Sawicki: zreformujemy KRUS, gdy wzrosną dochody rolników

23.11.2009, 18:32; Aktualizacja: 23.11.2009, 18:43

Minister rolnictwa Marek Sawicki nie przewiduje w najbliższym czasie zmiany zasad rolniczego ubezpieczenia. Uważa on, że Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego można reformować wtedy, gdy rolnicy będą uzyskiwali dochody zbliżone do mieszkańców miasta.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (34)

  • wiktor(2009-11-23 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    haha.. to skąd te murowane domy jednorodzinne na wsi? z biedy?

    szkoda że rząd nie poczeka na zwikszeie dochodów szewców, krawców i innych.. oni placa całą skąłdkę i nikt ich ni epyta jaki emaja dochody.

    Ot obłydne gnoje z PO i PSL

    Odpowiedz
  • aaa(2009-11-23 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego ja mam składać się na ubezpieczenie i emerytury dla 1,5 miliona chłopstwa???!!!

    Odpowiedz
  • prawda boli(2009-11-23 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    Rolnicy powinni wystąpić o zwrot ZAGRABIONEGO mienia w latach 1945-1972 w ramach obowiazkowych dostaw dla miszczuchów.
    A co jak wolny rynek i demokracja to Zydom i niemcom tylko można

    Odpowiedz
  • Czereśniak Sawicki ble, ble, ble.(2009-11-23 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Pytanie dla Sawickiego - ilu więcej;
    - bezdomnych na wsi, czy może w mieście??
    - petentów MOPS-ów na wsi, czy w mieście??
    - rocznie tysiące eksmisji, na wsi, czy w mieście??
    - mieszkający w śmietnikach, na klatkach schodowych i w kanałach na wsi, czy w mieście??
    - gromady zbieraczy złomu, grzebiących w śmietnikach, na wsi czy w mieście??
    - co 4 lub 5 zalega z czynszem, bo nie ma z czego zapłacic - to też miasto.
    WSZYSCY WYŻEJ WYMIENIENI, TEŻ SKŁADAJĄ SIĘ NA CHŁOPSKI K R U S -Sawicki jak masz odrobinę honoru to powinieneś schować się pod ziemię P/OŚLE.

    Odpowiedz
  • do wiktora(2009-11-23 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    wiktor zwolennik PIS tak ubliża rolnikom jak się dowie Kaczyński to będziesz Wiktorku miał przechlapane.

    Odpowiedz
  • Ślepy(2009-11-23 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    5; nie tylko ręce opadają
    ale wszystkie części ciała.
    Nie nie nie będę placił na tych darmozjadów,co żeby odpoczać od roli szli na kolej czyli PKP

    Odpowiedz
  • fajnietu(2009-11-23 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    Mój kuzyn-rolnik każdego roku po sezonie dokupuje 3-5 h ziemi, co roku dostaje 70-75 tys zł z budżetu Unii, śmieje się wprost ze mnie-naiwniaka. Na podwórku ciągnik z takim wyposażeniem, którego ja nie mam w rocznym prawie full wypas aucie. Zero składek-bo im się należy!!!Mi z pensji okroją każdy grosz na składki i ofiarują jeszcze właścicielom OFE. ROLNICY, GÓRNICY, MUNDURÓWKA- by żyło się lepiej!!!

    Odpowiedz
  • '(2009-11-23 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    oki

    Odpowiedz
  • opt(2009-11-23 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    Na wsi mięsko chodzi po podwórku,owoce w zagrodzie,warzywa też- to trzeba doliczyć do dochodu i wtedy porównywać

    Odpowiedz
  • Kułak(2009-11-23 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Sądzę,że minister mówi kłamstwa,bowiem od 2004 roku tej klasie UE wypłaca kolosalne środki pieniężne,które w naszym kraju nie są opodatkowane.Jeśli uwzględnimy niski poziom wpłat do KRUS,to okazuje się,że jedynym beneficjentem wejścia do UE są więc rolnicy.Po co ta błazeneda !

    Odpowiedz
  • mól(2009-11-23 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    KRUS tylko dla pracujących na roli - i dla nikogo więcej.
    Odpowiedzialność zbiorowa wsi za zgłoszonych do KRUS z danego sołectwa. W przypadku ujawnienia zgłoszonych nie uprawnionych (nie pracujących osobiście w polu lub przy zwięrzętach), kara solidarnie płacona przez wszystkich rolników danego sołectwa.
    Bardzo szybko liczba ubezpieczonych w KRUS spadłaby o 70%.
    I nie trzeba byłoby tyle dopłacać z budżetu.
    - Utopia ? A może warto pomyśleć nad tego rodzaju rozwiązaniem...lub podobnym.

    Odpowiedz
  • Kris(2009-11-23 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    KŁAMSTWO ! Na wsi gdzie mam domek letniskowy jest 23 rolników. Średnia wielkość gospodarstwa to 9 ha. Dochód? Spory,bardzo spory.
    Rolnicy ukrywają dochody sprzedając 50% mleka bezpośrednio do piekarń, stołówek itp.
    W ten sposób uciekają podatki z kilku miejsc.

    Odpowiedz
  • solo(2009-11-23 22:59) Zgłoś naruszenie 00

    ludzie to nie chodzi o to by chłopi płacili tyle co mieszczuchy,ale o to by wszyscy płacili mniej i wg tych samych zasad...albo by ubezpieczenie było dobrowolne dla wszystkich
    pozdro

    Odpowiedz
  • XXX(2009-11-23 23:28) Zgłoś naruszenie 00

    CI CO TAK PO ROLNIKU JADĄ - NIE WIDZĘ PRZESZKÓD ABY ZABAWILI SIĘ W ROLNIKÓW ZIEMI POD DOSTATKIEM
    I MOŻE ZA ROK PROWADZENIA GOSPODARSTWA NIECH NA TEMAT SIĘ WYPOWIADAJĄ

    Odpowiedz
  • ala55(2009-11-24 01:29) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk nie zreformuje systemu emerytalnego, on się boi że korytko mu ucieknie.

    Odpowiedz
  • Jan(2009-11-24 01:33) Zgłoś naruszenie 00

    Rolniku! Rób co chcesz, tylko nie wyciągaj łap po cudze pieniadze!
    Twoja miesięczna składka na krus (ok.70zł) nie powinna gwarantować Ci nawet połowy minimalnej emerytury! Opłacałeś składki w wysokości 1/10 tego co właściciel warzywniaka, a bierzesz taką samą jak on emeryturę!
    Zabaw się w przedsiębiorce, zapłać normalny ZUS i zasmakuj tego życia w miejskim luksusie!Może po roku zrozumiesz z jakiego powodu wszyscy "jadą po rolniku"!

    Odpowiedz
  • Maria(2009-11-24 06:52) Zgłoś naruszenie 00

    Zapomogi powinny być wypłacane rolnikom przez Urzędy Gmin a nie za posednictwem ubezpieczenia KRUS/

    Odpowiedz
  • mieszkający na wsi(2009-11-24 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle podłość...

    Znam takich mieszkają w mieście, a ziemię wydzierżawiają, płacą KRUS, jeżdżą za granicę, korzystają z różnych zapomóg i innych możliwości (węszą, gdzie, co dają).
    Jak długo na to będzie pozwolenie. Jeszcze w kościele zbierają na biedne dzieci ze wsi. Pytam dlaczego nie ma zbiórki na biedne dzieci w mieście???

    Odpowiedz
  • anna(2009-11-24 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli rolnicy naprawdę chcą być rolnikami to niech państwo nie zezwala na przekwalifikowanie ziem pod działki budowlane ani tez nie zezwala na sprzedaż drzew z lasu . rolnik jest od pracy na roli i hodowaniu żywca a jesli mu się nie podoba niech ubezpieczy się w ZUS!wszystkim rolnikom powinno państwo zabrać lasy!

    Odpowiedz
  • bibuła(2009-11-24 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jak trudno w małej wsi zrobić wywiad, żeby się dowiedzieć, że żona rolnika pracuje za granicą, a on sam na czarno, dzieci chodzą na obiady darmowe do szkoły i dostają zapomogi z MOPS ... i stypendia socjalne.

    TAK WYGLĄDA BIEDA ROLNIKA

    Odpowiedz