"Upór związków zawodowych ws. "pomostówek" jest niezrozumiały"

24.09.2008, 11:10; Aktualizacja: 28.10.2008, 20:46

Eksperci wyrażają zdziwienie, że związki zawodowe uparcie walczą o to, by jak najwięcej osób miało uprawnienia do emerytur pomostowych. Ekonomiści twierdzą, że im dłużej pracujemy, tym nasze świadczenia będą wyższe.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (58)

  • asdf(2008-09-24 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Kobieto dziwisz się???
    Ludzie w wieku 55 lat po przepracowaniu 30 lat są wrakami.
    Tym bardziej jeżeli mają świadomość, że żyją w kraju zakłamania i wyzysku!!!
    Ludzie głodują, a wy pławicie się w luksusach.

    Odpowiedz
  • Głupia baba czy co?(2008-09-24 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt nam łaski nie robi ---Składki emerytalne to nasza własność i dlatego na EMERYTURĘ każdy powinien przechodzić kiedy chce bez względu na wiek pod warunkiem ,ze zgromadzi kapitał wystarczający co najmniej na najniższą emeryturę licząc do średniego życia ubezpieczonych w danej grupie zawodowej> z zakazem pracy, chyba ,że zrezygnuje z emerytury<.. To są Jego składki i pieniądze i żaden Rząd nie ma prawa decydować za odkładającego na emeryturę kiedy mu wolno iść.
    Inaczej to jest zwykłe złodziejstwo!!!
    Skoro Rząd uważa ,że co najmniej minimalna emerytura wystarcza na życie? -- wola ubezpieczonego,to przecież jego składki. Dostrzegam tu możliwość likwidacji problemu bezrobocia i wcześniejszych emerytur ze względu na warunki pracy- po prostu każdy odchodzi kiedy chce!!!---a za złe warunki pracy -należy się odpowiednio wyższe wynagrodzenie.!!!

    Odpowiedz
  • Jurek(2008-09-24 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Czy syty kiedykowiek zrozumiał głodnego?
    Śpieszą się, żeby "jeszcze lepiej" się żyło w tym chorym państwie.
    Tutaj nigdy się nie zmieni!
    Zawsze było, jest i będzie niesprawiedliwie, ktokolwiek by się nie przyssal do żłoba.
    Afery, korupcja, prywata, kolesiostwo i skandale.

    Wśród rzeszy milionów obywateli do rządzenia pchaja się tylko "licha".

    Odpowiedz
  • Kuba(2008-09-24 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Ile pracownik ma mieć max lat pracy aby otrzymać emeryturę -25 ,30 ,35,40 ,45 a może 50 !!! Może na to pytanie jakiś POSEŁ w tym kraju odpowie i skieruje petycję do Rządu RP o określenie max ilości lat pracy przy której bez względu na wiek pracy będzie przysługiwała emerytura!!!
    kto płaci ZUS ten trąba. - ja swoje pieniądze z ZUS-u chcę odzyskać a nie płacę po to aby Rząd decydował o nich jak o swoich. Dlatego Kto oszukuje ZUS ten jest bohaterem - bo jego pieniędzmi dysponowali by i tak inni czyli jego też by okradali. Nie opłaca się więc wbrew nawoływaniem mediów płacić wyższe składki! Lepiej ukrywać dochody i inwestować w coś co na starość temu kto inwestował da źródła dochodów.

    Odpowiedz
  • A ja bym tej Pani ze zdjęcia nie dał żadnej przywilejów ,czyli wcześniejszej emerytury(2008-09-24 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Czy tzw. prawa nabyte mogą się równać z zasada równości wobec prawa ze względu na płeć czy wiek osób?? Gdzie RPO --Dlaczego kobiety mają mieć prawo wczesniej iść na emerytury. Wszyscy płacimy jednakowo -więc wszyscy powinni iść w tym samym wieku na emeryturę bez względu na to czy kobieta czy mężczyzna.

    Odpowiedz
  • Prawda(2008-09-24 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytalne składki, nie powinny przepadać tylko dlatego , że pracownik w wieku emerytalnym nie ma minimalnego stażu pracy. One mają być spożytkowane przez tego kto je wypracował?-bo to jest jego zapracowany pieniądz i chociaż minimalny to stanowi zawsze wspomożenie na starość. Czyż godzi się okradać pracownika tylko dlatego że nie ma minimalnego stażu pracy i pozostawić go nawet bez uzbieranych przez niego składek?
    Twierdzenie ze płacimy na innych jest kłamstwem tych którzy rozkradli ZUS bo na innych płaci się z podatków tak aby wszyscy obywatele byli tymi innym obciążeni a nie tylko Ci co płaca ZUS!
    Dofinansowujcie teraz ZUS tak jak dofinansowujecie KRUS.

    Odpowiedz
  • Basia 1954(2008-09-24 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Do numeru 5!
    Człowieku, widocznie jestes bardzo młody, że piszesz takie brednie!

    Wychowaj troje dzieci jednocześnie tyrając w domu i pracujac zawodowo, niczym ja, wtedy pogadamy.

    Odpowiedz
  • KINGA(2008-09-24 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    To ja dziwię się Pani I.Wójcickiej ,że mowi takie brednie.Reforma opracowana jest niedbale i krzywdzi ludzi z dużym stażem pracy.Skoro poprzednia byla zła to trzeba było nową opracować w miarę dobrze i wprowadzać stopniowo / co rok przedłużać przejście , a nie tak jak jest teraz.Rocznik 1953 otrzymuje emeryturę, a 1954 już nie.Ja jestem z maja 1954 roku i mam 39 lat pracy -wszystkie okresy skladkowe i mnie się dokłada jeszcze 5 lat. A rocznik 1953 mogł mieć przepracowane 30 lat i może przejść na emeryturę. Gdzie jest logika tego wszystkiego.Taka ta reforma jest dobra ,że wszyscy co będą na nią skazani to stracą do obecnej.I niema co kłamać taki jest fakt.

    Odpowiedz
  • Lucy(2008-09-24 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Wójcicka mówi brednie, bo za to jej dobrze płacą i tego oczekują jej przełożeni.
    Potem pójdzie sie spotkać z Pania Chłoń Domińczyk, czy inną jej podobną i w "d" będa miały problemy skrzywdzonych, niedoszłych emerytów.
    Sądzę, że w końcu "Przyjdzie Kryska na Matyska" i coś w tycm chorym kraju pęknie.

    Odpowiedz
  • ANIA(2008-09-24 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Kingo w 100 % z Panią się zgadzam.To jest poprostu farsa co z nami robią.Ludżmi którzy przepracowali tyle lat.Tak brzmi obecnie sprawiedliwośc.
    Piszcie wszyscy do Prezydenta. Tak nie powinno być.

    Odpowiedz
  • XYZ(2008-09-24 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Uwagi P. KINGI są bardzo zasadne, aż dziwi że tworzący projekt ustawy nie brali tego pod uwagę. Jednym słowem człowiek się nie liczy, liczy się kasa ZUS, płacić i umrzeć jak najszybciej. Ot, chcieliśmy liberałów to mamy. Czy po 35 latach pracy Pań - 40 latach Panów nie wystarczy na przyzwoitą emeryturę ??? nie bo trzeba dać mundurowym i innym rolnikom !!! co to składek nie płacą wystarczająco wysokich. TO KOMPROMITACJA POLITYKÓW

    Odpowiedz
  • Irena Wóycickaa - ta pani ze zdjęcia(2008-09-24 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwię się że mnie jeszcze ktoś słuch przecież to co mówię to czysta głupota . Emerytura jest większa jak pracownik więcej zarabia to oczywiste i bez dyskusyjne . Rząd zamawia bzdury to ja piszę za pieniądze więc proszę nie obrażać mojej osoby dziękuję .

    Odpowiedz
  • Basia 1954(2008-09-24 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Cos o emeryturach mundurowych.
    Przeczytajcie koniecznie!!
    Mój sąsiad były policjant "byczy" się w domu i na działce już od lat. ( Siedział za biurkiem)
    Jest moim rówieśnikiem. Wygląda jak okaz zdrowia.
    Czasami coś tam dorobi, ale tylko z powodu chwilowej nudy.
    Mój kolega z podstawówki ( oficer w stanie spoczynku) od lat także na emeryturze.
    Cały czas umieszcza na portalu "Nasza klasa" zdjęcia z koleżeńskich zjazdów.
    Na stołach jest morze trunków i wspaniałego jadła.

    Oni sobie wypoczywaja zdrowo po 15 latach pracy , a my będziemy tyrac dalej.
    Co o tym sądzicie?

    Odpowiedz
  • Lucy(2008-09-24 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do Pani Wójcickiej!

    Sorry, ale zdania nie zmienię!

    Po 30, 35 latach pracy w zakładzie,, jednocześnie wychowując dziec,i jest się juz wrakiem człowieka .
    Pani jest młoda, a wiec może sobie dalej pracować, ile zechce.

    My już nie mamy siły i tyle!

    Odpowiedz
  • Teresa(2008-09-24 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko lata pracy powinny myć miernikiem przejścia na emeryturę!! Kobieta 35, mężczyzna 40 lat pracy i koniec!!!

    Odpowiedz
  • Stasia(2008-09-24 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Upór związków zawodowych jest niezrozumiały tak wypowiadają się panie w MPSS- rządowy projekt ustawy emerytalny jest byle jak sporzadzony,ten projekt odpowiada rządowy a nie ludziom.

    Odpowiedz
  • Marek(2008-09-24 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Niech zlikwidują swoje niebotyczne uposażenia KRUS-y i inne cholery, to może na emerytury sie pieniądze znajdą.
    ( Cichutko siedza, bo PSL w koalicji i boją się podpasć chłopom)

    Odpowiedz
  • WANDA(2008-09-24 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy autorzy forum jest nas tak dużo z wypracowanymi latami pracy od najmłodszych lat 35/40 i więcej chociaż jesteśmy mlodzi wiekowo ,że muszą z nami coś zrobić czyli zwiększyć wiek , a tym samym dokłada się lata pracy.Mimo iż lat pracy będzie dużo więcej od tych co przeszli o rok od nas wcześniej to dostaniemy 1/3 emerytury mniej w/g nowej reformy.
    To jest to dobro co nas zachęca Pani Wójcicka.
    Można pęknąć ze złośći . To jest ta nasza sprawiedliwość obecna.

    Odpowiedz
  • Maria1954(2008-09-24 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Do Pani Wóycickiej
    Pani się dziwi związkom zawodowym, a ja się dziwię Pani, że tak wykształcona osoba nie może zrozumieć ludzi, którzy przepracowali ponad 30,35,40 lat i chcą wreszcie odpocząć. Ja Pani życzę 50 lat pracy i bardzo wysokiej emerytury.

    Odpowiedz
  • IRENA(2008-09-24 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Rownież ta sytuacja mnie dotyczy co ludzi , którzy piszą na forum.
    Ta niesprawiedliwość jest tak oczywista,że trudno nawet pisać.
    Brak słów jak ludzie u wladzy z nami postępują.Tak ciężko żyć jak drugi człowiek wciska ci ciemnotę i chce żebyś w to uwierzył.

    Odpowiedz