Matura z trzech przedmiotów

autor: Łukasz Guza02.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 02.10.2008, 10:09

NOWE PRAWO - Od przyszłego roku szkolnego maturzyści będą zdawać matematykę, ale zostaną zwolnieni z obowiązku zdawania wybranego przedmiotu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • Stary maturzysta(2008-10-02 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    za chwilę pewnie wrócimy do starej matury...

    Odpowiedz
  • ODP.(2008-10-02 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    A co można studiować po maturze z matematyki???


    NIC DOBREGO!!!

    Odpowiedz
  • maturzysta 1978(2008-10-02 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    I tak oto po 30 latach oświatowych eksperymentów, powróciliśmy do punktu wyjścia.

    Odpowiedz
  • Antek(2008-10-02 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Oświata legnie w gruzach. Poziom w szkołach bardzo niski. Na maturze wystarczy osiągnąć 30 % i jest zdana. Taki absolwent idzie na studia, a nie zna podstaw matematyki, nie potrafi się wypowiedzieć, ani pisemnie, ani ustnie.
    Dzisiaj wszyscy maja ADHD, dysleksję, dysortografię itp. Wszyscy tego nadużywają i nie uczą się. No, może jednostki pracują solidnie. Może by coś zmienić, zwiększyć wymagania?

    Odpowiedz
  • axa(2008-10-02 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    30% z matury to produkcja ćwiećinteligentów.Do wymienionych przypadłości uczniowskich należy doliczyć jeszcze dyskalkulię,którą będzie pewnie mieć stwierdzoną 50% maturzystów w związku z obowiązkową matematyką. Nauczyciel ma obowiązek w klasie liczącej w liceum zwykle 33-36 uczniów indywidualizowac naukę.Do każdego ucznia podejść stosownie do wskazań poradni psychologiczno-pedagogicznej.Spece już myślą i wymyślili,jak to zrobić,aby człowiek ,który nie zna ułamków albo trochę zna, zdał matematykę.Gdzieś wyczytałam zapewnienie minister Hall,że każda osoba z orzeczoną dyskalkulią poradzi sobie na maturze z matematyki.

    Odpowiedz
  • P(2008-10-02 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    efekt jest taki, że nastąpiła dewaluacja dyplomu magistra, matury-tracą jednostki solidne, które się starały, pracowały ciężko itd.

    Odpowiedz
  • tik(2008-10-02 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    I po co tak mordować dzieci. Na zachodzie ludzie bez kalkulatora nie są w stanie nic szybko wyliczyć. No i oczywiście nie wiedzą co to takiego Polska, a gdzie to leży , to już całkowita tajemnica. Matematykę da się nauczyć tylko ze zrozumieniem i zawsze do tego było przydatnych 10-20% uczniów. Myślę, że to się nie zmieniło, a najwyżej odsetek się zmniejszył z uwagi na komputeryzację. Ponadto jestem za zlikwidowaniem tych ó, rz, ch itp. i całkowitym uproszczeniem języka polskiego. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • germanista(2008-10-02 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Dawniej człowiek musiał się bardzo dużo uczyć, aby coś osiągnąć. Nie było czasu na bzdury, była nauka, nauka i jeszcze raz nauka. Dzisiaj dla większości dzieci i młodzieży liczy się strój, fryzura, telefon komórkowy, samochód itp., itd. W klasach maturalnych nieważne jest właściwe przygotowanie się do matury, a liczy się np. to, gdzie odbędzie się studniówka, kto, jak przyjdzie ubrany... Kilka dni przed studniówką, w szkole na lekcji nie ma już nikogo, bo wszyscy przygotowują się do imprezy. Owszem, wszystko jest dla ludzi, ale nie kosztem zajęć lekcyjnych. Takie to dzisiaj mamy czasy. Smutne.

    Odpowiedz
  • WSPÓŁCZUCIE(2008-10-02 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    MATEMATYKA NIE JEST OBOWIAZKOWA W ŻADNYM PANSTWIE UE!!!

    KTORY ZAŚCIANEK TO WPROWADZIŁ???

    PRZECIEŻ ONI NIE ZNAJĄ KJLASYFIKACJI NAUK MATEMATYCZNYCH NAWET!!!

    TEN PROJEKT PRZETRWA DO NASTĘPNYCH WYBOROW!!!GORA!!!

    Odpowiedz
  • xxx(2008-10-16 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Jezeli chce zdac polski i matematyke na podstawie, a wos historie niemiecki i angielski na rozszerzeniu to co mam w takim wypadku zrobic??

    Odpowiedz
  • ;(2008-10-02 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Matematyke na poziomie szkoły podstawowej,bo taki będzie ten egzamin napisze kazdy matoł.

    Za granica matematyki uczy sie czlowiek do gora 18 roku zycia.
    Oceny sa brane z okolic naszej osmej klasy czy pierwszych klas szkoly sredniej,

    Np. w Wielkiej Brytanii.A jakos im sie krzywda nie dzieje...

    Ta matura to jakas zemsta?

    Odpowiedz
  • spadek po PISIE(2008-10-02 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    do germanisty i reszty siermiężnych!

    B.mało osob zdaje dobrze mature na poziomie warunkujacym studia
    Bo ile osob zdaje mature z biologii,geografii,czy historii na poziomierozszerzonym na maturze.Garstka.

    Uczelniom chodzi o UDÓJ,bo
    matematyka jest zbędna na wiekszosci kierunkow


    Dlaczego moje dzieckoma sie uczyc wkaczolandzie bo prezes nie zdal matury z matmy.To nie zabory!

    Odpowiedz
  • do maturzysty 1978!(2008-10-02 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    Akto jest tym złośliwym naukowym psychopatą ?
    Przecież ta matura z narzuconą matematyką jest NADAL NIEZGODNA Z KONSTYTUCJĄ!

    Odpowiedz
  • -(2008-10-02 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    do P-matury nie da sie stracić,bo ona nie jest egz.wstępnym na studia,tylko dodatkowe przedmioty i to na poziomie roszerzonym!!!

    No przeciez nikt nie cofnie doktora do popziomu szkoly średniej???

    Prawo nie dziala wstecz!

    Matura to prawo nabyte!

    Odpowiedz
  • lepiejkupić kalkulator(2008-10-02 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    Szkolki prywatne beda w rozkwicie

    tylko ekonomia nie znowu nic wspolnego z matemytyka-to nauka spoleczna!
    hostoria,geografia,wo itd.-aleto wymaga zbyt wiele pracy

    Odpowiedz
  • Arek(2008-10-03 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    MATEMATYKA, TO KRÓLOWA NAUK. Wszystko się na niej opiera. Każdy mądry, wykształcony człowiek powinien znać jej podstawy.

    Odpowiedz
  • J.(2008-10-08 07:21) Zgłoś naruszenie 00

    Humaniści znają natomiast inną sentencję: "Historia est magistra vitae"-czyli "Historia jest nauczycielką życia"- moim zdaniem powinno być prawo wyboru przedmiotu na maturze;

    Odpowiedz
  • ...(2010-05-03 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    ja nie moge tego czytac wy sie zastanowcie co wy piszecie obrazacie mnie i innych ktorzy sie ucza ja sie ucze i owsze ale co to za zycie jak caly czas nauka i nauka ja w tym roku mialam taki zapiernicz ze z domu nie wychodzilam wiec to nie prawda ze poziom zmalal sa to moze pojedyncze przypadki szkol lub nauczycieli ktorzy wydaja sie o niewiele madrzejsi od nas... a wielcy mgr.

    Odpowiedz