Państwo sfinansuje dzieciom przedszkole?

autor: Anna Monkos10.02.2010, 09:15; Aktualizacja: 10.02.2010, 18:40

Rzecznik praw dziecka i Związek Nauczycielstwa Polskiego postulują, by przedszkola były finansowane z budżetu państwa i dostępne dla wszystkich dzieci. Spełnienie tego postulatu kosztowałoby ich zdaniem 3 mld zł rocznie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Olala(2010-02-14 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ale wszyscy się popisali inteligencją! Jakie granie dziećmi?! To dla ich dobra. A to że więcej nauczycieli będzie miało pracę to źle. Ich dzieci będą miały lepiej i więcej możliwości. A to przecież dzieci się liczą a nie my zmurszałe staruchy. Chyba żadne z Was nie ma dzieci... Po za tym lepiej wykształcone dzieci to też lepsze towarzystwo dla Waszych pociech i ewentualna grupa docelowa waszych "biznesów". Czyż nie. No chyba, że lepiej mieć cały kraj głupców i wciskać im kity i sprzedawać chińskie śmieci! Wiem, że wykształcenie to nie wszystko, ale dajmy szanse najbiedniejszym. Więcej mam pójdzie do pracy i mniej kasy z naszych podatków pójdzie na zasiłki i utrzymywanie urzędów pracy.

    Odpowiedz
  • olek(2010-02-10 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ilu cwaniaków się jeszcze znajdzie aby pod płaszczykiem uszczęśliwiania rodziców zrobić skok na kasę budżetu państwa?To jest gorsza afera i lobbing,niż afera hazardowa.Jak można grać dziećmi?

    Odpowiedz
  • Andrzej(2010-02-10 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    Tytułowe pytanie czysto retoryczne bo państwo niczego nie sfinansuje co najwyżej zmusi jednych obywateli aby dali innym albo jak się często zdarza trzeba sobie samemu zapłacić za uszczęśliwianie plus coś jeszcze odpalić urzędnikom. Kiedy kończył się socjalizm wszyscy cieszyliśmy się z tego, że wreszcie dzieci się będą wychowywać w rodzinach. Większość dzisiejszych przedszkoli to przechowalnie dzieci drogie, fatalnie zorganizowane i zarządzane a co najważniejsze niewiele mające wspólnego z wychowaniem przedszkolnym. Jest to miejsce roznoszenia chorób i przekleństw między dziećmi. Aż dziw bierze, że coś takiego RPO zalicza do praw obywateli.

    Odpowiedz
  • realista(2010-02-10 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli ni mniej ni więcej wracamy do tego co kiedyś było, a zostało przez ostatnie lata oplute, bez względu na nazwę komuna, socjalizm itp.

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-02-10 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    Ewo,czy też Ewelito.Niekoniecznie trzeba zabierać jednym aby dać drugim.Tak robił system powszechnej szczęśliwości /prawie raj/,który w 1989 r upadł bezpowrotnie.Odkułaczano kułaków,pozbawiano mienia kamieniczników i drobnych ciułaczy.Upaństwowiono wszystko łącznie z przysłowiową d..ą.
    Niech powstanie fundusz,z którego państwo finansować będzie żłobki i przedszkola.Ale należy przyjąć kwotę dofinansowania na 1 dziecko.W ten sposób stworzy się szansę na powstawanie i opłacalność placówek prywatnych.Mając jednakowe szanse finasowe niech placówki prywatne konkurują z państwowymi.A uprawnionych do ulg rodziców wcale nie trzeba ich pozbawiać.Obszarów biedy,opłacane przez państwo miejsca przedszkolne wcale nie zmniejszą.Jedynie złagodzą nieco objawy.

    Odpowiedz
  • ewa(2010-02-10 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    Zabrać ulgi na dzieci, z których rodzic finansuje różne rzeczy, często agd, rtv, i dać na przedszkola i żłobki, które powinny być za darmo

    Odpowiedz
  • ewelita(2010-02-10 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    zabrać ulgi na dzieci, z których rodzic finansuje różne rzeczy, często agd, rtv, i dać na przedszkola i żłobki, które powinny być za darmo.

    Odpowiedz
  • ewelita(2010-02-10 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    zabrać ulgi na dzieci, z których rodzic finansuje różne rzeczy, często agd, rtv, i dać na przedszkola i żłobki, które powinny być za darmo

    Odpowiedz
  • ed(2010-02-10 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Co jeszcze my podatnicy mamy finansować jakiej małej grupie społecznej?

    Odpowiedz
  • A Ja jak zostanę Rezydentem(2010-02-10 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    sfinansuję WAM wyjazd do ogrodów CUDÓW DONALDA aby dzieci się PObawiły!

    Odpowiedz