Komisja: Nauczycielskie awanse muszą odzwierciedlać jakość kształcenia

02.10.2008, 16:08; Aktualizacja: 02.10.2008, 16:22

System awansu zawodowego nauczycieli musi iść w parze z jakością kształcenia w szkołach - orzekli posłowie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • Henryk(2008-10-05 14:18) Zgłoś naruszenie 00

    do popierająca rodzica
    A ty gdzie pracujesz. Anonimowo można sobie pojeździć!

    Odpowiedz
  • Mural(2008-10-05 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    te gwiazdki to było "brzydkie" słowo o zakochaniu!Ukłony dla cenzora!!!

    Odpowiedz
  • Mural(2008-10-05 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego w czasie moich 25 lat pracy nie miało to odzwierciedlenia w dobrych poborach?A nie jest i nie była to praca tuzinkowa.Moja znajoma powiedziała kiedyś:nie ******** się w sowjej pracy.Lepiej pokochaj psa lub kota.Okażą ci większą wdzięczność.Każdy czekając na obiecane gratyfikacje już by się dawno wypalił.

    Odpowiedz
  • popierająca rodzica(2008-10-05 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    Henryk,

    po ilości i godzinach wysłania Twoich postów widać doskonale jak bardzo nauczyciele są zajęci sprawdzaniem klasówek, opracowywaniem tematów lekcji, przygotowaniem materiałow, radami pedagogicznymi, wycieczkami i wyjazdami z dziećmi, drukowaniem, kserowaniem, przygotowywaniem itd. itp.
    Niektórzy chyba w ogóle nie wyłączają komputera i internetu...

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-10-05 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień"

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-10-05 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    do rodzica
    Cały czas tańczysz, a chodzi o to gdzie pracujesz?Pytanie było dość precyzyjne.

    Odpowiedz
  • rodzic(2008-10-04 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Szczerze to Ci piszę, mam jak najgorsze zdanie o większości nauczycieli. Z dziećmi nie miałem nigdy kłopotów, ale to, co się naoglądałem i nasłuchałem na zebraniach, a resztę od dzieci jest bulwersujące.
    Mam wyższe wykształcenie i moich niektórych nauczycieli też wspominam niemiło. Jedno zdanie- minęli się z powołaniem.

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-10-04 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    do rodzic
    A co zrobiłeś tak ponad dla Polski.

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-10-04 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    do rodzic
    A tak o miłości. Ja też ciebie nie kocham. Lecz staram się szanować.

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-10-04 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko szczerze!

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-10-04 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    do rodzic
    Co napiszę to źle. A jaki ty, na skalę światową wykonujesz zawód?

    Odpowiedz
  • rodzic(2008-10-04 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Do Henryka
    Ocena celująca, to wiedza ucznia wykracza ponad program. Taka jest idea tej oceny. Moje dzieci mają średnie powyżej 5,0 bo je w nie inwestuję czas i pieniądze.

    Wyobraź sobie, że takich dzieci jest więcej, ale nauczyciel nie ma ochoty przygotowywać to dziecko do olimpiady, gdzie zakres jest szerszy niż w szkole.
    Jeśli przygotowuje, to tak jak napisałeś swoje dzieci.
    TACY SĄ NAUCZYCIELE>DLATEGO TAK ICH KOCHAMY

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-10-04 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    do Rodzica
    Proszę sprawdzić program szkoły. Ocena celująca, to wiedza ucznia wykracza ponad program. Taka jest idea tej oceny. Moje dzieci mają średnie powyżej 5,0 bo je w nie inwestuję czas i pieniądze.
    Druga sprawa to uzdolnienia dziecka. Mogą być np. sportowe, plastyczne a niekoniecznie matematyczne.
    Trzecia sprawa, to nowy rodzaj sieroty. Rodzic zabiegany.Sukces finansowy rodzica ważniejszy od dziecka.Scedowanie wszystkiego na szkołę.
    Czwarta sprawa, to zbyt obszerne programy edukacyjne. Brak wąskiej specjalizacji powoduje, że trzeba być fachowcem od wszystkiego.
    Obszerna "specjalizacja" naszego narodu- znamy się na wszystkim.
    A może to "mniemactwo i wydawactwo".

    Odpowiedz
  • Rodzic(2008-10-03 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    do Henryka

    "Moje dzieci chodzą na korepetycje, bo chcę im dać coś od siebie, a sam danych zagadnień nie znam"

    A nie uważasz, że podstawową funkcją szkoły jest "uczyć"?
    Skoro większość dzieci musi korzystać z korepetycji, to chyba szkoła (czyli nauczyciel) nie spełnia tej podstawowej funkcji.

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-10-03 20:12) Zgłoś naruszenie 00

    Czasami słyszę utyskiwania na korepetycje. Moje dzieci chodzą na korepetycje, bo chcę im dać coś od siebie, a sam danych zagadnień nie znam. Z samochodem jeździ się do mechanika, z butami do szewca, z chorobą do lekarza. Może jestem nie na miejscu, ale to jest jakaś logika.

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-10-03 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    Do ref
    Jestem nauczycielem i moje dzieci chodzą, bądź chodziły do szkoły gdzie uczę. Ze względu na budowanie mojego autorytetu, to im mniej wolno niż innym dzieciom. Jest to szkoła w najbliższej odległości od miejsca gdzie mieszkamy
    Po drugie, uczeń mądry nigdy nie ma problemów takiej natury jak przyswojenie wiedzy czy logiczne myślenie.

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-10-03 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Do ref
    Chyba mieszkamy na innych planetach

    Odpowiedz
  • ref(2008-10-03 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    Do Wolaka.
    Ja myślę, że ludzie krytykując nauczycieli, mają słuszną rację, bo coraz mnie jest nauczycieli, umiejących przekazać wiedzę, a coraz więcej przekazuje jej byle jak, po to, żeby nagonić sobie i innym lekcje prywatne.

    A uczniami mądrymi pomiatają i zniechęcają do nauki. Czasami mam wrażenie, że ich nie cierpią, żeby nie powiedzieć, że nienawidzą, no chyba, że jest to dziecko nauczyciela. Wtedy to fenomen.

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-10-03 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście mam na myśli demokratyczne i obywatelskie państwo

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-10-03 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze jedno.
    Nie mam za złe politykom, że manipulują danymi lub pokazują tylko jej część. Media natomiast powinny być wolne od manipulacji. Często czytam artykuły lub oglądam wiadomości na poziomie kampanii wspierającej rząd.

    Odpowiedz