Więcej praw dla zleceniobiorców

autor: Łukasz Guza02.12.2009, 03:00; Aktualizacja: 02.12.2009, 11:02

Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenia w tej samej firmie będą mogły domagać się wyższej płacy lub udzielenia urlopu, jeśli uprawnienia te przysługują innym zleceniobiorcom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

 • Brawo Rząd Donalda - a może by tak uznać(2009-12-02 07:23) Zgłoś naruszenie 00

  , że Oni są zatrudnieni na umowę o prace - nie przyszło wam taki POmysł do głowy?

  Odpowiedz
 • volenti non fit iniuria, barany!(2009-12-02 07:50) Zgłoś naruszenie 00

  mam odruchy wymiotne, jak czytam o takich projektach "prawa"

  Odpowiedz
 • Iwona(2009-12-02 06:43) Zgłoś naruszenie 00

  Jesli pracownik pracuje tylko i wylacznie na umowie zlecenie i oplaca wszystkie skladki zusowskie powinien miec bez zadnej laski zagwarantowany urlop wypoczynkowy, jesli jest osoba niepelnosprawna i tez zatrudniona na umowe zlecenie to takze powinien miec prawo do urlopu wypocznkowego i do urlopu rehabilitacyjnego, wiem ze pracodawcy wystepuja o dofinansowanie wynagrodzen i na tym sie to konczy, nie przestrzegaja czasu pracy jaki obowiazuje osoby niepelnosprawne, czas by to zmienic.

  Odpowiedz
 • Justyna(2009-12-02 10:50) Zgłoś naruszenie 00

  Raz na zawsze skonczyc z tworzeniem umow zlecenie, zastapic normalna umowa o prace od ktorej i tak potracany jest zus, a pracownicy sa pozbawiani czesto korzystania z urlopu wypocznkowego, ale jestem tez za zachowaniem umow o dzielo, bo to sa tez korzystne umowy, poniewaz sama na takiej pracuje zarabiam wcale nie malo oplacam tylko skladke zdrowotna i nie wyobrazam sobie obecnie pracy na umowe o prace, umowe zlecenie, uwazam ze powinny byc do wyboru dla pracownika pozostawione te dwie umowy zatrudnienia.

  Odpowiedz
 • michal(2009-12-02 11:33) Zgłoś naruszenie 00

  proponuje opublikowac liste plac dla calego narodu

  Odpowiedz
 • margot(2009-12-02 12:01) Zgłoś naruszenie 00

  To ma sens w przypadku, gdy faktycznie pracuje się jak na podstawie umowy o pracę, ale jeśli jest to czysta umowa zlecenia, a nie próba ominięcia prawa pracy, to takie unormowania są szkodliwe i zaburzają charakter umowy zlecenia.

  Odpowiedz
 • do 4(2009-12-02 18:48) Zgłoś naruszenie 00

  Tylko, że umowa o działo, jest umową związaną w wyniku, której ma powstać coś konkretnego tzw "dzieło". Przeistoczenie umów zleceń na umowy o pracę nie byłoby korzystne, bo w obecnym czasie odbiłoby się to na bezrobociu. Wiele osób by zostało zwolnionych. W przypadku rezgnacji z takich umów (czas w nich nie ejst normowany, wuec jednego miesiąca możnapracowac 10 godzin, a innego np. 100) równiez dużo trudniej byłoby osobom dorabiającym na studiach, gdzie pracę trzeba pogodizć z zajęciami. Poza tym nie można zapomnieć, ze w przypadku zatrudnienia studenta na umowe o pracę istnieje konieczność opłacania skłądek ZUS, w przypadku zlecenia - nie, przez co pracownik jest tańszy. Myślę, że proponowane zmainy to krok w dobrą stronę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane