Trybunał zajmie się dodatkiem uzupełniającym dla nauczycieli

autor: Artur Radwan02.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 02.02.2010, 09:18

Samorządy nie chcą co roku wypłacać nauczycielom jednorazowego dodatku uzupełniającego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • rozczarowany(2010-02-05 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    Niektóre samorządy uniknęły wypłaty dodatku. Wiecie, co zrobiły? Podejrzewam, że ostatnich dniach grudnia wypłaciły dyrektorom i innym zaufanym osobom nagrody, by w ten sposób uzyskać wymaganą średnią. Polak potrafi!!! Szkoda tylko, że niektórzy poczuli się oszukani. Nawet RIO nic tu nie zdziała.

    Odpowiedz
  • ona(2010-02-03 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    do YYY
    zawsze można było kształcić się za nauczyciela. no i nie wrzucaj nauczycieli do jednego wora, bo niby z czego n-l przedszkola ma udzielać korepetycji? pojęcia nie masz o sprawie a się wypowiadasz... wrrrr...

    Odpowiedz
  • oda(2010-02-03 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Prośba do regionalnych izb obrachunkowych - przeprowadzić dokładne kontrole sposobu naliczania wyrównań dla nauczycieli, bo w moim przypadku to powinni wypłacić 2 razy więcej niż wypłacili.

    Odpowiedz
  • tera(2010-02-03 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    To związki powinny odwołać się do Trybunału Konstytucyjnego, aby samorządy wyrównały to, co nie wypłaciły nauczycielom za ubiegłe lata. Oszukiwali nas 8 lat, jest ustawa, to dlaczego nie domagać się wypłaty. A ten pan śmie straszyć Trybunałem.

    Odpowiedz
  • Mia(2010-02-02 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Można zaniżać pensje i odwoływać się do Trybunału?.Szczęście,że nie kazali wyrównać za ubiegłe lata-to dopiero byłby dramat.Nauczyciele się nie odwołali z racji oszukiwania ich przez lata,oszust się odwołuje i zapewne będzie miał rację prawem silniejszego.Taki to kraj więc co tu dyskutować-uczciwe gminy też się powinny odwołać,że zawsze płaciły tyle ile się należy oj naiwne...

    Odpowiedz
  • konkret(2010-02-02 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Brejza- za zaniżenie wynagrodzeń nauczycielskich powinien Pan odpowiadać przed sądem. To przecież przwstępstwo zaniżać czyjeś wynagrodzenie.

    Odpowiedz
  • !!!!!!!(2010-02-02 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    Do YYY człowieku, ale się ubawiłem Twoim stwierdzeniem, że nauczyciele to majętni ludzie. Wyjeżdżają na wczasy, bo prawdopodobnie ich współmałżonek bardzo dobrze zarabia, więc mogą spędzać urlop w ekskluzywnych miejscach na świecie, ale nigdy z samej pensji nauczycielskiej. Wiem coś na ten temat. Jeśli uważasz,że zarabiają super, trzeba było wybrać ten zawód, wtedy przekonałbyś się, gdzie spędzałbyś wczasy -pod namiotem 1km od morza lub w byle jakim pensjonacie. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • YYY(2010-02-02 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widać nauczycielom wciąż coś się należy - innym nie. A oni na wczesnych emeryturach i jeszcze pracują - do tego korepetycje. Żyć nie umierać. I wciąż ołączą że mało i mało. Wszyscy nauczyciele, których znam - to majętni ludzie, 3 razy w roku na super wczasy w tym dwa razy do ekskluzywnych miejsc na świecie. I tak jest od lat. Dlatego uważam, że mówienie iż nauczyciele to biedni ludzie jest dalece przesadzone. Biedni to są inne nie uprzywilejowane grupy społeczne - ludzie, którym bezdusznie dołożono 5 lat pracy mimo i tak już bardzo długoego stażu pracy.

    Odpowiedz
  • a czy Trybunał zajmie się(2010-02-02 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    5 letnimi urlopami Górniczymi ? rozdawanymi przez obecnie jaśnie świecącego EUROPEJCZYKA ? - czy zajmie się faktem ,że były One doliczane do Górniczego stażu pracy tak jaby górnik pracował ? Czy ten kto je rozdawał kiedyś za to beknie !

    Odpowiedz