Gminy mają problemy z wypłatą becikowego

autor: Michalina Topolewska19.11.2009, 03:00

Nowy obowiązek przedstawiania w gminie zaświadczenia lekarskiego sprawia, że niektórzy rodzice mają kłopoty z uzyskaniem becikowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • mania(2009-11-24 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    do 9 pani p pani nic jako bez dzietna nie płaci lecz korzysta bo dzięki dzieciom rośnie gospodarka rodzice muszą kupować ubrania zabawki książki w szkołach w fabrykach w instytucjach znajdują prace ludzie jedno zależne od drugiego a na starość to może moja córka lub czyjś syn będzie panią leczył więc niech pani da takiej Róży godnie żyć w tak fałszywym kraju który po za własnym interesem nie widzi nic jeśli nie będzie dzieci to nie będzie nas

    Odpowiedz
  • Meggi(2009-11-21 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    mago masz racje tez to slyszalam,w zwiazku z tym gdzie maja problem gminy w wypłacaniu?A zresztą te kobiety które z chwilą wejścia ustawy były nie póżniej niż w 10 tyg ciąży przecież jeszcze nie urodziły,więc z czym mają problem?

    Odpowiedz
  • kiki(2009-11-19 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    Dyskusja nie na temat. Problem w tym czy daje się wyprawkę dziecku które się urodziło, czy temu które było u lekarza. W podtekście jak zwykle chodziło o embrion bo na tym partyjne świnie znają się najlepiej

    Odpowiedz
  • p(2009-11-19 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    po co t becikowe? Gdyby ludzie byli inteligetni i potrafili dobrze rachować wiedzieliby że płacą na to podatki. W porównaniu do podatku becikowe zwraca sie za 2.3 dzieckiem. Ale czemu osoby bezdzietne mają płacic za tych co mają po sześcioro dzieci? Np. za taką Różę?

    Odpowiedz
  • mago(2009-11-19 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    z tego co slyszalm w tv Pani Minister sie wypowiadala, ze kobiety ktore byly w ciazy [a dokladnie ppo 10 tyg ciazy] przed wejsciem przepisow dostaja becikowe po staremu- prawo nie dziala wstecz! natomiast te ktore w momencie wejscia w zycie przepisow byly w 10 tyg musza iec zasw od lekarza i tyle... poszukajcie w necie moze znajdziecie gdzies ta wypoweidz to bylo pyt zadane przez dziennikarza w trakcie konf o grypie

    Odpowiedz
  • mago(2009-11-19 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    z tego co slyszalm w tv Pani Minister sie wypowiadala, ze kobiety ktore byly w ciazy [a dokladnie ppo 10 tyg ciazy] przed wejsciem przepisow dostaja becikowe po staremu- prawo nie dziala wstecz! natomiast te ktore w momencie wejscia w zycie przepisow byly w 10 tyg musza iec zasw od lekarza i tyle... poszukajcie w necie moze znajdziecie gdzies ta wypoweidz to bylo pyt zadane przez dziennikarza w trakcie konf o grypie Ah1..

    Odpowiedz
  • liwia(2009-11-19 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Śmieszy mnie ta cała gadka i debata na temat becikowego- 1000 zł ma rangę jakby 10000 zł, bo rozumiem gdyby tyle szumu robić wokół 10 tys zł, ale przy 1 tys zł ??? !!! Sama jestem w ciąży i już ponad 1 tys zł wydałam na badania, lekarzy, usg, lekarstwa. Gdyby ta kwota miała normalnych ludzi motywować do posiadania dzieci... żenada w tym kraju.

    Odpowiedz
  • efka(2009-11-19 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    KOCHANA p. Minister zdrowia, ten przepis to kolejny dowód na to jak bardzo nasz ustawodawca jest CHORY !!! obłęd co tu się dzieje w kochanej Polsce! kobiecie w ciąży odbiera się jedynej pierwszej pomocy... marnego tysiąca, jałmużny która ma byc symbolem wielkoduszności państwa dla ludu ... phiii wstyd mi za was ministrowie zdrowia!!! nie w ten sposób!

    Odpowiedz
  • ww(2009-11-19 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle w kochanej Polsce jest burdel. To panstwo tylko potrafi zabierac i trwonic, a nic dawac

    Odpowiedz
  • Meggi(2009-11-19 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Becikowe jest 1000 i dodatek 1000,razem 2000.

    Odpowiedz
  • Meggi(2009-11-19 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Tak ale tyczy się to kobiet które dnia 1 list.(z chwilą wejścia tej ustawy)były nie póżniej niż w 10 tyg.ciąży,ja byłam już po 20 tyg.więc mnie się to nie tyczy i nie powinni żądać ode mnie takiego zaświadczenia.Zobaczymy.

    Odpowiedz
  • gość(2009-11-19 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    czy ta kwota 1000 zło.to jest razem becikowe i dodatek z gminy czy po 1000 zł

    Odpowiedz