Eksperci o pomysłach Pawlaka - to krok wstecz

08.02.2010, 19:48; Aktualizacja: 08.02.2010, 20:01

Propozycje Waldemara Pawlaka, by w systemie emerytalnym zastosować rozwiązania KRUS-u, nie mają ekonomicznego uzasadnienia - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP. Ich zdaniem realizacja tego pomysłu oznaczałaby powrót do stanu sprzed reformy emerytalnej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • Zmieniłem zdanie w sprawie KRUS -eksperci nie mają(2010-02-08 23:23) Zgłoś naruszenie 00

  racji --Ludzie o co WAM chodzi -czy chcecie aby Donald brał wysoką kasę od ROLNIKÓW i rozpieprzył ją na EURO 2012 ? Czy chcecie aby i ONI za 10-15 lat usłyszeli ,że Donald nieźle się za Nią bawił jak za kasę z ZUS-u i ją roztrwonił więc nie ma w banku na emerytury rolnicze?
  Przecież Donald okradając POlitycznie pracujących w szkodliwych warunkach udowodnił ,że to wszystko jest gów... warte i najlepiej oszukiwać i nie płacić ,czyli składać uczciwie !! Przecież rolnik ma większą pewność jeżeli tą kasę zainwestuje we własne gospodarstwo niż da na roztrwonienie dla Politycznych cwaniaków.
  POpatrzcie taki jeden Premier rozdał górnikom 5 -letnie urlopy na koszt społeczeństwa i teraz bawi się w UNII za Wasza kasę .Ludzie czy WY naprawdę zdurnieli !!

  Drogi Rządzie a co ja będę miał za Waszą legalną PRACĘ.

  --emerytury nie dostane bo jakiś Donald stwierdzi ,ze znów brak w ZUSie więc On okrada na EURO2012 i dlatego za nasze obecnie wysokie składki Donald obiecuje coraz to niższą emeryturę,mówiąc tym samym -kto płaci ten frajer ! Ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm.. - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzi mnie do kalectwa, nie płacąc nawet dodatku za te warunki. Donald okradnie z emerytury za prace w szkodliwych warunkach pracy a ZUS będzie mnie dręczył kontrolami! Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych,-- -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was gdzieś .

  Donaldzie a czy TY płaciłeś dodatkowo wyższą składkę na specjalna przyszłą emeryturę za pierdzenie w SEJMIE ?!!!
  Teraz Prezydentów ,Premierów w Senacie Ci się zachciewa?jak podało TV--- A kiedy wpadniesz na Pomysł ustanowienia prawa pierwszej nocy?

  Odpowiedz
 • Pytanie do EKSPERTÓW!(2010-02-08 23:31) Zgłoś naruszenie 00

  " Przeciwwskazanie lekarskie do wykonywania choćby jednego obowiązku należącego do czynności na zajmowanym stanowisku pracy uzasadnia wypowiedzenie umowy o prace -wyrok Sądu Najwyższego z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 "-
  Który lekarz da zgodę na dalsze zatrudnianie pracowników dotychczas zatrudnionych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy których Donald okradł Politycznie z prawa do wcześniejszej emerytury -jeżeli Ich organizmy zostały wyeksploatowane i mają uszczerbki zdrowia?

  Pytanie -czy to będzie dr.Mendele z Oświęcimia w ramach nowego planu PREMIERA ...polegającego zapewne na otwarciu krematoriów w Oświęcimiu dla osób dotychczas długotrwale zatrudnianych w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych- i obecnie schorowanych ze względu na powyższy wyrok Sądu Najwyższego.???

  Odpowiedz
 • Doradca emerytalny(2010-02-09 13:01) Zgłoś naruszenie 00

  Wicepremier Pawlak ma genialną receptę na uzdrowienie powszechnego systemu emerytalnego w Polsce, chce obniżyć miesięczną składkę na ZUS do 100 PLN (obecnie składka ta wynosi conajmniej kilkaset PLN), co w perspektywie 40 lat odkładania ma przynieść oszałamiające efekty. Tylko czy ten ekonomiczny geniusz uwzględnił, że budżet co roku musi dopłacać do KRUS ok. 16 mld PLN? Przy okazji chciałbym zapytać krytyków atakujących Tuska, za co go tak nienawidzą? Przecież Tusk i tak zrobił dużo więcej dla dla naprawy systemu emerytalnego niż wszystkie poprzednie rządy Buzka, Millera. Belki, Marcinkiewicza i Kaczyńskiego, które bojąc się podejmowania niepopularnych decyzji, reformę systemu emerytalnego odkładały na bliżej nieokreśloną przyszłość. Inna sprawa, że reforma emerytalna rządu Tuska była tylko połowiczna, ale zawsze to więcej niż nic.Uważam, że dopóki PSL będzie w koalicji z PO, żadna refroma KRUS-u nie może wchodzić w grę. Ponadto radzę uważać na polityków wszelkiej maści, od skrajnej prawicy do lewicy, ponieważ trwają obecnie prace w parlamencie mające na celu zapewnienie im ciepłych emerytur za "pełną poświęcenia pracę dla dobra ogółu" po zakończeniu ich kadencji parlamentarnej. Znając ich chciwość będą za wszelką cenę dążyć do przeforsowania proponowanych przez siebie rozwiązań., które zapewniłyby im dostatnie życie na koszt podatnika.

  Odpowiedz
 • Też doradca(2010-02-09 19:55) Zgłoś naruszenie 00

  Do doradcy
  Uważasz, że połowiczne rozwiązanie to sukces. No to ja proponuję, abyś zafundował sobie połowiczny zabieg usunięcia prostaty. Chorobę zostawić a narząd usunąć. Pasa Ci?
  Bo takie są właśnie połowiczne rozwiązania.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane