Jak liczyć wysokość odszkodowania z tytułu umowy o zakazie konkurencji

autor: Agnieszka Fedor24.11.2009, 13:55; Aktualizacja: 24.11.2009, 14:01

Pracownik podpisał umowę o zakazie konkurencji. Zakaz ma obowiązywać przez dwa lata po ustaniu stosunku pracy. W tym czasie pracownik otrzymywać ma odszkodowanie w wysokości 50 proc. wynagrodzenia otrzymywanego przez niego przed rozwiązaniem umowy o pracę przez okres odpowiadający okresowi obowiązywania zakazu. Pracownik był jednak zatrudniony w firmie tylko przez pięć miesięcy. Jak w takiej sytuacji powinno być liczone odszkodowanie?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • oskar(2010-04-20 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Witam,
    Proszę o informację. Mam podpisaną umowę o zakazie konkurencji, gdzie jest zapis ze pracownik w związku z zatrudnieniem od dnia 01.06.2004 zobowiązuje się w czasie trwania stosunku pracy oraz w okresie późniejszym, przez rok od ustania stosunku pracy nie prowadzić działalności konkurencyjnej wobec Pracodawcy. Czy to znaczy że odszkodowanie będzie liczone za lat 6? Zapis jest również w czasie trwania stosunku pracy czyli umowa obowiązuje od 2004 roku? Dziękuję za pomoc.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane