Tylko minister zdrowia może odebrać pensję prezesowi NFZ

autor: Łukasz Guza08.01.2010, 12:24; Aktualizacja: 08.01.2010, 12:30

Jeżeli prezes Narodowego Funduszu Zdrowia naruszył interes pacjentów, minister zdrowia może nałożyć na niego karę pieniężną w wysokości do trzykrotnego miesięcznego wynagrodzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Własne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • emerytka(2010-01-09 17:41) Zgłoś naruszenie 00

    premier ma doradcow? kto sprawil ,ze odebral" niby" pensje prezesowi NFZ, albo ma "glupich" doradcow, albo ich nie slucha bo tylko min. zdrowia moze odebrac pensje,ale jak odebrac jak razem "ten pasztet" zrobili,ale winie tez tych ktorzy im na to pozwolili...,co jeszcze musza zrobic by sie lud ozywil?

    Odpowiedz
  • POLAK(2010-01-08 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Za co się nie wezmą to spier(psują).

    Odpowiedz
  • Roben(2010-01-08 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Słonko Peru za co się tknie to się ośmieszy.
    Jaki premier taki rząd i ministrowie.

    Odpowiedz
  • l(2010-01-08 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Minister zdrowia musi jakas decyzje podjac

    Odpowiedz
  • obywatel(2010-01-08 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    Moze rzad zaprezentowalby nam docelowy model organizacji sluzby zdrowia i systemu ubezpieczeniowego. Bo narazie obserwuje sie tylko wielka szamotanine.

    Odpowiedz
  • xxx(2010-01-08 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    Brak słów na komentowanie tego co się dzieje,cały ten rząd powinien
    być wymieniony a przede wszystkim ta atrapa - premier

    Odpowiedz
  • Artur(2010-01-08 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    do 3.
    oto im właśnie chdi, bs machnal reka na ich niedbalstwo. Oni sa odpowiedzialni za utrate zdrowia kazdej osoby ktora nie otrzymala leczenia

    Odpowiedz
  • nfz(2010-01-08 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    słuchając P.minister wyjaśnień kobita lekko szlochała, zrobiło mi się jej żal.

    Odpowiedz
  • kc(2010-01-08 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    To jest kara pieniezna,a nie zabranie pensji jak nas informowano.I tylko wysokosc jednego wynagrodzenia ta kara bedzie wynosic?A kto odpowie za ewentualna smierc pacjentow ,ktorzy w tym okresie byli pozbawieni mozliwosci leczenia?

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-01-08 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    i jak zwykle POmatoły nie znają prawa... tak to jest jakdo władzy dorwą sie tramkarze

    Odpowiedz