Jak podkreślił Struzik, pieniądze te przeznaczone są na inwestycje własne, a także na dofinansowanie projektów unijnych.

Członek zarządu województwa mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz zaznaczył, że poziom finansowania inwestycji w służbie zdrowia w tym roku, mimo ogólnego kryzysu, nie odbiega od poziomu z lat ubiegłych. "Chcemy reagować na potrzeby w obrębie infrastruktury opieki zdrowotnej po to, by warszawiacy i osoby, które przyjeżdżają do stolicy się leczyć, mogły czuć się bezpiecznie" - dodał.

Dla Szpitala Bródnowskiego zarezerwowano ponad 16 mln zł

Dla Szpitala Bródnowskiego zarezerwowano ponad 16 mln zł. Jak powiedziała dyrektor placówki Teresa Bogiel, pieniądze te będą przeznaczone m.in. na modernizację systemu nawigacji przy operacjach prowadzonych obrazem (takie operacje przeprowadza się najczęściej na układzie nerwowym).

W tym roku w szpitalu będzie zmodernizowany blok operacyjny i gruntownie przebudowany budynek G, w którym dziś pacjenci muszą przebywać w przeludnionych salach. Rozbudowany ma być Oddział Intensywnej Opieki Neurologicznej. Szpital będzie miał też sieć informatyczną.