Oferty pracy i stażu, propozycje udziału w warsztatach i szkoleniach, a nawet darmowe bilety do kina to tylko niektóre atrakcje, które przygotowali organizatorzy, aby zachęcić do uczestnictwa w targach pracy i giełdach edukacyjnych.

Z bogatej oferty targów będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy dużych miast, ale także Koszalina, Leszna, Krosna czy Piły.

Targi pracy kierowane są zarówno do młodzieży rozpoczynającej karierę zawodową, osób pracujących zamierzających zmienić pracę, jak i bezrobotnych. Dają one możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy w danym regionie. Dla pracodawców jest to okazja do promocji oferowanych stanowisk i programów stażowych oraz rekrutacji nowych kadr.

Praca za granicą

Osoby zainteresowane pracą za granicą będą mogły wziąć udział w Międzynarodowych Targach Pracy w Lublinie (24 lutego). Poprzednią edycję targów odwiedziło ponad 6 tys. zwiedzających. Mieli oni możliwość zapoznania się z ofertami pracy wystawców z Polski, Danii, Finlandii, Holandii, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Organizatorzy planują powtórzenie zeszłorocznego sukcesu targów.

Natomiast w Kielcach, 29 marca odbędą się XIII Ogólnopolskie Targi Pracy. Podczas których oferty pracy przedstawia zazwyczaj ponad 100 firm. Uczestnicy targów dowiedzą się o aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu oraz będą mogli skonsultować się z przedstawicielami m.in. Urzędu Skarbowego, Powiatowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Oferty dla studentów

Najwięcej targów pracy kierowanych jest do studentów lub absolwentów. Najbliższe spotkania z rynkiem pracy odbędą się w Zielonej Górze (9 i 10 lutego), w ramach VIII edycji Targów Edukacyjnych ABSOLWENT 2010. W trakcie spotkań uczestnicy dowiedzą się o stażach i praktykach zawodowych, ofertach pracy dla osób kończących edukację lub poszukujących zatrudnienia. Na targach będą prowadzone szkolenia i warsztaty, w trakcie których uczestnicy dowiedzą się jak aktywnie i skutecznie poszukiwać pracy. Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2010 będą się także w Gorzowie Wielkopolskim (2 i 3 marca), Pile (16 marca) i Lesznie (23 marca).Z kolei, 24 lutego w Szczecinie ruszy VI Giełda Edukacji i Pracy Kariera 2010. Tegoroczna giełda odbędzie się pod hasłem Kariera na swoim – twoja droga, twoja pasja, twój biznes. Celem spotkań jest wskazanie możliwości planowania własnej drogi rozwoju zawodowego, opartej o pasje i zainteresowania, prowadzącej do stworzenia miejsca pracy sobie i innym. Spotkania podzielone są na dwa dni (24 i 25 lutego). Podczas których zostaną zaprezentowane oferty pracy, a także propozycje dokształcania, szkoleń oraz kursów. Będzie można dowiedzieć się także jak napisać profesjonalny biznes plan, tak aby zawierał wszystkie niezbędne elementy do otrzymania kredytu na własną działalność. Aby przyciągnąć młodzież, organizatorzy planują także zajęcia z doskonalenia technik jazdy samochodem, darmowe bilety do kina czy centrum wodnego.

Studenci będą mogli uczestniczyć również w największych międzyuczelnianych targach w Polsce organizowanych przez 20 Akademickich Biur Karier warszawskich szkół wyższych. W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (1 marca) zaplanowana jest czwarta edycja Akademickich Targów Pracy JOBBING.

Spotkania, kierowane głównie do młodzieży akademickiej, zostaną zorganizowane także w Koszalinie (17 marca) przez Akademickie Targi Pracy Politechniki Koszalińskiej.

Wstęp na targi pracy i giełdy edukacyjne jest bezpłatny. Jednak warto sprawdzić czy udział w nich nie wymaga wcześniejszego wypełnienia formularza zgłoszeniowego lub rejestracji na warsztaty.

Najbliższe Targi Pracy i Edukacji:
9 i 10 lutego 2010 – Zielona Góra, VIII Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2010
24 lutego 2010 – Lublin, V Międzynarodowe Targi Pracy
24 i 25 lutego 2010 – Szczecin, VI Giełda Edukacji i Pracy Kariera 2010
1 marca 2010 – Warszawa, IV Akademickie Targi Pracy Jobbing 2010
2 i 3 marca 2010 – Gorzów Wielkopolski, VIII Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2010
5 marca 2010 – Krosno, Edukacja Wiedza Praca 2010
16 marca 2010 – Piła, VIII Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2010
17 marca 2010 – Koszalin, VIII Akademickie Targi Pracy Politechniki Koszalińskiej
23 marca 2010 – Leszno, VIII Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2010
29 marca 2010 – Kielce, XIII Ogólnopolskie Targi Pracy