Sawicki: zreformujemy KRUS, gdy wzrosną dochody rolników

23.11.2009, 18:32; Aktualizacja: 23.11.2009, 18:43

Minister rolnictwa Marek Sawicki nie przewiduje w najbliższym czasie zmiany zasad rolniczego ubezpieczenia. Uważa on, że Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego można reformować wtedy, gdy rolnicy będą uzyskiwali dochody zbliżone do mieszkańców miasta.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (34)

  • chłop-ak(2010-01-23 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Przestańcie już wyć , wyjce z miejskich gołębników zakupionych za buraki .
    Trochę szacunku dla swoich ojców i dziadów , którzy ciężką pracą dorobili się
    waszgo majątku w mieście.
    Post kieruję do pseudo-mieszczan , których tu pewnie b.dużo

    Odpowiedz
  • ircia(2010-01-14 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam iż każdy lituje się nad biednymi rolnikami ...dajcie im do zapłacenia normalne składki ZUS !!! Stoją handlując wszystkim bez płacenia podatku od dochodu ,czynszu za lokal !!!Większość nauczyła się płakać i ta większość jezdzi mercedesami z tej nędzy!!!

    Odpowiedz
  • Rolnik . I brzmi to dumnie !(2010-01-14 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli zazdrościcie rolnikom wracajcie na wieś ! weźcie widły gnojne i do roboty ! krowę przed dojeniem też trzeba umyć ! Jajko przed sprzedażą też ! to jest zapach chleba !Pracowaliście w deszcz i w upał w polu ? lał się wam pot po ... ? ja też nie chcę aby Państwo nasze dopłacało do ZUS 25 mln zł ! i co ? łyso wam? to co widzicie na podwórkach jest dorobkiem wielu pokoleń ! nie zmarnowanym a pomnażanym ich pracowitością ! a za leżeniu w cieniu za tzw wczasy pod gruszą bierzecie dodatki ? Siądźcie na kombajnie w tym kurzu, hałasie , upale i pojeźdźcie tylko z tym szwagrem cały dzień ! na pewno mu nie będziecie zazdrościć! przyjdźcie na wieś dostaniecie za reumatyzm i pokrzywione kręgosłupy 650 zł emerytury ! na pewno nie będę wam zazdrościł ! propnuję wam to zboże po kombajnie omłynkować, poworkować, zważyć, załadować na przyczepy a ja wam postawię za to garnek zsiadłego mleka z postnym chlebem ! i gwarantuję ,ż będzie wam wybornie smakował ! Założymy się ???

    Odpowiedz
  • kartofel(2010-01-06 22:29) Zgłoś naruszenie 00

    oprócz renty, emerytury i odszkodowania wypadkowego za 90 zł miesiecznie , rolnikowi przysługuje jeszcze darmowe leczenie ( bo zdrowotnej składki nie płaci wcale i gratisowe pieniądze za okres zwolnienia w prezencie od państwa. Zastanawiam sie czemu prowadzący dyskusje w mediach na temat KRUSu są tak słabo przygotowani i nie pytają o ilość zwolnień i rent wśród rolników, czyli o to,co jest zjawiskiem patologicznym w Polsce. 80% rolników po 40 roku życia jest rencistami, rolnik moze otrz ymać 360dni zwolnienia chorobowego w roku

    Odpowiedz
  • MARTINI(2010-01-05 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    wejdzcie na jąkokolwiek stronę Ośrodka Doradztwa Rolniczego i tam sa zamieszczone kalkulacje z kilku gałęzi produkcji rolniczej i wszystko będzie jasne

    Odpowiedz
  • Martini(2010-01-05 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli inni mogą płacić podatek dochodowy to jetem za tym aby został wprowadzony w rolnictwie

    Odpowiedz
  • hera(2009-12-31 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Sawicki mysli ze w miescie mozna ludziom dowalic wysokie oplaty ,ktorzy prowadza dzialalnosc gospodarcza nie czekajac czy stopa zycia im sie podniesie,a prawda jest taka ze na wsi rolnicy maja bardzo dobrze,w szczegolnosci jak Polska weszla do UNI i dlaczego miasto ma doplacac do wsi ,przeciez ceny wcale nie sa u rolnika takie male ,na szczescie sa w miastach hipermarkety i tam mozna zywnosc kupic tanio.

    Odpowiedz
  • PRECZ(2009-12-08 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    ZEZWOLIC ROLNIKOM NA PRACE I NA ZOSTANIE W KRUS

    CENY ZIEMI TERAZ TAK DROGIE ZE MOGA KUPOWAC TYLKO TE PREZESIKI Z MIAST
    TE MUROWANE DOMY TO TYCH PREZESIKOW

    Odpowiedz
  • dziada(2009-11-30 06:47) Zgłoś naruszenie 00

    do opta /// mięsko chodzące też trzeba kupić żarło im trzeba kupić pole na warzywka trzeba uprawić i całe latko grzebać przy nich tak że nie jest to takie darmowe ...acha czasem przy mięsku rączki się gówienkiem ubrudzi

    Odpowiedz
  • Mural(2009-11-27 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    Dobry pomysł:od nowego roku spróbuję zaproponować,od jakiego dochodu jestem gotowa płacić podatki.Skoro rolnik może,a szewc,fryzjer i nauczyciel itp. jeszcze nie?Gdzie tu sprawiedliwość?NIGDZIE.Jeśli PSL załapie się dalej na rządzenie,nie skrzywdzi swojego elektoratu.Nie podetnie gałęzi,na której siedzi.Powinny powstać partie innych grup zawodowych,o równej PSL sile przebicia.I wiedzieć, z kim się stowarzyszyć.Tylko wtedy drogo nas będzie kosztować taka partia,skoro związkowcy już doją kasę.

    Odpowiedz
  • M.J.(2009-11-26 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się, z poprzednikiem. Też chętnie przyjadę i popracuję. A tak w ogóle, to co można robić przez cała dobę w gospodarstwie zimą ? Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Krytyk KRUS(2009-11-26 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    ad 22. Małgośka
    To gdzie ja mam przyjechać? Proszę o podanie dokładnego adresu (przynajmniej powiat, gminę, wieś i br domu). W przeciwnym razie taki wpis można potraktować tylko jako czystą hipokryzję.

    Odpowiedz
  • Małgośka(2009-11-25 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    drodzy mieszczanie(skoro mowa tu o chłopstwie)wszyscy rolnicy bardzo ciężko pracuja a dzieci nie maja czasu ani pieniedzy na wczasy i kolonie ,rolnik niema urlopu i zapewniam was ,ze jego dzienny czas pracy to nie 8 czy 12 godz lecz cala doba .to o czym państwo tu wspominaja np pomocy dzieciom ze wsi dotyczy rodzin popegeerowskich ,a ich rodzice to nie sa rolnicy,moje dzieci nigdy nie dostaly pomocy bo dzieciom rolnika sie nie nalezy ..radze zorientowac sie jakie sa koszty utrzymania gospodarstwa a potem dyskutowac na forum .sadze ,ze jedynym sposobem na zawisc spoleczna skierowana na rolnikow byłoby wprowadzenie podatku dochodowego a przy dzisiejszych cenach zboza panstwo musiałoby sporo do tego dokładac bo narazie to rolnicy sami mysla o tym aby przetrwac ten kryzys .bardzo ciekawe sa te komentarze ,domek letniskowy na wsi fajny ale rolnik be ,domy murowane na wsi skad?a brakuje widoku wsi upadajacej z chatkami drewnianymi z kaną mleka w progu? itd itd .to tylko świadczy o polskim społeczeństwie .zapraszam chetnych do spedzenia choćby jednego dnia w naszym gospodarstwie ,chetnie tez udostepnie dokumentacje finansową do wgladu i widełki do "gnoju".zapraszam

    Odpowiedz
  • nie rolnik(2009-11-25 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    Do XXX : to może mi sprzedaż kilka hektarów. Próbowałem kupić ziemię i niestety nie mogę, bo wójt ma taki kaprys, że nie. Więc przestań ściemniać , że ziemię można kupić.

    Odpowiedz
  • bibuła(2009-11-24 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jak trudno w małej wsi zrobić wywiad, żeby się dowiedzieć, że żona rolnika pracuje za granicą, a on sam na czarno, dzieci chodzą na obiady darmowe do szkoły i dostają zapomogi z MOPS ... i stypendia socjalne.

    TAK WYGLĄDA BIEDA ROLNIKA

    Odpowiedz
  • anna(2009-11-24 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli rolnicy naprawdę chcą być rolnikami to niech państwo nie zezwala na przekwalifikowanie ziem pod działki budowlane ani tez nie zezwala na sprzedaż drzew z lasu . rolnik jest od pracy na roli i hodowaniu żywca a jesli mu się nie podoba niech ubezpieczy się w ZUS!wszystkim rolnikom powinno państwo zabrać lasy!

    Odpowiedz
  • mieszkający na wsi(2009-11-24 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle podłość...

    Znam takich mieszkają w mieście, a ziemię wydzierżawiają, płacą KRUS, jeżdżą za granicę, korzystają z różnych zapomóg i innych możliwości (węszą, gdzie, co dają).
    Jak długo na to będzie pozwolenie. Jeszcze w kościele zbierają na biedne dzieci ze wsi. Pytam dlaczego nie ma zbiórki na biedne dzieci w mieście???

    Odpowiedz
  • Maria(2009-11-24 06:52) Zgłoś naruszenie 00

    Zapomogi powinny być wypłacane rolnikom przez Urzędy Gmin a nie za posednictwem ubezpieczenia KRUS/

    Odpowiedz
  • Jan(2009-11-24 01:33) Zgłoś naruszenie 00

    Rolniku! Rób co chcesz, tylko nie wyciągaj łap po cudze pieniadze!
    Twoja miesięczna składka na krus (ok.70zł) nie powinna gwarantować Ci nawet połowy minimalnej emerytury! Opłacałeś składki w wysokości 1/10 tego co właściciel warzywniaka, a bierzesz taką samą jak on emeryturę!
    Zabaw się w przedsiębiorce, zapłać normalny ZUS i zasmakuj tego życia w miejskim luksusie!Może po roku zrozumiesz z jakiego powodu wszyscy "jadą po rolniku"!

    Odpowiedz
  • ala55(2009-11-24 01:29) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk nie zreformuje systemu emerytalnego, on się boi że korytko mu ucieknie.

    Odpowiedz