Koordynatorzy będą pomagać rodzicom zastępczym

autor: Michalina Topolewska02.02.2010, 03:00

Organizatorzy rodzinnej pieczy zastępczej przejmą część obowiązków od powiatowych centrów pomocy rodzinie i zatrudnią koordynatorów, którzy będą wspierać rodziny zastępcze.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • ann(2012-03-01 21:58) Zgłoś naruszenie 00

  Te zadania powinien wykonywać pracownik socjalny - jak w Wielkiej Brytanii. U nas powołuje się 3 dodatkowe osoby (koordynator, organizator, asystent). Biurokracja i zamieszanie i po co? Niech pracownik socjalny ma pod opieką 5 rodzin odwiedza je raz w tygodniu i tylko z nimi intensywnie pracuje. Lepiej stawiać na jakość.
  Sprawozdania na ten sam temat będzie pisał: kurator, pracownik socjalny, koordynator pieczy zastępczej, asystent rodziny...uf

  Odpowiedz
 • rodzic i koordynator(2012-01-15 18:07) Zgłoś naruszenie 00

  koordynatorzy za swoją pracę będą uzyskiwać bardzo małe pieniążki, można powiedziec, że jest to praca "charytatywna". Mnóstwo papierkowej pracy i wyjazdów w teren. Ale po co komu i asystenci i koordynatorzy? Sama nie wiem, dla mnie jedna osoba powinna być zaufana i pomagać rodzinie zastępczej, jak 10 osób będzie wkraczać w "gniazdko" tej rodziny to nikomu nie zaufają i sami nie będą chcieli pomocy.

  Odpowiedz
 • rodzic(2011-09-09 21:15) Zgłoś naruszenie 00

  jest wiele rodzin zastępczych, jest wiele peoblemów, taki koordynator jest potrzebny by wspierac i wskazac drogę rodzicom i dziecku.Jest to duża pomoc za niewielkie pieniądze.

  Odpowiedz
 • zastępczy(2011-01-16 18:05) Zgłoś naruszenie 00

  i tak jak zwykle będziemy prosić urzędników o pieniążki na zagospodarowanie dziecka,co powinno iść za każdym dzieckiem i powinno być zagwarantowane ustawą.Co z płacą chociażby minimalną dla rodziców zastępczych niespokrewnionych.

  Odpowiedz
 • kc(2010-02-03 10:55) Zgłoś naruszenie 00

  Asystenci ,koordynatorzy i cos tam jeszcze,to nastepna armia ludzi do ktorych beda plynac pieniadze kosztem tych ktorzy ich najbardziej potrzebuja tz,dzieci w rodzinach zastepczych.Po co tak to wszystko gmatwac,rozbudowywac ,jak mozna skorzystac z gotowych wzorcow zachodnich.U nas zawsze musi byc pod gorke.

  Odpowiedz
 • fgfgf(2010-02-02 08:02) Zgłoś naruszenie 00

  KOlejny sztuczny etat a bieda piszczy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane