Policjant bez szkolenia, obywatel bez ochrony

autor: Robert Zieliński16.02.2010, 09:20; Aktualizacja: 16.02.2010, 09:40

Superszybkie motocykle, które policja kupiła przed rokiem, stoją nieużywane w garażach. Nie ma kto na nich jeździć, bo odwoływane są szkolenia szybkiej jazdy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • fsf(2013-08-15 12:02) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem w tej firmie i widze jak za PO firma idzie ku upadkowi

  Odpowiedz
 • Ejno(2010-02-16 09:56) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem w firmie już 19 lat, ale takiej nędzy i durnoty, to jeszcze nie widziałem. Przestępczość rośnie, a struktura instytucji się chwieje. Pracują w niej ludzie, którzy nie mają już serca do służby i wcale to nie jest ich wina!!!

  Odpowiedz
 • rekoy(2010-02-16 13:48) Zgłoś naruszenie 00

  chylimy się przed upadkiem świata w 2012r.

  Odpowiedz
 • Janeczek(2010-02-16 15:49) Zgłoś naruszenie 00

  Panie wysokiej rangi oficerze MO ! Jak osoba przeszkolana i przyjęta do służby na stałe w policji nie potrafi odróżnić naboi ostrych bojowych od naboi gumowych, to takiemu policjantowi już niczego się nie wytłumaczy ani nie nauczy ! potrzebny jest psychiatra i leczenie główki. Dalsze szkolenie to szkoda czasu i pieniedzy, a na dodatkowym szkoleniu jeszcze ze dwie osoby ukatrupi !!!
  Szanowny panie ekspercie! Jak z przemalowanej policji nie wywali się kierownictwo tej formacji, kóre jest zdeklarowane ma standardy MO, to zmian nie będzie.
  Ten z biura prasowego niech się nie sili na wywody, niech poprawi CV pryncypałów, bo w 76r., 78r., czy 82r., nie było policji. Trzeba napisać "przyjęty do MO w 76r." i po kolei to sprostuje.

  Odpowiedz
 • Były Cywil z Policji(2010-02-17 11:06) Zgłoś naruszenie 00

  Witam!
  Policjanci tylko narzekają na szkolenia w Policji to fikcja powiedzmy prawdę pod każdym względem tworzenie szkoleń to tylko kwitologia i zapełnianie etatów kolesiom i robienie fikcyjnych szkoleń a przecież osoba mająca prawo jazdy kat A nie może jeździć na motorze Policyjnym przecież to motor jak każdy inny tu się kłania Kodeks Drogowy, podobno Policjanci z Drogówki go dobrze znają.
  A co do wykształcenia to z Cywila wykształcenie w Policji tylko średnie jest brane pod uwagę, wyższe już nie ani stopnie oficerskie i nie tylko te z innych formacji niż Policja nie są w MSWiA uznawane, jest rozporządzenie, że można je uznawać ale to tylko papier a Policja robi swoje i nie zważa na przepisy. Przepisy w Policji obowiązujące na terenie Rzeczpospolitej Polskiej nie są w ogóle brane pod uwagę albo jak wygodniej jest Policjantom a to co się dzieje w Policji to tylko ruchy pozorne zmiana wakatów, przesuwanie biurek.
  Sam pamiętam jak Policjanci niszczyli komputery, radiostacje w komendach, radiowozach i te przenośne bo po co im dodatkowa robota nie można pospać na służbie zwalić na cywili tak to szczera prawda bo wszyscy wokoło są winni tylko nie Policjant tak się zachowują Panowie Policjanci i tu kłania się prawo Kalego odnoszące się do Policjantów "Policjant ma przywileje to OK a jak zabiorą przywileje albo wymagają to źle oj bardzo źle".
  Wprowadzają reformę w Wojsku tam się nikt nikogo nie pyta o zdanie Żołnierz dostaje rozkaz i koniec a w Policji związki zawodowe, strajki itp. A co będzie jak będzie zagrożone nasze życie ludzkie Polaków Policjanci będą strajkować zamiast nasze życie bronić. A dlaczego nie powie się narodowi, że związki zawodowe Policjantów i Pracowników Cywilnych Policji w Komendach Wojewódzkich, Miejskich, Powiatowych i Komisariatach przedstawiciele (przewodniczący związków) mają na koszt nasz tj. podatników Komputery z dostępem do internetu, telefony z wyjściem na miasto za prąd, telefony nie płacą bo płaci Policja i my podatnicy, przewodniczący mają dodatki do pensji ciekaw jestem czy szef firmy ochroniarskiej albo innej prywatnej pozwoli sobie na takie luksusy ? Ciekawe połowa kadry w Policji wywodzi się z czasów PRL'u to jak oni mają zarządzać i znać ekonomię obecną wszędzie oszczędzają a w Policji hulaj dusza śnieg a tereny Komend Policji pokryte śniegiem w Wojsku to żołnierz dostaje rozkaz i ma być błysk a w Policji radiowozy nie odśnieżone, podwórka Komend bo jak to Policjant nie odśnieży korona mu z głowy spadnie z jednej strony nakłada się nandaty na innych a samemu nie respektuje się prawa bo można. Cóż może zacząć karać przełożonych w Policji za ten bałagan w Policji bo sam bałagan robią Policjanci może czas na reformę Policji nie na taką, że przemalujemy nazwę zmieniając tylko z MI na PO tylko taką gruntowną reformę może tak jak w Wojsku obecnie "tam się nie dyskutuje tam wykonuje się rozkazy" a może wprowadzić to do Policji. To co tutaj pisze to kropla w morzu Panowie przewodniczący związków zawodowych w Policji to robią niezłą prywatę i można pisać by tu książki ale ten tego nie zrozumie co tam nie pracował. Tyle z mojej strony a znając życie to komuś ta opinia się nie spodoba i będą ją próbowali ocenzurować Panowie Policjanci.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane