Firmy łatwiej ukarzą nierzetelnych pracowników

autor: Katarzyna Bartman17.12.2009, 03:00; Aktualizacja: 17.12.2009, 09:23

Świadkowie przestępstw i nadużyć w firmie, ujawniający to w sądzie, mają być chronieni. Resort sprawiedliwości rozważy wprowadzenie instytucji świadka incognito. Nie będzie ochrony danych dla osób bezpodstawnie szkalujących współpracowników.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Irena Anna(2010-05-20 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    W pełni popieram wypowiedż nr 1.

    Odpowiedz
  • per(2009-12-17 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    popieram w całej rozciągłości iwett i antypo! wrona na sto jesteś klakierem lewiatana,tylko wspólczuć!

    Odpowiedz
  • wrona(2009-12-17 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli dla Ciebie, antypo, dyskusja to obrażanie interlokutora i stosowanie technik manipulacyjnych to gratuluję!

    a co do "złych" pracodawców: oczywiście, zdarzają się tacy. Rada? zmienić pracę a nie jęczeć na forach. Dodatkowo podwyższyć kwalifikacje albo zmienić zawód. I już! Trochę optymizmu i wiary w siebie, antypo!

    Odpowiedz
  • postulat(2009-12-17 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobry pomysł, oby działał również w drugą stronę. Żeby pracownicy mogli incognito składać zeznania co robi w firmie pracodawca. Na przykład, że wypłaca do kieszenie trzy razy tyle co na kwitek, że nie płaci podatków itd... Bardzo by na tym wszyscy zainteresowani skorzystali.

    Odpowiedz
  • antypo(2009-12-17 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    ot i klakier Lewiatana!! gdybys wiedział cokolwiek o życiu nie pisałbyś takich bzdur!! powiedz swoje mądrości tym wszystkim, którzy od miesięcy nie dostają swoich pensji a pipy i wszelkiej maści urzędasy mają to gdzieś!! tysiące pracowników traktowanych jak śmieci, łamane prawa pracownicze, niewypłacane pensje a tutaj kwitnie propaganda Lewiatana, BCC i reszty!! a kto cię zmusza do zatrudniania ludzi? skoro pracownicy to balast i nie zasługują na żadne prawa to taki "wielmożny " pan pracodawca chyba się może bez niego obejść!! jestes pewnie jednym z tych co pracowników traktuje jak śmieci!

    Odpowiedz
  • wrona(2009-12-17 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    iwett, dziewczyno, co Ty za bajki tu opowiadasz???

    Pracodawca może sobie dyktować takie płace, bo prace nie wymagające wysokich kwalifikacji może wykonywać pierwszy lepszy z ulicy. I to jest problem TYLKO I WYŁACZNIE Twój, aby mieć wysokie kwalifikacje, które można drogo sprzedać!!! Zapłaciłabyś za pralkę "franię" 2 tysiące??? Chyba nie...

    A koszty utrzymania? VAT-y, akcyzy i inne tysiące opłat sprawiają, że koszty są tak wysokie! Do tego absurdalne zus-y, gdzie płacimy za tysiące "lewych" rencistów, młodych emerytów, "lewe" L4 itp. itd. I tu nawet ciężko "państwo" oskarżać, bo na takie działania jest społeczne przyzwolenie!!! Popatrz na fora, gdzie mowa o emeryturach: wiesz już, dlaczego mało zarabiasz???

    Odpowiedz
  • iwett(2009-12-17 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję ,że instytucja świadka incognito dotyczyć będzie również pracodawców,którzy eksploatują pracowników,traktując ich jak darmowe woły robocze.Logicznie myślący pracodawca wiedziałby,że za 800,- czy 1000,- zł nikt w tym kraju nie jest w stanie przeżyć.Gdybyśmy mieli godziwe wynagrodzenie pewnie ilość kradzieży spadłaby o 3/4.Państwo oczywiście popiera politykę pracodawców i jawny wyzysk ustalając minimalne wynagrodzenie na poziomie nawet nie głodowym,nie wystarczającym na opłaty.Nasi posłowie zachowują się tak jakby nie wiedzieli jakie są stawki czynszów,opłat za energię i gaz o cenach żywności nie wspominając.Hańba dla takich rządów,które własnych obywateli traktują jak durnych niewolników,a do tego robią z wszystkich złodziei nawet nie starając się dojść przyczyny takiej sytuacji.Lepiej za kradzież chleba wsadzić do więzienia,bo to straszne przestępstwo,tylko nikt nie raczy zapobiegać okradaniu Państwa przez siedzących przy" korytku",którzy nawet jeśli nie prowadzą swego procederu w majestacie prawa to i tak za miliony dostaną roczek ,dwa w zawieszeniu.Zresztą to temat rzeka i proszę nie myśleć ,że popieram złodziejstwo.Ciągłe obniżający się poziom życia , bieda i bezsilność będą niestety pogarszały sytuację.Ciągle słyszymy ,że UE wymaga od nas dostosowania cen do ogólnego poziomu,a kiedy UE zacznie domagać się żeby wyrównać płace do europejskich i zapewnić obywatelom godziwe życie ,a nie egzystencję na granicy ubóstwa.Może tak pracownicy wystąpią z pozwem zbiorowym przeciwko Państwu i polskim pracodawcom o godziwe na poziomie europejskim ,wynagradzanie za pracę?

    Odpowiedz