieki zabrały towar do domu.
  Czy macie na myśli zwiększenie takich pracowników socjalnych.
  Rzygać się chce jak widzę taką bezczelność.
  Zero współczucia dla tych nieszczęśliwych ludzi.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane