Szkolenia dla studentów, absolwentów, doktorantów oraz pracowników naukowych warszawskich uczelni wyższych organizuje m.st. Warszawa wraz z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości oraz Wyższą Szkołą Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego.

Projekt ma zachęcić i przygotować przedstawicieli środowiska naukowego i akademickiego do tworzenia własnych przedsiębiorstw i prowadzenia działalności gospodarczej.

Magdalena Jadziewicz z wydziału prasowego m.st. Warszawy poinformowała w czwartek PAP, że rekrutacja trwa tylko do końca listopada. Należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.warszawainnowacje.pl <http://www.warszawainnowacje.pl/>.

Uczestnictwo w projekcie będzie przebiegało w trzech etapach. Pierwszy etap potrwa do końca listopada - wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w projekcie, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, w których opiszą pomysł na swój biznes.

Pomysłodawcy najlepszych planów przejdą do drugiego etapu, mającego trwać od grudnia 2009 r. do stycznia 2010 r. Autorzy 45 najlepszych pomysłów na biznes wezmą udział w cyklu szkoleń dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. Etap ten zakończy się przygotowaniem przez uczestników profesjonalnych biznesplanów.

Ostatni, trzeci etap, potrwa od lutego do lipca 2010 r. Wyłonionych zostanie 15 autorów najlepszych biznesplanów, którzy przejdą przez kolejne szkolenia, ćwiczenia i cykle porad. Otrzymają oni również wsparcie przy poszukiwaniu i zdobywaniu środków finansowych na rozwój swojej firmy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.