Technicy radioterapii: żądamy podwyższenia płac i utrzymania 5-godz. dnia pracy

21.09.2008, 14:01; Aktualizacja: 21.09.2008, 14:32

Podwyższenia wynagrodzenia i utrzymania pięciogodzinnego dnia pracy domagają się technicy radioterapii. W przeciwnym razie nie wykluczają protestu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Dobrze zarabiający nauczyciel(2008-09-21 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny cud ekipy Donalda.Pracownicy radioterapii nie pracują w warunkach szczogólnych.Czekam zgęsią skórką na dalsze cuda.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-09-21 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    Wygląda na to, ze w tym kraju w warunkach szczególnych to tylko ci z Wiejskiej pracują. To kiedy bombę podkładamy?

    Odpowiedz
  • czytelnik GP(2008-09-22 05:53) Zgłoś naruszenie 00

    Według POważnych naukowców z Łodzi, POsłusznych najbardziej lubianemu rządowi i najbardziej POpieranej partii - promieniowanie nie szkodzi. Pewnie nawet pomaga w osiągnięciu sędziwego wieku i odpędza wszelkie choroby. Nie tylko radioterapeuci skorzystają na nowym prawie. Radiolodzy i patomorfolodzy też. Nie ma to jak grzebać w trupie przez 7,5 godziny dziennie, najlepiej w promieniach! Oczywiście za tą samą kasę!!!

    Odpowiedz
  • ciekawy(2008-09-22 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    A ile zarabiają teraz technicy radiolodzy?

    Odpowiedz
  • ROBOL do 100 lat(2008-09-22 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy technicy medyczni tzn analitycy ,farmacji,radioterapii pracują z chemią powinni czekać na cuda by uznano, że to nie szkodliwe.

    Odpowiedz
  • Pozytonek(2008-11-27 00:56) Zgłoś naruszenie 00

    W dzisiejszych czasach zagrożenie promieniowaniem jest o wiele, o wiele, o wiele mniejsze, niż to było kiedyś, gdy powstawały te przepisy o długości pracy. Dzisiaj aparat do naświetlań musi być nowoczesny, bo takie są wymogi leczenia, a jeśli jest nowoczesny, to zagrożenia nie ma. Problem mają tylko ci, co pracują na starym sprzęcie... Ale ciągnijmy normę do tych lepszych, nie do tych gorszych. Ci gorsi niech się modernizują, ulepszają. Wniosek: obrona przywilejów i lenistwo są w polskim narodzie głęboko zakorzenione.

    Odpowiedz
  • technik RT(2011-03-19 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    POzytonku! Z całym szacunkiem do Twojej wypowiedzi. Nie o lenistwo tutaj chodzi, ale bezpieczeństwo. Nie wiem czy masz pojęcie o specyfice pracy. Technik radioterapii przez 5 h intensywnie myśli o technice napromieniania,. przelicza dawki, kontroluje plan leczenia, eliminuje błędy, jednocześnie pracując fizycznie, mało tego jest psychoterapeutą dla pacjenta, sprzedaje mu dobre emocje i pozytywne myślenie!. Wykonuje to wszystko w skondensowanym czasie pracy. NIe miej złudzeń, że przy wydłużeniu czasu pracy będziemy pracować z tą samą ilością pacjentów! Jestem ciekawa ile Ty potrafisz intensywnie myśleć? Mało tego za wydłużony czas pracy nikt nie daje gwarancji na proporcjonalne wynagrodzenie!

    Odpowiedz