Komisje przyjęły projekt zmian w naliczaniu rent

02.10.2008, 19:04; Aktualizacja: 02.10.2008, 19:26

Połączone Komisje Sejmowe Finansów Publicznych oraz Polityki Społecznej i Rodziny przyjęły w czwartek projekt zmian w naliczaniu rent z tytułu niezdolności do pracy. Skierowano go do trzeciego czytania na posiedzeniu Sejmu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

 • Pieniędzy na Emerytury i RENTY nie ma ,przez PO(2008-10-03 06:36) Zgłoś naruszenie 00

  czyli byłą UW.!!bo to oni wszystkim bez względu na zawód zafundowali minimalną płacę..co doprowadziło, że od takiej odprowadzane są składki na ZUS a więc też minimalne i dlatego pieniędzy w ZUSie nie ma .Przecież do emerytury liczy się ostatnie 20 lat pracy a pozostałe -lata?-więc poco wykazywać wysokie dochody?. Tracą nie tylko pracujący obecnie ale również emeryci i chorzy .Prezesi nie odprowadzają składek ,wolą ukrywać wysokie dochody,oni mają Was gdzieś ,gdyż wiedzą, że to złodziejski system ich składki zostaną przez KRUSowskich Pawlaków rozkradzione bo Oni nie chcą płacić a My ich leczyć musimy..

  Odpowiedz
 • Drogi Rządzie ,komisjo i SEJMIE(2008-10-03 07:07) Zgłoś naruszenie 00

  a co ja będę miał za Pańską legalna pracę? --emerytury nie dostane bo jakiś Donald stwierdzi ,ze znów okradli ZUS ,ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm... bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!złymi warunkami pracy doprowadzając mnie do kalectwa, Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was .

  Odpowiedz
 • Drogi Rządzie ,Komisjo i Sejmie(2008-10-03 07:10) Zgłoś naruszenie 00

  a co ja będę miał za Waszą legalna pracę? --emerytury nie dostane bo jakiś Donald stwierdzi ,ze znów okradli ZUS ,ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm..gdyż Pawlaki moje składki zużyją dla siebie bo sami nie płacą więc bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzając mnie do kalectwa, Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was ...

  Odpowiedz
 • niepelnosprawny lezacy 1 grupa/.(2008-10-03 07:53) Zgłoś naruszenie 00

  ja mam 1 grupe i dodatek opiekunczt jest tego razem 625 pln jestem lezacy po wtlewie i nie mam ochoty sluchac tych glodowych podwyzek dla rencistuw te debile proponuja prace ja nie wstaje samodzielnie z luzka wszysko trzeba kolo mnie zrobic na pomos medyczna mnie niestac do dupy z takim zyciem gdzie ten co muwil ze zycie jest piekne niech spojrzy na mnie to zaraz zmieni poglady radykalnie precz z platforma obywatelska chleba igodnegozycia.

  Odpowiedz
 • Niepełnosprawny 2 grupa(2008-10-03 10:27) Zgłoś naruszenie 00

  "Wyjątek dotyczy otrzymujących tzw. renty specjalne, przyznawane przez prezesa ZUS w sytuacji, gdy nie spełniają warunków do otrzymania renty, a nie mają wystarczających środków do życia i nie są w stanie podjąć pracy zarobkowej." Ja tego nie rozumię, przepracowałam zawodowo 15-lat
  gdy zachorowałam, otrzymałam rentę socjalną. Po pewnym czasie zachorowa-
  -łam na RZS. Stanełam na komisję na którą skierował mnie lekarz. Orzecznik z
  kimisji ZUS stwierdził, że jak mam rentę socj. to nie należy mi się renta z tytułu niezdolności do pracy . Niech ktoś mądry mi to wytłumaczy.

  Odpowiedz
 • jeszcze pracujący(2008-10-03 10:58) Zgłoś naruszenie 00

  To PSL, na czele z panią minister Fedak gnębi wszystkich niepełnosprawnych. I tak:
  1. Z systemu wspierania zatrudnienia ON, PSL 'wyjął' ok.miliard zł /zaniechanie refundacji składek na ubezp. społ/. Tak zmniejszone wsparcie spowoduje zwalnianie z pracy ON najcięższych schorzeń.
  2. Dodatkowe wsparcie do zatrudnienia ON - dla schorzeń specjalnych - niewidomi, up.um, epi, sch.ps. - nie dość, że 'spada' o 47% (z 75% na 40%) to i staje się praktycznie nieosiągalne /będzie możliwe dopiero wtedy, gdy zarobki takich ON będą powyżej 3.000 zł/.
  3. PFRON 'wchłaniany' przez min. pracy /pozbawiony osobowości prawnej/ zmniejsza o 56 % środki na programy celowe i o 27% środki na turnusy rehab. i na dofin. do zakuu sprzętu rehab. – tu zabrano ok. 500 mln zł.
  A WSZYSTKO PO TO, BY RATOWAĆ PSL I OGROMNĄ DOTACJĘ DO KRUS , na co PSL wysępił 16 mld zł z budżetu państwa, oddając w zamian liberałom z PO losy wszystkich ON.
  CZY KTOŚ MA POMYSŁ JAK TEMU ZARADZIĆ ?!

  Odpowiedz
 • Niepełnosprawna z II grupą(2008-12-04 23:36) Zgłoś naruszenie 00

  Do 5: " Niepełnosprawny 2 grupa" Rozumiem co Pani czuje po 15 latach, a ja przepracowałam prawie 30 lat i usłyszałam to samo co Pani, ale kto się przejmuje ludźmi niepełnosprawnymi, " bo kto jest chory od dzieciństwa to musi funkcjonować jako osoba zdrowa- bo jest odporny na bóle " takie zdanie też usłyszałam na komisji. Propozycja dla Rządu - inwalidzi do komór gazowych i problem z głowy. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • współczujący kalekim(2009-03-08 12:56) Zgłoś naruszenie 00

  Wszyscy niepełnosprawni powinni się skrzyknąć i na wózkach inwalidzkich pojechać do Warszawy do tego cwanego bajeranta Tuska i cwaniaka Pawlaka.
  Niech by ŚWIAT zobaczył jak POniewierani są w POlsce ludzie !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane