Na niezwykle prosty, a jednocześnie innowacyjny sposób udzielania korepetycji na odległość wpadło Wydawnictwo Europa z Wrocławia. Stworzyło ono pierwszy w kraju kompleksowy portal www.uczymy24.pl do nauki na żywo przez internet. Uczącymi są nauczyciele i korepetytorzy, którzy umieszczają na portalu swoje krótkie portfolio z informacją o swoim doświadczeniu oraz opłacie za poszczególne lekcje. Posiadający klasyczne łącze internetowe i zwykły PC użytkownik sieci może się z nimi kontaktować za pomocą przekazu audio i wideo. Obsługa jest prosta i przypomina popularny skype. Nauczyciel i uczeń widzą się i wykorzystują do pracy wspólną tablicę na ekranach monitorów. Mogą na niej zamieszczać teksty, zdjęcia, ilustracje oraz jednocześnie na niej pisać.

– Zamiast bezdusznego e-learningu na ekranie komputera pojawia się żywy człowiek, życzliwy nauczyciel, który rozpozna i zrozumie potrzeby swojego ucznia oraz dostosuje metody, tempo i sposób nauki idealnie do indywidualnych potrzeb – przekonuje Michał Kreczmański z firmy TransmisjeOnline.pl, która dostarczyła uczymy24.pl technologie wideokonferencji online.

Również Sławomir Łais z Polskiej Izby Firm Szkoleniowych uważa, że pomysł wrocławian, chociaż prosty, może być strzałem w dziesiątkę. Jego twórcy wykorzystali do udzielania korepetycji komunikator, czyli narzędzie, z którym obeznane jest niemal każde dziecko, chociaż oferta adresowana jest do osób powyżej 10 roku życia. Z wirtualnych korepetycji może skorzystać każdy, kto ma potrzebę douczenia się pod okiem eksperta.

W portalu zarejestrowali się zarówno nauczyciele z podstawówek, gimnazjów czy liceów, jak i wykładowcy akademiccy. Dla nich stworzone zostanie specjalne, zamknięte forum, na którym będą mogli wymieniać się doświadczeniami i wiedzą.

Portal zostanie udostępniony użytkownikom już w przyszłym tygodniu.

Jak informuje Wojciech Głuch z Wydawnictwa Europa przez pierwsze dwa tygodnie lekcje będą udzielane bezpłatnie w ramach testów.

Wydawnictwo szacuje, że liczba użytkowników w przyszłym roku wyniesie nawet 70 tys. Rynek korepetycji w Polsce to ok. pięć milionów ludzi.