Kiedy trzeba rozwiązać stosunek pracy, aby ZUS przyznał emeryturę

autor: Marek Opolski09.02.2010, 03:00

Osoby, które występują o emeryturę po ukończeniu 60 w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn, nie muszą rozwiązywać stosunku pracy. Warunek ten muszą natomiast spełnić m.in. składający wniosek o emeryturę pomostową, z Karty Nauczyciela czy górniczą na starych zasadach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • zxz(2010-02-09 08:29) Zgłoś naruszenie 00

  I dlatego też bezrobocie rośnie.a ZUS ma coraz większe wydatki.To jest też przywilej podobny do tego jaki mają policja i wojsko.Może zastosujecie to do wszystkich emerytów a nie tylko wybiórczo?

  Odpowiedz
 • war(2010-02-09 09:10) Zgłoś naruszenie 00

  To można zrozumieć, że emeryt powinien zarabiać 2 lub 3 x więcej niż przed emeryturą, ale nasi kochani posłowie powinni iść na takie emerytury już po jednej kadencji i najlepiej gdyby kolejne kadencje się kumulowały. No i jeszcze dla nich RAJ podatkowy bym wprowadził.

  Odpowiedz
 • zibi52(2010-02-09 19:42) Zgłoś naruszenie 00

  Na nasze emerytury powinni płacić użytkownicy autostrad!Ale przedtem to my przyszli emeryci za pośrednictwem OFE i przy wsparciu funduszy U.E. przy udziale stale wpływaących składek powinniśmy te autostrady wybudować i stać się ich włascicielem i administratorem dajć przy okazji pracę milionom Polaków!

  Odpowiedz
 • A co to ZUS obchodzi jaki Ja mam stosunek pracy(2010-02-10 09:19) Zgłoś naruszenie 00

  za Komuny straszono ,że ZUS nie bedzie zaliczał okresów rozwiązania umów o prace przez porzucenie a teraz odwrotnie -muszę rozwiązać - co się w kraju zmieniło -OPCJA? i nic więcej!

  Odpowiedz
 • kinga(2010-02-12 09:24) Zgłoś naruszenie 00

  To jest przywilej dla posłów /nikt ich nie wywali z sejmu/ nauczycieli szczególnie akademickich - tam pracuje się do śmierci,lekarzy - trudno im odejść od dochodów od pacjentów czytaj łapówek i innych przyd...sów zatrudnionych w samorządach i spółkach skarbu państwa i wszelkiej maści doradców.Zwykłego człowieka nikt po 60/65 nie chce już zatrudniać.Musi się zwolnić i wtedy jeżeli może to niech szuka dodatkowej pracy.Niestety z marnym powodzeniem.Panie premierze - ten pomysł panie Fedak jest skierowany tylko dla wybrańców.Czas go zmienić.ZUS narzeka na brak pieniedzy.Trochę ich odzyska.I nie gadajcie,że ZUS jest biedny.Jest bardzo bogaty dla niektórych.Tak to w POLsce jesy że są równi i równiejsi.Chamsto i żenada.

  Odpowiedz
 • kalista(2010-02-14 20:14) Zgłoś naruszenie 00

  Zapomniano jeszcze dodać , ze przyznana emerytura z art. 184 (Ustawy o emeryturach) ZMUSZA do rozwiazania umowy o pracę z chwila osiągnięcia powszechnego wieku.! ! ! pod kara obniżenia juz raz przeciez przyznanej emerytury i to w znacznym stopniu poprzez jej niekorzystne przeliczenie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane