Jest "wielka szansa", by do końca bieżącego roku zaległe świadczenia dla policjantów zostały "w jakimś stopniu zrealizowane" - uważa szef MSWiA Jerzy Miller. Do 31 października zaległości te wynosiły w sumie 127,5 mln zł, w tym, 90 mln to tzw. świadczenia wymagalne.

Jak poinformował w środę PAP Miller, jeszcze w tym tygodniu sejmowa komisja finansów będzie zajmowała się rozdziałem środków budżetu państwa, które nie są i nie będą wykorzystane do końca bieżącego roku na cele uprzednio zaplanowane. Zaznaczył, że komisja zaopiniuje propozycje ministerstwa finansów co do sposobu wykorzystania tych zablokowanych środków na inne cele, w tym na rzecz policji. "Słowa dotrzymujemy" - podkreślił szef MSWiA.

Także rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski powiedział w środę PAP, że komendant główny zrobi wszystko, by jeszcze w tym roku uregulować zaległe świadczenia. "Na cały rok do wykorzystania na wypłatę świadczeń mieliśmy 530 mln zł. Do tej pory wypłacono ok. 71 proc. tej kwoty. We wrześniu i październiku łącznie wypłaciliśmy ponad 70 mln zł. W najbliższym czasie wypłacimy kolejne 25 mln" - dodał Sokołowski.