Projekt ustawy o emeryturach pomostowych już we wtorek

autor: Bożena Wiktorowska23.09.2008, 13:45; Aktualizacja: 23.09.2008, 13:52

W najbliższy wtorek rząd przyjmie projekt ustawy o emeryturach pomostowych bez względu na wynik jutrzejszego ostatniego spotkania w tej sprawie Komisji Trójstronnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (29)

  • za stara na pracę-za młoda na emeryturę(2008-10-06 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo do emerytury zależne TYLKO od przepracowanych lat, nie od ukończonego wieku, czy też problematycznych przywilejów !!!

    Odpowiedz
  • MIETEK(2008-10-05 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury pomostowe dla pracujących w warunkach szkodliwych lub szczególnych charakterze to prawo nabyte na podstwaie Rozpożądzenia Rady Ministrów z 0.7 0.2 1983 r. Jeżeli ci pracownicy nabyli to prawo przed wejściem Ust.z dnia 17 grudnia 1998r.o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U.z 2004r. Nr39 poz. 353.ze zmianami) to niepodlega to dyskusji,zaś co do pozostałych to można się zastanowić

    Odpowiedz
  • Tereska(2008-09-30 22:18) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wyobrażam sobie 65 letniej nauczycielki w przedszkolu, kucnie i nie wstanie, dzieci ją podniosą?

    Odpowiedz
  • DONALD(2008-09-28 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    emerytura po 40 latach pracy a nie od wieku zycia

    Odpowiedz
  • Klara(2008-09-27 00:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ile lat p. Fedak przepracowała , może pracowac do 8o roku zycia przy takich
    przywilejach, ale niech gna na autobys, niech sie martwi jak przeżyc od 1 do 1 i niech pozna życie to pomyśli rozsądnie.Jestem przeciwna Jej pomysłom.

    Odpowiedz
  • Danka(2008-09-27 00:46) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wierze, aby pan Premier tak sobie wbił samobójczego gola, straci cały elektorat kobiet rocznik 1954,my mamy 54 lata i 35 lat pacy niech Fedak o tym nie zapomina, bo My będziemy nagrywać obrady Sejmu i słuchac uważnie.

    Odpowiedz
  • Ala(2008-09-25 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Pomostówki to bubel. Jak wyżyć za 20 % ostatniej pensji? Głosowałam na PO, teraz chciałabym aby ten rząd sie rozpadł.

    Odpowiedz
  • Basia 1954(2008-09-24 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumien skąd takie poparcie dla PO w sondażach, ale sądzę, ę pisane są "pod zamówienie".
    Szkują nam okropny prezent na święta, ktorego nikt z nas nie zapomni. Cała nadzieja w Panu Prezydeccie, który do tego nie dopuści.
    Człowiek już nawet nie ma siły tych pasibrzychów nienawidzieć.
    Mam nadzieje, że zapamietamy Tych ludzi i więcej nikt z nich już nigdy nie znajdzie się na Wiejskiej.

    Odpowiedz
  • rocznik 55(2008-09-24 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego tylko pomostówki ,ja też płacę składki 33 lata i mam pracować do 60 tki.Proszę wpisujcie się pod petycją www.petycje pl. Nowy dokument o emeryturach na starych zasadach.

    Odpowiedz
  • bubel prawny do TK(2008-09-23 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    "To spowoduje, że po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii negocjacji emerytur pomostowych projekt dotyczący tych świadczeń zostanie skierowany do Sejmu."

    Jakie negocjacje?? Platfusy negocjowali sami z soba okradajac tysiace emerytow, bo szukaja pieniedzy na zatkanie dziury budzetowej spowodowanej zniesieniem podatku dochodowego dla bogaczy okolo 8 mld.zł. W zwiazku z powyzszym chca emerytow okrasc na okolo 3 mld.zł
    Ten bubel (bez)prawny powinien zostac zaskarzony do TK, bo nabytych raz praw, nie mozna odbierac...

    Odpowiedz
  • 1954(2008-09-23 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    No jak słuchałam dzisiaj w tvn24 co mówił p.Schetyna,to szlag mnie trafia-"KRUS nie ma szczęścia na dobrych szefów"i dlatego jeszcze nie mogą ruszyć ze zmianami dot składek na emerytury/opłaty po 60zł/ a my dopłacamy do KRUSU miliardy!A dla nas po 50-ce nie ma kasy na emerytury pomostowe.A cóż to za przywileje dla pedagogów,tacy spracowani?No nie !Boże widzisz i nie grzmisz!

    Odpowiedz
  • XYZ(2008-09-23 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejne Cudaaaaaaaaa

    Odpowiedz
  • 50+++(2008-09-23 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    Projekt nie jest wypracowany przez związki,federacje jakim prawem do Sejmu z tym bublem.

    Odpowiedz
  • Zakrętka(2008-09-23 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Nic sobie nie robią z naszych wpisow Rząd zlekcewarzył totalnie społeczństwo,udowodniac jak z nami się liczą jak to mówią psy sczekają,nieładnie,wstyd tak traktować roczniki 50 szczególnie matki polki oj wstyd,należy zacząć opisywać nasze sytuacje dalej do Brukseli niech wiedzą jak swoi szanują swoich obywatel,udowodnią nam co jesteśmy warci- starzy do piachu!!!i

    Odpowiedz
  • Willy(2008-09-23 19:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to wreszcie jest z tymi studiami,jako okresami nieskładkowymi?

    Odpowiedz
  • ala(2008-09-23 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    Anna , po co ograniczać , niech każdy pracuje jak długo może. Emeryturę wypłacać odpowiedni do uzbieranych składek. Tylo nie w ZUS, bo ta firma to worek bez dna.

    Odpowiedz
  • kapselek(2008-09-23 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko jedno kryterium - staż składkowy 35 lat, Za kilkanaście lat problem umrze śmiercią naturalną.
    11: Wanda
    dla ciebie też ciekawe czy podołasz?

    Odpowiedz
  • ANNA(2008-09-23 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    Czemu nik nie mówi o tych co mają długi staż pracy niech każdy popracuje 40 lat i wtedy ma prawo ubiegac sie o emeryturę. Dać ludziom wybór a napewno wielu z nich dalej by pracował.Owszem wiek emerytalny 65 lat ale jak nie masz odpowieniej ilosci lat pracy to powinno sie pracowac nawet dłużej. Nawet licząc studia do 25 roku życia +2,5 za studia = 37,5 lat pracy = wiek 65

    Odpowiedz
  • Wanda(2008-09-23 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Precz z petycją!!! To egoistyczna i obrzydliwa obrona interesów wąskiej grypy. Mam nadzieję, że Prezydent ominie ją z daleka!! Potrzebne są rozwiązania systemowe!!!

    Odpowiedz
  • ewaw(2008-09-23 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    Warto wjechać na stronę www.petycje.pl i złożyć tam swój podpis.

    Odpowiedz