"Upór związków zawodowych ws. "pomostówek" jest niezrozumiały"

24.09.2008, 11:10; Aktualizacja: 28.10.2008, 20:46

Eksperci wyrażają zdziwienie, że związki zawodowe uparcie walczą o to, by jak najwięcej osób miało uprawnienia do emerytur pomostowych. Ekonomiści twierdzą, że im dłużej pracujemy, tym nasze świadczenia będą wyższe.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (58)

  • wlodekk(2008-10-01 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadza się, że im ktoś dłużej pracuje tym wyższą powinien mieć emeryturę, pod jednym warunkiem, że jego wynagrodzenie będzie wzrastało. W moim przypadku po 8 latach bez podwyżek, w tym roku otrzymałem 300 zł podwyżki, a moje średnie wynagrodzenie obniżyło się ze 120% do 95% średniej podawanej przez GUS. Czy moja emerytura będzie wyższa? Jak tak dalej będzie to po 48 latach pracy będę przymierał głodem. Rząd wie lepiej co dla ludzi będzie lepsze i skreśla ile się da z wykazu zawodów objętych wcześniejszymi emeryturami, aby jak najmniej osób miało uprawnienia do wcześniejszych emerytur. Pracę zawodową rozpocząłem w wieku 17 lat i jak uda mi się dożyć do 65 lat i będę mógł iść na emeryturę to będę miał 48 lat pracy. Nie zapisałem się do OFE ponieważ był to warunek żeby otrzymać emeryturę pomostową, cała składka jest wpłacana do ZUS i wszyscy wypowiadający się o emeryturach ględzą, że na emerytury nie ma pieniędzy i na moją emeryturę muszą młodzi pracownicy. Gdzie są zatem moje składki?

    Odpowiedz
  • kapselek(2008-09-29 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    56: rysiek
    Myślę, że jedno i drugie ma wpływ. Do tego jakieś układziki w radach nadzorczych i oprócz bardzo wysokiej emeryturki dodatkowe wpływy ze sporadycznych posiedzeń. taki w miesiąc zgarnie więcej niż ty przez cały rok zarobisz,

    Odpowiedz
  • rysiek(2008-09-28 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo jestem ciekaw jak ksztaltuja sie emerytury bylych i obecnych ludzi wladzy
    czy jest to zalezne od stolka jaki zajmowali czy od dobrej woli kolesiow jak
    w przypadku swetrowego ministra

    Odpowiedz
  • ania2(2008-09-28 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    My polki z rocz. 1954 liczymy na Pana Prezydenta.

    Odpowiedz
  • kapselek(2008-09-26 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Im dłużej pracujemy tym świadczenia będą wyższe.
    Ja tej pani chyba prześlę ksero tabelki z przeliczeniem mojego kapitału i wysokości emerytury wyliczonej od w momencie osiągnięcia przezemnie 60-65-70-75 lat, Co pięć lat rośnie ona o 100 złotych czyli na przestrzeni od 2019 do 2029 zyskam 300 złotych a to będzie za 20 lat a wtedy 1 bułka może kosztować właśnie tyle,
    Przypominam, że jestem kobietą mam 54 lata i 36 lat skladkowych, Na dzień dzisiejszy moja emerytura byłaby wyższa od tej prognozowanej o 600 zł. Ekonomiści to dla was zadanie - czy ja tracę czy ja zyskuję??? Kto tu z kogo robi idiotę. Czy ci ekonomiści naprawdę mają nas za bandę kretynów nie umiejących liczyć? To bezczelność wciskać ludziom takie wstrętne kłamstwa,

    Odpowiedz
  • nadzieja(2008-09-25 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    do 48
    Nie rób Pan takiej opini o swoich kolegach , wśród Was też są porządni ludzie. Pan jest dla mni ??? Życzę panu wszelkiej pomyślności .

    Odpowiedz
  • do 48(2008-09-25 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Po przeczytaniu Twojego postu skojarzyłem sobie natychmiast takie stare powiedzenie z czasów PRL,u - "matka i ojciec porządni a synek w milicji" czyli wszystko nadal aktualne tylko zamiast milicji jest policja.

    Odpowiedz
  • IRENA(2008-09-25 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Co tylko u nas w kraju dzieje się żle to wszystko jest na wczesnych emerytów.
    Już nie wiedzą co powinni z nami zrobić. Jest to bardzo przykre.Niech wszyscy mają przepracowane 35/40 i więcej to będzie kraj mlekiem i miodem plynący. To jest podziękowanie dla ludzi z tak duzym stażem pracy.Trzeba dołożyć 5 lat i obniżyć emeryturę o 1/3 wtedy dostaniemy to co nam się należy. Jest to bardzo okrutne. Tak z nami przypuszczalnie zrobią.Chociaż mowią,że nadzieja umiera ostatnia.Jak Prezydent tego nie zawetuje to poprostu koniec.Nikt inny nam nie pomoże.

    Odpowiedz
  • nadzieja(2008-09-25 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ciągle nie wierzę, że w przyszłym roku rocznik 54 nie pójdzie na wcześniejszą emeryturę . Panowie obudźcie się, Ci z różnych partii i Prezydent. Dobrze , że coś robicie z emeryturami SBeckimi , ale ja dla tej Polski uczciwie pracuję już 36 lat, więc dlaczego będę potraktowana jak ci z SB. Oni mniejsze emerytury ja 5 lat przymusowej pracy . Czy to sprawiedliwe!!!
    Do młodych, nie mając pracy uczycie się i bardzo dobrze, ciekawi mnie ile lat pracy będziecie mieli w wieku 60 lat? To my jesteśmy pokoleniem straconym , pracowaliśmy i utrzymywaliśmy rodziny w tym bałaganie przez ostatnie lata komunizmu i pierwsze podobno demokratycznych przemian. Nam to już wystarczy, do mojej emerytury nikt nie musi dokładać , chyba Ci co żle gospodarowali przez ostatnie lata . Majątek po PRLu był , a gdzie jest ? Miał być na wsparcie pustej kasy ZUS i co ?

    Odpowiedz
  • filologini(2008-09-24 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Dla tego rządu jest wiele tematów niezrozumiałych.

    Odpowiedz
  • 50+(2008-09-24 22:25) Zgłoś naruszenie 00

    do bylyklawisz
    wiesz kto nam bronił być klawiszem, włsnie tacy jak ty co sie całymi rodzinami zaczopowali w zk. A jakie jeszcze korzyści z tego oprócz wcześniejszej emerytury, coś o tym wiem

    Odpowiedz
  • falszywa troska(2008-09-24 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    "Eksperci wyrażają zdziwienie, że związki zawodowe uparcie walczą o to, by jak najwięcej osób miało uprawnienia do emerytur pomostowych. Ekonomiści twierdzą, że im dłużej pracujemy, tym nasze świadczenia będą wyższe."

    Niech eksperci zejda na ziemie, popracuja za 1000 zł, to zrozumieja sytuacje ludzi ciezko pracujacych za ochlap i potem juz nie beda zdziwieni. Niech (pseudo)eksperci dadza wybor kazdemu pracujacemu, a nie troszcza sie falszywie o jego "dobro"...i przestana okradac ludzi pracy..
    Niech eksperci odpowiedza ludziom, gdzie sa nasze pieniadze z OFE 50 mld.zł???,z reformy opracowanej przez pseuekspertow a nie traktuja nas jak bydlo pociagowe...:/
    Powinnismy wypowiedziec nieposluszenstwo obywtelskie platfusom, do czego nawolywal Tusk bedac w opozycji...

    Zus za pieniadze ubezpieczen budowal sobie palace, a dzisiaj larum, ze nie ma pieniedzy??

    Odpowiedz
  • bylyklawisz(2008-09-24 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    do danuta
    glosu to ty nie zabieraj paniusiu - bo o pracy w zk masz takie pojecie jak krowa o lataniu.nie wciskaj mi kitu a te moralniaki farmazony zachowaj dla siebie
    nastepna sie madra znalazla.pani ktora sobie siedzi w biurze od x lat popija sobie kawke porozmawia o *********** z koleznakami i o tym co ona ciekawego i kogo widzala.obgada wszystko i wszystkich.pamietaj paniusuiu ze 15 lat lub wiecej sluzby w zk - to tak jak by ktos inny siedzial za biurkiem lat 30.pojdz lub wiecej
    a kto wam bronil isc do pracy do zk jakiegolwiek w polsce jako pracownik cywilny.tez mielibyscie cala palete swidczen

    Odpowiedz
  • haskell(2008-09-24 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    petycja pl.
    popierajcie ten wniosek.Jest dobrze napisany do Pana Prezydenta.w nim nasza nadzieja.On jest dobrym prezydentem i nas na pewno poprze!

    Odpowiedz
  • Jarecki(2008-09-24 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    Co może powiedzieć Fedak o pracy.Już z nią źle się dzieje,a jak przepracuje 35 lat a może jak niektórzy z nas 40 to nie będzie wiedziała jak się nazywa,wtedy zrozumie ,że my mieliśmy rację.Na razie to podskakuje jak malutki zajączek!!!ale do czasu.

    Odpowiedz
  • wróż(2008-09-24 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Te szkodniki odbiorą to co teraz chcą nam zafundować, To kwestia czasu, Zło powraca do nadawcy, Fedakowa już wjechała na obrady na wózku inwalidzkim. Napewno nie dlatego, że długoleni pracownicy są jej wdzięczni za możliwość pracy aż do śmierci,

    Odpowiedz
  • Danuta(2008-09-24 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Do byłego klawisza.
    Kochany ale Ty wiedziałeś jaką pracę wybierasz i nie narzekaj,bo przywilejów to macie sporo!!.Dodatki też brałeś,nie zapominaj a i pensje solidną.A ta pani ,która pracuje w biurze.Pensyjka marniutka,dodatków zero ,emeryturę to chyba na drugim świecie dostanie.Czego Ty jej zazdrościsz.Nie powinno tak być ,że Ty odchodzisz po 15 latach,a kobieta ,która przepracowała 35 lat musi dalej pracować i w dodatku zajmowała się domem ,wycchowaniem dzieci,które nie Ty urodziłeś tylko ona!!!.Nie zabieraj głosu ,a jak już to zastanów się co piszesz!!!

    Odpowiedz
  • Anna(2008-09-24 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd zapomina o osobach ,które np.kobiety przepracowały 35 lat w PRL.oraz w RP i o mężczyznach.I taki staż mają w 2008 roku a brakuje im kilka miesięcy do wieku.To właśnie im nie kazano się zapisywać do OFE,ponieważ miał ich objąć jeszcze teraz obowiązujący system emerytalny,a teraz ich,nas rząd chce wykiwać.To jest nie zgodne z Konstytucją.O tym pani Minister Fedak i Pan Premier zapomniał.A szkoda ,tak miał dbać o starszych ludziach,podpierał się swoją mamusią przed wyborami.!!!

    Odpowiedz
  • Kasia(2008-09-24 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    Przed chwilą w TVP 1 był wszechwiedzący P.Mordaseiwcz , który stwierdził ,że Państwo już niema pieniędzy żeby dokładać do ludzi z dużym stażem pracy ,a mlodych wiekowo. Dla P.Mordasewicza 35/40 lat i więcej to jest nic.Pracować i nie dyskutować. I tak ta reforma wejdzie .
    Ja jak to słyszę to dostaje normalnie szoku gdzie jest sprawiedliwość.

    Odpowiedz
  • Do 40 były klawisz(2008-09-24 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    A twoja pensja i odprowadzane składki obojętnie czy do ZUS, czy do jakiegoś odrębnego funduszu to niby skąd się brały?Z budżetu, czyli naszych podatków - laiku! Zatem twoja emerytura to nic innego jak nasze pieniądze, na które zbyt krótko pracowałeś.Co cię obchodzi p.Jadzia, ona Ci zawodu nie wybrała.Za szczególny charakter i warunki pracy powinno się należeć odpowiednie wynagrodzenie, gdyż 35-letni emeryt to patologia!
    Należy utworzyć program 30+,40+ dla mundurowych po zakończonej służbie!Emerytura to zabezpieczenie na starość, a nie nagroda dla nielicznych zawodów!Ale Polska to poryte państwo - daje emerytury 35-letnim staruszkom, a prawie 60-letnią młodzież mobilizuje do dalszej aktywności programem 50+! Parodia państwa prawa!

    Odpowiedz