Od Nowego Roku niższe emerytury dla esbeków i członków WRON

01.01.2010, 12:43; Aktualizacja: 01.01.2010, 16:47

Począwszy od Nowego Roku ok. 41 tys. funkcjonariuszy służb specjalnych PRL oraz 9 członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego zacznie dostawać niższe emerytury.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (36)

  • wiktor(2010-01-01 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    PO zapowiadała, że część oszczędności przeznaczy dla "pokrzywdzonych przez PRL"...


    ... a tymi pokrzywdzonymi w ocenie PO są Zbycho Chlebowski, Miro Drzewiecki i Grześ Schetyna.
    Oni juz biora dla siebie te oszczędności

    Odpowiedz
  • bezrobotny(2010-01-01 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    Życzę rządowi Tuska, że kiedy będzie w wieku emerytalnym by jego następcy też skasowali mu co najmniej 50 % emerytury za to, że obiecywał, mataczył i działał na szkodę obywateli wprowadzając ich w manowce.

    Odpowiedz
  • OPODATKOWAC LEKARZY(2010-01-01 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkie rządy + ich kolesie tak sie zabezpieczyli (i swoje rodziny do 2go pokolenia ) ze swietnie sobie dadza rade i bez emerytury.
    ALE NIE WIDZE PODSTAWY ABY KOMUKOLWIEK Z RZADU (Z SAMEGO FAKTU BYCIA W RZADZIE) PO 89 ODBIERAC
    - SA PRZEDSTAWICIELAMI WOLNEJ POLSKI

    LEPIEJ SIE ZABRAC ZA EMERYTURY I PODATKI DLA GORNIKOW STOCZNIOWCOW SEDZIOW I LEKARZY (Z POWODU ZACHLANNOSCI LEKARZY - PIENIEDZY STARCZA TYLKO NA ICH PENSJE A NA LECZENIE BRAKUJE)

    Odpowiedz
  • e(2010-01-01 17:51) Zgłoś naruszenie 00

    A co do tych pieniędzy ma PO. Czy to są ich pieniądze? One i tak będą musiały być zwrócone. Prawa nabyte. Niech PO się zacznie martwić wyborami, bo to ich ostatnie chwile. Za te 3,8% dla emerytów to zobaczą jak emeryci będą głosować!!!

    Odpowiedz
  • rencista.(2010-01-01 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    mam to w dupie poniewaz te zlodzieje nic nie doloza najbiedniejszym emwerytom i rencistom. tak sie ********* ze mi sie trzcionki myla .ale taka prawda precz platformy i tuska...

    Odpowiedz
  • IS(2010-01-01 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    A kto to byl pokrzywdzony w PRL Nie rozumie Chyba najpierw nalezy dolozyc weteranom którzy walczyli o lepszy byt RP i im spadkobiercom wstyd aby takie osoby nie były doceniane Zeby nie oni nie byłoby RP

    Odpowiedz
  • Święte krowy sejmowe!!!.(2010-01-01 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy Święte Krowy sejmowe będą ponosić odpowiedzialność za złe prawo???
    - wojsko przeprasza, wypłaca odszkodowania - bo Prezydent i Macierewicz to święte krowy;
    - skarb państwa wypłaca odszkodowania - bo posłowie to święte krowy;
    - ...

    Odpowiedz
  • Ted(2010-01-01 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby poslowie chcieli zabrać przywileje,to ze wskażnika 2,6 procent zostawiliby ,jak wszystkim ,1,6 procent.Natomiast wskażnik 0,7 procent,to zwykla mściwość i pogarda dla prawa. Za glupotę poslów i ich niekompetencję trzeba będzie placić odszkodowania bylym pracownikom SB i innym.Zaplacimy za to my - podatnicy!!Większego bubla prawnego nie uchwalil żaden dotychczasowy Sejm.

    Odpowiedz
  • Głupcy w sejmie!!!(2010-01-01 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Wskażnik 0,7 dotyczy osób CYWILNYCH, NIECZYNNYCH ZAWODOWO.
    1.Na jakiej podstawie pozbawia się ludzi mundurów WSTECZ? - WEHIKUŁ CZASU???
    2.Jak można orzec, że ktoś był NIECZYNNY ZAWODOWO /np. przez 30 lat/, to był pracownikiem, czy nie był?? - eliminować GŁUPCÓW z SEJMU!!!

    Odpowiedz
  • asus(2010-01-01 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    SUPERSKRYTKA KISZCZAKA
    Bo to w większości „wojskówka”, która zachowała uprzywilejowane emerytury, o czym się nie mówi, znalazła schronienie w tajnym zbiorze.
    Gdy w 1985 roku w MSW utworzono Inspektorat Ochrony Funkcjonariuszy - wewnętrzną „bezpiekę” mającą kontrolować całe ministerstwo, jego kierowanie powierzył Kiszczak swojemu koledze z wywiadu wojskowego (Zarząd II SG) – płk Sylwestrowi Gołębiewskiemu. W latach 80. gen. Kiszczak wielokrotnie używał WSW do zabezpieczania ofensywnych działań SB wobec opozycji i Kościoła. Udział oficerów kontrwywiadu w sprawie ks. Jerzego Popiełuszki, nie był działaniem odosobnionym.

    Dziś ci ludzie są całkowicie bezkarni. Dzięki umieszczeniu ich w zbiorze zastrzeżonym – zostali wyłączeni spod lustracji, rządzą polskim biznesem, gospodarką, mediami i z tylnego siedzenia politykami układu III RP. Wystarczy przypomnieć, że to specsłużby miały udział w zakładaniu Kongresu Liberalno-Demokratycznego, małej, lecz bardzo wpływowej partii, w której prym wiedli Donald Tusk, Jan Krzysztof Bielecki czy Janusz Lewandowski i potem Platformy Obywatelskiej. Obecnie ich przedstawiciele jak „aniołowie stróże” nadal są w bezpośrednim otoczeniu premiera. Choć dymisje lub przesunięcia na inne stanowiska nie ominęły nawet wicepremiera rządu PO-PSL, ich omijają.

    Zbiór chroni przed lustracją

    Zbiór zastrzeżony stał się też superskrytką, służącą do ukrywania przestępczej działalności wywiadu wojskowego PRL, w tym zbrodni tajnego oddziału „Y” jaki został utworzony w ramach Oddziału II Sztabu Generalnego LWP.
    Istnienie zbioru zastrzeżonego w IPN to dowód, że 20 lat po upadku komunizmu rzeczywistą władzę w Polsce wciąż sprawują ludzie byłych komunistycznych, przede wszystkim wojskowych, spec służb i ich następcy ze służb układu III RP. Nie ma wielkiej przesady w tym, że rządzi nami przebrana w cywilne garnitury menedżerów biznesu, prezesów koncernów medialnych, agentów wpływu itp. junta rodem z wojskowych spec służb PRL.

    Odpowiedz
  • olek(2010-01-01 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    Największy sukces obecnego rządu.Tak trzymać.

    Odpowiedz
  • Ira(2010-01-01 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Te niższe to i tak będzie dwa razy tyle co moja po 40 latach pracy , trochę tosmieszne.

    Odpowiedz
  • rencista(2010-01-01 22:18) Zgłoś naruszenie 00

    w sejmie sa najwieksze debile ,bez ambicji i chonoru swinie i tylko swinie ,co nie potrafia czytac portali ,internetowtch,

    Odpowiedz
  • Chyba nie o obelgi chodzi.(2010-01-01 23:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do ludzi bardziej przemawiają spokojne, rzeczowe argumenty, zestawianie faktów i wyciąganie wniosków.
    Należy myślę sortować ludzi.
    Bo jakaś partia rządzić musi - taki jest system.

    Odpowiedz
  • c.d.(2010-01-01 23:15) Zgłoś naruszenie 00

    Opluwanie PRL-u jest krzywdzące dla milionów uczciwych ludzi;
    - był to chyba najtrudniejszy okres w życiu narodu;
    ---kraj po 2-óch wojnach i 123 latach nieistnienia;
    ---zniszczenie, zacofanie, analfabetyzm;
    ---zbudowanie COP, GOP /w większości/, stoczni, portów, osiedli mieszkaniowych dla milionów ludzi;
    ---ludzie na plecach, po drabinach /z braku wind i dżwigów/ nosili materiały budowlane - czasem za miskę zupy.
    --- ...

    Odpowiedz
  • Miś II(2010-01-02 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem po co to całe podniecenie tą "ustawa". TK to świtni prawnicy , którzy nie ulegają sejmowym naciskom politycznym . Zapisy tej ustawy to zemsta ( przecież to 20 lat po zmianie ustroju i nie ma powodu , nie ma zgrożenia ze strony b. SB ,że zagrożą nowemu ustrojowi Polski ) . Najgorsze to to, że RP po wyroku TK bedzie musiała z odstkami ustawowymi zwróić kasę b. SB-kom . Te pieniądze powinni wyłożyć CI posłowie , ktorzy głosowali za tą ustawą !

    Odpowiedz
  • MB(2010-01-02 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Tych co ludzi gnębili, dali im godne emerytury, a ci co wolność wywalczyli weterani, narażali swoje życie i zdrowie dla innych, to mają do skromnej wypracowanej małej emeryturki dodatek po 155 złotych na miesiąc, tyle co zasiłek opiekuńczy, a w dodatku nie mają dzisiaj poszanowania przez sędziów, władze i urzędasów różnej maści - ładne kwiatki mamy, które wychodzą po latach, bo do tej pory trzymali wynagrodzenia esbeków i ubeków w tajemnicy. No weterani doczekali się, że wszyscy rządziciele mają ich głęboko gdzieś.

    Odpowiedz
  • kio(2010-01-02 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    Niech emerytury płaci ten komu służyli, dla kogo pracowali...Po emerytury do ...Rosji.

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2010-01-02 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Czytam te wypowiedzi i zastanawiam się jak to jest możliwe żr w XXI wieku niektórzy nie potrafi.ą odróżnić dobra od zła.Zgadzam się że w czasach PRL było sporo zła ale było też dużo dobra. Nie było bezrobocia, pracownik otrzymywał na czas wynagrodzenie, mógł pojechać na wczasy, do sanatorium. Co mamy teraz.Bezrobocie, maksymalny wyzysk pracownika przy minimalnym wynagrodzeniu, niewypłacanie w terminie wynagrodzenia. Nikt nie zastanawia się z czego będzie żył pracownik, ważne że pracował i przyniósł jakiejś prywatnej firmie zysk. Wszelkie przywileje są dla pracodawców, z pracownikiem nikt się nie liczy.Młode pokolenie tego nie rozumie . Moim zdaniem takie opluwanie PRL, doszukiwanie się wszędzie zła nawet tam gdzie go nie ma to jakiś szczegołny rodzaj fobii.Za PRL kolejarz miał darmowe bilety,górnik wcześniejszą emeryturę itd. Nikogo to nie dziwiło nikt nie protestował. Zabrano wszystko. Teraz przywileje, ulgi mają przede wszystkim pracodawcy.O pracownika nikt się nie troszczy.Piszecie tylko o tym co było złe za czasów PRL. Dlaczego nie napiszecie o tym co było dobre, o tym że wielu z was za darmo wykształciło się w PRL. Dlaczego nie oddacie dyplomów .Nie ma co ukrywać ale dla ludzi starszych np. z rocznika 1953 czasy PRL były po prostu lepsze, dawały możliwość bardziej bezpiecznego i godnego życia.

    Odpowiedz
  • zx(2010-01-02 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    22 - OK, ja bym do osiągnięć obecnej "wolności" doliczył jeszcze 300 - 500 tys. bezdomnych (nikt nie wie ile naprawdę) i kilkuset corocznie zamarzniętych (w tym roku już 100). Kiedy i kto rozliczy tych obecnych zbrodniarzy?

    Odpowiedz