Prywatne domy opieki będą pod większą kontrolą

autor: Michalina Topolewska11.01.2010, 03:00

Prywatne domy pomocy społecznej, które będą działać bez zezwolenia wojewody, zapłacą karę nawet 40 tys. zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • bezradna(2014-11-06 06:52) Zgłoś naruszenie 00

  Pracuje w prywatnym domu opieki i to co się dzieje tam to zgroza.właścicielom chodzi tylko o kasę .nie ważne SA osoby starsze i chore.leki SA podawane na uspokojenie bez wiedzy lekarza.brak kontroli .ludzie kontrolujcie co się dzieje tam a nie tylko czy jest to zarejestrowane!!!wręcz blagam!!

  Odpowiedz
 • MJ(2016-06-22 23:32) Zgłoś naruszenie 00

  Odradzam Prywatny Dom Opieki w Pilchowie, przy ul. Okocimskiej (tuż za Szczecinem)! Dom ładny, ale nic poza tym. Przyglądałam się funcjonowaniu tego domu i powiem szczerze, jakość i poziom obsługi pozostawia wiele do życzenia. Racje żywnościowe więcej niż skąpe, organizacja czasu to siedzenie bez ruchu przez większość dnia w ciasnej świetlicy, ewentualnie w ogrodzie. Ile razy wpadałam, Mama była przywiązana do wózka, albo leżała w łóżku, otumaniona środkami uspokajającymi, ążeby nie sprawiać problemu. Zaledwie po dwóch tygodniach pobytu, skrajnie odwodniona z niewydolnością nerek i obrzękiem konczyn trafiła do szpitala. Poza tym kierownictwo nie uważa za stosowne informowanie rodziny o ważnych rzeczach, np. założeniu sondy, czy cewnika. Poparzone słońcem nogi i dekolt mojej Mamy (musiała zostać wystawiona na bezpośrednie działanie słońca bez nadzoru!) właścicielka również uznała za drobiazg. Dla osób sprawnch intelektualnie i ruchowo brak zajęć! Nie ma zajęć muzycznych, plastycznych, czy gier. Mam wrażenie, że to raczej przechowalnia ludzi. Mam jeszcze wiele innych spostrzeżeń, ale napiszę krótko: PROSZĘ SIĘ GŁĘBOKO ZASTANOWIĆ, zanim państwo umieścicie kogoś bliskiego w tej placówce.

  Odpowiedz
 • E.A.MC(2016-10-25 15:28) Zgłoś naruszenie 00

  Tak to prawda prywatni właścicielom chodzi tylko o kasę działają na zasadzie wnuczka ,tylko za pozwoleniem płace 2700 zl a moja mama dostaje 1/2 banana i 1/2 szklanki kawy z mlekiem i to sie nazywa 2 śniadanie albo podwieczorek , ze nie wspomnę ze w Bryzie Koleczkowo rządzi p. kierowniczka pielęgniarek właściciele bywają tam rzadko to i tak niewiedza co się tam dzieje ,hałas nie do wytrzymania , ludzie liczą na laskę opiekunek ten dom dobry dla takich porzuconych staruszków bo jak ktoś się opiekuje rodzicem to jest im nie wygodny dożo by pisać nie polecam tam od dawać kogoś kogo się kocha a sytuacja zmusza cie do szukania takiego domu .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane