Coraz mniej emerytów w Polsce

autor: Bartosz Marczuk08.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 08.02.2010, 17:31

W grudniu 2009 r., pierwszy raz od 20 lat, zmalała liczba emerytów otrzymujących świadczenia z ZUS. Na emerytury od roku nie odchodzą już masowo 55-letnie kobiety i 60-letni mężczyźni. Zatrzymanie przyrostu liczby emerytów poprawi sytuację Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (119)

  • PLATFUSY RZADZA(2010-02-12 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    za to coraz viecej dziadow w polsce
    OTAKE polske walczyłem!!!
    głosujcie na ,,PO,,

    Odpowiedz
  • tez obywatel(2010-02-09 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Nalezy zrownac wiek emerytalny kobiet i jeszcze mniej emerytow.Robia to wszystkie kraje dlaczego rzad o tym nie pomysli.

    Odpowiedz
  • fakt(2010-02-08 23:29) Zgłoś naruszenie 00

    Zmniejszy się jeszcze liczba emerytów, jeśli przestaniecie płacić tym, którzy normalnie pracują i biorą i pensję i emeryturę, a drudzy nie mają nic !!!

    Odpowiedz
  • Willy(2010-02-08 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    "Co drugi dorosły mieszkaniec Hiszpanii opowiada się za zorganizowaniem przez związki zawodowe strajku generalnego. Sondaż w tej sprawie opublikował dziennik El Publico. Strajk miałby stanowić protest przeciwko proponowanemu przez rząd podniesieniu wieku emerytalnego z 65 do 67 lat"-za GW.U nas kolebce Solidarności to nie przejdzie, bo u nas każdy ciągnie w swoją stronę.

    Odpowiedz
  • filologini(2010-02-08 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    Przy takiej inteligentnej polityce w Polsce niedługo nie będzie niczego i nikogo oprócz oczywiście lokatorów z Wiejskiej.

    Odpowiedz
  • Oszukany(2010-02-08 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie podadzą jak dużo ludzi umiera nie osiągając emerytury . Porównują nasz do mieszkańców krajów europejskich w których zasiłek dla bezrobotnych jest dużo większy niż nasze pensje . Mężczyzna po 40 latach pracy otrzymujący zasiłek przedemerytalny zmuszony jest do wegetacji jak zapłaci za czynsz to nie starcza na zakup leków a starczy tylko na 1 bochenek chleba dziennie . Takich czasów dożyliśmy że bogaci nie wiedzą ile mają pieniędzy a biedni zmuszeni są na umieranie pod płotem ponieważ nie stać ich na pochówek

    Odpowiedz
  • oszukana - 54(2010-02-08 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    Te Cuda to zafundował nam Tusk wraz z PSL-em hołotę zapędzili do roboty :( przecież ktoś musi pracować na tych darmozjadów z ZUS .Mając 40 letni staż pracy jako kobieta w dalszym ciągu nie mogę odejść na emeryturę.Gdzie są nasze pieniądze ,które wpłacaliśmy przez te lata ? Praca do śmierci jest uszykowana dla nas przez nasz rząd .A ZUS powinien oddać nam nasze zgromadzone pieniądze Złodzieje okradają nas !

    Odpowiedz
  • Ewka(2010-02-08 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    Wczoraj w telewizji podali że w sondażach PO jest na pierwszym miejscu.A tu czytam wszyscy są przeciw PO ,jak to jest z tymi sondażami?
    Te nasze narzekania tutaj nic nam nie pomogą , powinniśmy sięgnąć po bardziej radykalne rozwiązania.

    Odpowiedz
  • realistka(2010-02-08 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ten cud,to żaden cud.
    Zabrać tym co najdłużej pracowali a dać tym z 15,20,25 letnim stażem pracy to dopiero cud i jaka sprawiedliwość wymierzona przez Tuska.
    Tak potrafi rządzić PO i PSL.
    Po co dawać starszym ich składki przydadzą się .Wiadomo długo po 60,65 a może po 67 roku nie pożyją.
    Nie zapisali się do OFE,więc nikt nie dziedziczy!Oj przepraszam dziedziczy ZUS.
    Mundurowi,nauczyciele itp są przepracowani a reszta hołoty do roboty!!!

    Odpowiedz
  • abaja(2010-02-08 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    przecież do tej lawiny wczesniejszego przechodzenia na emeryturę przyczyniły sie kolejne rządy, które nie wypracowały nic konkretnego, tylko każdy nastepny rząd straszył. Wiadomo było ze nikt nie pali się do marnej emerytury. Ukarano ludzi z wieloletnim stażem pracy dowalając im 5 lat karniaka. Nawet do dzis nie ma rozwiązań dla 'weteranów pracy" a w UE takie rozwiązania są od dawna.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-08 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    a pewnie ze 37 lat pracy to za malo.. a za co wypłacą sobie wynagrodzenie cieć Graś i lodziarze Chlebowski i Drzewiecki z PO?
    Nie pot o Po doszło do władzy by biedować

    Odpowiedz
  • Emilia rocznik 1955(2010-02-08 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Nigdy nie głosowałam na PO, bo wiem, że ci liberałowie działają w interesie bardzo bogatych - bo nie średnio zarabiających - oraz DUŻYCH przedsiębiorców i wszelkiej maści kombinatorów (zarówno małych jak i dużych). PO nie obchodzą młode rodziny z dziećmi, przykład - nie podwyższenie progów dochodowych do zasiłków rodzinnych. 504 zł jest nie podwyższane od 2004 roku i ma obowiązywać do 2012 roku, wskutek czego prawo do zasiłku rodzinnego od 2004 roku straciło ok. 3 mln. dzieci.
    Trzeba analizować dokonania PO i nie dać się oszukać miłemu uśmiechowi Tuska !
    Z UŚMIECHEM NA BUŹKACH NAS OSKUBALI

    Odpowiedz
  • Obserwator(2010-02-08 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ WYBORCZYCH PLATFORMY OBYWATELSKIEJ



    Polska zasługuje na cud gospodarczy
    ________________________________________
    1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy

    2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty

    3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic

    4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ

    5. Uprościmy podatki - wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych

    6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012

    7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku

    8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce

    9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet

    10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

    I o co właściwie ten lament

    Przecież wybraliście cuda, więc macie

    Zbliżają się następne wybory

    O by nie powtórzyło się przysłowie, że Polak przed szkodą o po szkodzie gł………

    Odpowiedz
  • 37 lat pracy i wciąż za mało(2010-02-08 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Będą wybory !Zobaczymy czy tak szczęśliwi będą członkowie PO i PSL.Zobaczymy.

    Odpowiedz
  • 37 lat pracy i wciąż za mało(2010-02-08 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    Cud Tuska numer 1
    Emerytów coraz mniej
    Albo za mało przepracowali ,no bo jakieś 35/40 lat to żaden cud albo już nie doczekali i są po drugiej stronie/na rękę Tuskowi i jego spółce PO-PSl/
    Najbardziej cieszy się Pawlak /Więcej dla rolników i rzeczy samej dla niego/
    Dzisiaj walczą o emerytury dsla posłów,senatorów i Prezydentów-im się należy a reszta hołoty do roboty!!!

    Odpowiedz
  • Janusz(2010-02-09 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawa Emerytalna jest b.niesprawiedliwa społecznie i jest niekonstytucyjna.Kobiety i mężczyzni nie są traktowani równo/roczn.1949-53/.Jeżeli nie rozstrzygnie tego nasz TK/a zabiera się za to b.długo/,to trzeba będzie odwołać się do Strassburga i tam poszukać sprawiedliwości.Jaka to jest sprawiedliwość,że jedni/mundurówka/,żeby przejść na emeryturę pracują 15lat,a inni 45 i więcej,w jakim kraju my żyjemy?

    Odpowiedz
  • mona 55(2010-02-08 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    z tego artykułu jasno wynika że rząd chce pozbyć się emerytów i nie wypłacać
    emerytur dla ludzi e długim stażem pracy
    rząd cieszy się że zmalała liczba emerytów ale dlaczego bo zabrali im możliwość
    przejścia na emerytury po tylu latach pracy,zabrali im godność
    ten kto może pracować niech pracuje ale co z pozostałymi
    z czego tu się cieszyć
    gdzie nasze zapracowane ciężko pieniądze
    tylko oszczędnosci ,oszczędności
    my ludzie pracy temu nie jesteśmy winni,gdzie są nasze składki
    artykył to wielka bzdura i niprawda bo jesteśmi roczniki 54 wzwyż pokrzywdzeni

    Odpowiedz
  • oKO(2010-02-08 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    Co z emerytami którzy ...niestety ale umarli w 2009 roku i juz nie pobiorą żadnej emerytury jakie są dane nt temat z ZUS czy GUS ???...na ten temat ...cisza, bardzo cicho bo to jest tajne , dla gawiedzi są ale informacje jawne

    Odpowiedz
  • rocci(2010-02-08 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    ''4 października 2007 rząd Polski zdecydował, iż polscy obywatele nie będą podlegać ochronie zagwarantowanej w Karcie Praw Podstawowych tak jak obywatele pozostałych krajów członkowskich Unii Europejskiej'' Nic dodać nic ująć. ''- Karta jest bronią obywateli przeciw naruszeniom ich praw i wolności przez państwo przy wykonywaniu kompetencji unijnych. Rząd polski zastrzegł, że być może nie da swoim obywatelom tej bron

    Odpowiedz
  • wiktoria(2010-02-08 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Dziennikarze, to przerażające, fakt zastopowania wzrostu emerytur jest zbyt marginalny by tak się podniecać.Gazeta staje się głupawa.Nazwa GP zobowiązuje.

    Odpowiedz