Z bogatej oferty targów będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy dużych miast, ale także Koszalina, Leszna, Krosna czy Piły.

Targi pracy kierowane są zarówno do młodzieży rozpoczynającej karierę zawodową, osób pracujących zamierzających zmienić pracę, jak i bezrobotnych. Dają one możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy w danym regionie. Dla pracodawców jest to okazja do promocji oferowanych stanowisk i programów stażowych oraz rekrutacji nowych kadr.

Praca za granicą

Osoby zainteresowane pracą za granicą będą mogły wziąć udział w Międzynarodowych Targach Pracy w Lublinie (24 lutego). Poprzednią edycję targów odwiedziło ponad 6 tys. zwiedzających. Mieli oni możliwość zapoznania się z ofertami pracy wystawców z Polski, Danii, Finlandii, Holandii, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Organizatorzy planują powtórzenie zeszłorocznego sukcesu targów.

Natomiast w Kielcach, 29 marca odbędą się XIII Ogólnopolskie Targi Pracy. Podczas których oferty pracy przedstawia zazwyczaj ponad 100 firm. Uczestnicy targów dowiedzą się o aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu oraz będą mogli skonsultować się z przedstawicielami m.in. Urzędu Skarbowego, Powiatowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Oferty dla studentów 

Najwięcej targów pracy kierowanych jest do studentów lub absolwentów. Najbliższe spotkania z rynkiem pracy odbędą się w Zielonej Górze (9 i 10 lutego), w ramach VIII edycji Targów Edukacyjnych ABSOLWENT 2010. W trakcie spotkań uczestnicy dowiedzą się o stażach i praktykach zawodowych, ofertach pracy dla osób kończących edukację lub poszukujących zatrudnienia. Na targach będą prowadzone szkolenia i warsztaty, w trakcie których uczestnicy dowiedzą się jak aktywnie i skutecznie poszukiwać pracy. Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2010 będą się także w Gorzowie Wielkopolskim (2 i 3 marca), Pile (16 marca) i Lesznie (23 marca).