PESEL skróci kolejki w szpitalach

autor: Dominika Sikora16.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 16.02.2010, 09:54

Część szpitali, mimo obowiązku, w ogóle nie prowadzi list osób oczekujących na zabiegi. Tam, gdzie NFZ sprawdza numer PESEL oczekujących pacjentów, kolejki są krótsze. Najwięcej osób czeka na usunięcie zaćmy oraz wstawienie protezy stawu biodrowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • _JaC(2010-02-17 23:22) Zgłoś naruszenie 00

    Literka R lub E niepotrzebna.
    Jak PESEL będzie się zaczynał od numerków 45... lub niższych, to niedoczekanie Wasze.

    Odpowiedz
  • BKR(2010-02-17 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli od początku coś zostało źle zrobione, wszelkie próby poprawienia tylko to pogorszą. Prawo Murphiego

    Sposób na likwidację kolejek jest trywialny! Zlikwidować NFZ, ministerstwo zdrowia oraz obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne.
    Udoskonalanie komunizmu to utopia.

    Odpowiedz
  • Artur(2010-02-16 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejka po peselu to super pomysł, ale kolejka powinna być w NFZ a nie w szpitalach. Wtedy NFZ miałby przegląd sytuacji, nie dublowałyby się pacjenty w dwóch i więcej kolejkach a po informacji, że kolej nadeszła pacjent udałby się do tej placówki, do której chce z zaświadczeniem z NFZ, że zapłaci za zabieg - proste no nie ?? dlatego nie do zrobienia.

    Odpowiedz
  • cd. nr 7(2010-02-16 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Niedlugo pieniedzy z NFZ starczy tylko dla elity politycznej krajowej, wojewodzkiej, powiatowej i gminnej, dla elity finansowej, elity klerykalnej itp. ktora bedzie korzystac rowniez z wysokich technologii medycznych.
    Reszta spoleczenstwa, pomimo ubezpieczenia, za uslugi medyczne bedzie placic tylko i wylacznie z wlasnej kieszeni.

    Odpowiedz
  • Literka R lub E(2010-02-16 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Przed PESEL-em na przedramieniu rencisty i emeryta nalezaloby dodac jeszcze literke R lub E, aby bylo wiadomo, kogo leczyc w ograniczonym zakresie.

    Odpowiedz
  • jps1(2010-02-16 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Przypomina mi to jedyny słuszny system który panował w naszym kraju. I podnoszone wtedy sposoby na walkę z nieuczciwymi staczami w kolejkach oraz na walkę z samymi kolejkami. Niestety były one nieskuteczne tak jak nieskuteczne pędzie sztuczne usuwanie pacjentów z kilku kolejek.

    Odpowiedz
  • MB(2010-02-16 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    A co PESEL to, bankier, który ma kasę na opiekę zdrowotną?

    Odpowiedz
  • lolo(2010-02-16 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam lepszy pomysł. Kolejki skróci utylizacja niektórych chorych. Kryterium utylizacji winni wyznaczać Panowie dyrektorzy, Prezesi, Posłowie, Ministrowie itp. Pacjent, który nie daje łapówek do gazu, pacjentka nie dająca d... do gazu. Brak koperty i flaszeczki dla Pana ordynatora: do gazu. I po sprawie, zmniejszy się liczbę pacjentów diametralnie, nie będzie żadnych kolejek. Zabiegi będą wykonywane dla osób zakwalifikowanych jeszcze w tym samym lub najpóźniej następnym dniu. Szpitale będą puste, pielęgniarki będą mogły cały czas pić kawę. Wszyscy będą zadowoleni ... w służbie zrowia.

    Odpowiedz
  • pacjent(2010-02-16 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Centralna możłiwość weryfikacji po przez PESEL - rozwiązałoby wiele kolejek już na poziomie lekarzy specjalistów, prosta weryfikacja w każdej przychodni po przezas strnę internetową ( tak jak w przypadku eksporterów/inmporterów UE - podajesz NIP UE i wiesz czy kontrahent jest zarejestrowany w systemie,) pozwoliłaby wyeliminować nieuczciwe rejestrowanie pacjentów do tych samych specjalistów w róznych przychodniach, wyłudzanie skierowań na rehabilitacje po kilka w miesiącu, takie to proste tylko komu by się chciało, Kiedyś chciało się na Śląsku - mieli karty chipowe - i wszystko było jasne, wszystkie wizyty, leki przepisane, kontrola przez NFZ, - a le to komuś przeszkadzało - no właśńie komu ???.

    Odpowiedz
  • realista(2010-02-16 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    brawo geniusze... odkrycie PESEL-a... wiekopomne wydarzenie

    Odpowiedz
  • RSH(2010-02-16 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Można to jeszcze przyspieszyć poprzez wytatuowanie peselu na przedramieniu.Tak jak to stosowano na początku pomysłu aby zamienić nazwiska na numery.

    Odpowiedz