NFZ: na usunięcie zaćmy trzeba czekać ponad rok, a na endoprotezę - półtora

01.10.2008, 18:29; Aktualizacja: 01.10.2008, 19:36

Na usunięcie zaćmy trzeba w Polsce czekać średnio ponad rok, a na wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego - półtora - wynika ze sprawozdania Narodowego Funduszu Zdrowia za 2007 rok. O sprawozdaniu dyskutowali w środę posłowie sejmowej Komisji Zdrowia.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Ile trzeba czekać nz usunięcie NFZ(2008-10-02 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    /

    Odpowiedz
  • początki zaćmy już mam(2008-10-02 07:16) Zgłoś naruszenie 00

    To jest proste wymuszanie bo wszyscy wiedzą ,że rencista ,emeryt mający dzieci zostanie wsparty finansowo i uda się na operację zaćmy do "prywaciarza"

    Odpowiedz
  • Ł.G.(2008-10-02 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Moja Matka na wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego ma wyznaczony termin na II połowę 2012 roku. W Jej wieku + jeszcze cztery lata to bardzo długo :( Lekarz nie omieszkał jednak poinformować, że prywatnie będzie czekała TYLKO pół roku!!! w jakim kraju my żyjemy i po co płacimy całe życie te niepotrzebne składki? oczywiście nie oczekuję odpowiedzi.

    Odpowiedz
  • Józek(2008-10-02 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram pacjenta. "Równe prawa" wg Konstytucji dla wszystkich to tylko mrzonka i udawanie że tak jest. Jestem za zlikwidowaniem szpitali dla elit. Skoro prawo jest równe więc niech też czekają w kolejce.

    Odpowiedz
  • pacjent(2008-10-01 21:02) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidować szpitale dla elit. Dopiero otworzą się im pyski i oczy jak będą musieli czekać w kolejkach , by naprawili im mózgi.

    Odpowiedz
  • DORIS(2008-10-01 19:41) Zgłoś naruszenie 00

    w POZNANIU NA ENDOPROTEZE KOLANA CZEKA SIE 4 LATA

    Odpowiedz
  • Mural(2008-10-01 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Płać obowiązkowe składki i płac za leczenie.Tupet kolejnych rzadów:podejrzewają nas o wysokie,skryte dochody.

    Odpowiedz