Emerytury górników: czas pracy będzie można rozliczać kwartalnie

08.01.2010, 12:15; Aktualizacja: 08.01.2010, 12:31

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Przewiduje ona, że przy ustalaniu prawa do emerytury górniczej, czas pracy górników będzie mógł być rozliczany kwartalnie, a nie jak dotychczas miesięcznie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • n(2010-01-08 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    oki

    Odpowiedz
  • Podziekujmy byłemu PREMIEROWI -Eurobuzkowi(2010-01-08 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ponieważ moja narzeczona zaszła w ciążę a byłem już pełnoletni przyjęto mnie do pracy w KWK Borynia w Jastrzębiu o ile dobrze pamiętam ( na dole). Lecz tam nie za bardzo podobał Im się mój styl pracy i wiesz – pozbyli się mnie. Później pracowałem jeszcze w kilku okolicznych kopalniach „Zofiówka”,”Krupiński”” Jastrzębie” zakład PRG > zawsze na każde 12 miesięcy pracy miałem do lutego już wybrany urlop wypoczynkowy a później sam rozumiesz przez kolejne miesiące jakieś 7 miesięcy L-4 ,30 dni praca i znowu. Czasami mi dawali kopniaka ,więc czyściłem papiery w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunalnym i znowu do górnictwa.
    Już po raz kolejny mieli mnie wyrzucić jak nastałeś TY -mój Wybawicielu.
    Dałeś mi 5- letni urlop górniczy ,(razem naliczono mi ze szkołą górniczą 20 lat zatrudnienia w górnictwie choć może zjazdów faktycznej pracy to miałem z 5 lat ).
    Jesteś Cudowny : Barbórka ,13-stka, 14-stka, węgiel,karta górnika ,socjalne wczasy> to wszystko mi przysługiwało na urlopie górniczym no i płaca >urlopowe dniówki<oraz staż zatrudnienia zaliczany do emerytury. Ileż to taniej wódy zwożonej z pobliskich Czech wówczas się wypiło (polska wóda pamiętasz była droga – Twój Rząd był pazerny na podatki),jakie to balangi nie szły !a teraz mam niezłą emeryturę górniczą i to dopiero jest życie !
    W trakcie tej emerytury dostałem „za psi grosz” dzięki Twojemu Rządowi mieszkanie zakładowe do wykupienia i zaraz je sprzedałem ( bez podatku od dodatkowego dochodu) za 85 000 zł . Kochany wyobraź sobie, znów jakie balangi ,piłem ,dzień trzeźwiałem i dalej piłem. Sprzedałem i już nie mieszkam w Jastrzębiu Zdroju – prawdę mówiąc zaliczyłem też mały pobycik w górniczym szpitalu -no wiesz wątroba ale ogólnie nie martw się -zdrówko OK.
    Wszystko przyjacielu dzięki Tobie ( nie liczę odszkodowań które otrzymałem z PZU i ZUSu , a brałem je za to ,że mi kwas na dupę się wylał z lampy górniczej ,a to za to ze sobie oczko zaprószyłem > no przecież jakiś powód L-4 musiał być < Nawet z tej firmy ubezpieczeniowej mnie chcieli wyrzucić tyle tego było !.

    Odpowiedz
  • Kochany narodzie pracujący PO 50 lat(2010-01-08 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Kochany , -mój sąsiad to „idiota „ ; 34 lata już pracuje w elektrowni jako fachowiec na blokach energetycznych ,a może budowlanych – nie za bardzo wiem na czym polega różnica. Dodatkowo przepracował jak twierdzi także 1000dni-w dni świąteczne .Chodzi systematycznie do pracy a Donald twierdzi nie otrzyma emerytury bo ktoś mu ją rozpieprzył i- Naprawdę nie rozumiem dlaczego tak myśli? ze to nie widzialna łapka.

    Odpowiedz
  • babcia dobra rada(2010-01-08 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Do jedynki!! szczekasz na każdym forum zawsze z tą samą bajeczką, zmień repertuar bo to już staje się nudne ,wyjdź na powietrze,albo przestań palić to zielsko,poproś lekarza o zmianę leków to Cię zabija.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda.(2010-01-08 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    tak jest Jerzy Buzek to wielki polak i patriota zasługi nie do ocenienia jeśli chodzi o reformy w Polsce jest 3 wielkich polaków Jan paweł2, Leszek Balcerowicz i Jerzy Buzek kto pluje na jedno z nich ten pluje na całą 3.

    Odpowiedz
  • Kurt(2010-01-08 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ten nr1 to znany idiota i trol.Pisze te swoje głupoty non stop.

    Odpowiedz
  • koko(2010-07-28 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    przestańcie szkalować to górnictwo tam ludzie ciężko pracują

    Odpowiedz
  • bobo2809(2010-11-15 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Górnicy nie wiecie po co dostajecie szpady górnicze to na te zakute łby co nigdy nie byli na dole ,węgiel to sami sprzedajcie to kopalnie nigdy nie będą na deficycie

    Odpowiedz
  • polak(2011-11-18 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ten Eurobuzek jak by u nas na kopalni przez miesiąc na L-4 poszedł to go zwolnią a koledzy zabiją rewiranta.Chyba miał niezłą faze jak to pisał.A w PRG TO SAME ALKOHOLICY I KRYMINAŁY ROBIĄ TAKIE SĄ FIRMY PRYWATNE!!!Na kopalni pracuje 20 lat a byłem raz na L-4 z powodu wypadku!!!

    Odpowiedz