Podczas sobotniej gali Grad otrzymał statuetkę m.in. za doprowadzenie do udanych debiutów na giełdzie ważnych spółek Skarbu Państwa oraz "konsekwentną pracę dla dobra polskiej gospodarki", a Solorz-Żak za niestandardowe podejście do rynku telekomunikacyjnego.

Wejchert został z kolei nagrodzony za "twórczy wkład w kształtowanie polskiej gospodarki rynkowej, za pasję, rozmach i wszechstronność podejmowanych przedsięwzięć gospodarczych oraz autentyczną troskę o etykę i dobre praktyki działalności biznesowej". Nagrodę odebrał jego syn Łukasz Wejchert.

"Mówiąc o tej nagrodzie trzeba powiedzieć wyraźnie, że miniony rok był rokiem polskich przedsiębiorców, polskich pracodawców, którzy okazali się odporni, kreatywni, odpowiedzialni i myślący o przyszłości" - powiedział podczas gali prezydent KPP Andrzej Malinowski. Dodał, że laureat Wektora jest autorem rozwiązań nowatorskich, czyli takich, które tworzą klimat sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości w Polsce.

Wśród nagrodzonych osób i instytucji znaleźli się też: Telekomunikacja Polska, Astra CEE, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO HESTIA SA, Polska Grupa Energetyczna, prezes zarządu Phillip Morris Polska Andrzej Dąbrowski i prezes zarządu Solbet Marek Małecki.

Statuetka Wektorów przyznawana jest przez Konfederację Pracodawców Polskich od 2002 roku.