Studiującym matkom nie przysługuje już pomoc alimentacyjna

autor: Michalina Topolewska08.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 08.02.2010, 09:48

Młoda matka, która studiuje, nie ma prawa do świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego. Zdaniem rzecznika praw obywatelskich jest to niezgodne z konstytucją.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • wiktor(2010-02-08 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    zapamietrajcie .. macie to dzieki PO

    Odpowiedz
  • miki(2010-02-08 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    a co w tym dziwnego jezeli ma dziecko to tworzy odrebną rodzinę jest ojciec dziecka ...z jakiego tytułu ma istnieć obowiązek alimentacyjnego względem niej...wiktorze zawdzieczamy tą ustawe PIS

    Odpowiedz
  • gość(2010-02-08 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    ...nie zawsze jest ojciec dziecka, niektóre kobiety same muszą sobie radzić ...

    Odpowiedz
  • WOLNY(2010-02-08 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    ad 1
    Wiktorku - uwielbiam patriotów takich jak ty - którzy z rozkoszą zarżnęli by własny kraj takimi właśnie wydatkami na zdobycze socjalizmu - a potem dziwili się czemu świat idzie do przodu a my drepczemy w miejscu???

    Odpowiedz
  • wiktoria(2010-02-08 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    fundusz alimentacyjny to kuriozum społeczne, to jest jałmużna dla dzieci, nazwijmy to po imieniu, ludzie zaczęli uważać, że to obowiązek państwa wobec rodziny, nie to jest jałmużna społeczna...

    Odpowiedz
  • .(2010-02-08 22:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ja nie spotkałam biednej samotnej matki lub rozwódki.Co do rozwódek z dzieckiem z poprzedniego malzenstwa i zyjacych w nowym zwiazku-to one powinny placic alimenty swojemu mezowi w zamian za to,ze on nie zmienil np.zony i pozostaje sam,,,Niejdnokrotnie to on pozostaje w niedostatku-zona ma bogatego n-tego meza.

    Co do funduszu..sroki te co chcialy juz sie najadly...tak wiec nie ma on sensu.
    I dlatego sroki siedza cicho.

    Odpowiedz
  • xyz(2010-07-02 06:49) Zgłoś naruszenie 00

    ja tez mówię że pieniądze z funduszu alimentacyjnego to jałmużna.. jak można za 500 złotych utrzymać dziecko?

    Odpowiedz