"Zmiany podważą zaufanie do systemu emerytalnego"

04.11.2009, 16:25; Aktualizacja: 04.11.2009, 16:28

Ekspert PKPP Lewiatan Jeremi Mordasewicz uważa, że propozycja zmian w systemie emerytalnym, polegająca na przeniesieniu do ZUS części składki odprowadzanej obecnie do OFE, podważy zaufanie ubezpieczonych do systemu emerytalnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • 44(2009-11-04 17:00) Zgłoś naruszenie 00

  Mając wybór, zdecydowałam się na II filar,czyli OFE i nadal uważam, że to dobry był wybór.I nie chcę by teraz obniżano wysokość składki do OFE, Dobrym jest
  pomysł z bezpiecznym funduszem ale nieobowiązkowym. Trzeba dać ludziom możliwość wyboru.Nie jesteśmy ciemną masą za którą zawsze trzeba decydować.
  I nie można zapominać, że w przypadku zgonu przed 65 r. życia składki są dziedziczone. Ile osób w wieku produkcyjnym ( 25-65 lat) umiera każdego roku. Dla ZUS, w którym nie ma dziedziczenia byłby to niezły zastrzyk finansowy.

  Odpowiedz
 • Janeczek(2009-11-04 17:15) Zgłoś naruszenie 00

  Najpierw protoplasta PO =AWS z Buzkiem wprowadzili sposob na bezkarne i wieloletnie okradanie ludzi na niewyobrażalne kwoty w piramidzie zwanej ofe pod hasłem "Twoja Emerytura", teraz następne "geniusze" od budowania następnej piramidy pod wodzą vincenta chcą przehustać resztki tego co jeszcze zostało. Gdyby to jeszcze KTOŚ wydrukował, ile przydupasów po dawnej aws i obecnej PO siedzi na posadach ( zarządy ,rady nadzorcze, dyrektorzy, specjalisci itp,itd.) tych funduszy i liczy mamonę, z której nigdy i przez nikogo nie będzie rozliczona. Nie wyschła jeszcze farba na zmianach o prawie dziedziczenia zgromadzonych kwot w ofe, a już dalsze kanciarstowo się rozwija. Z sondażowej statystyki wynika, że 90% poparcia PO pochodzi od obywateli płacących na piramidę ofe. Jak platfusy dokumentnie rozkradą kapuchę tych wszystkich naiwnych popierajacych dziś PO, to dopiero zrozumieją kogo popierają. Na razie obowiązuje bajka, że do emerytury z ofe daleko i wszystko za 30 lat ! będzie OK oraz nowe ODKRYCIE vincenta i fedak, że ofe prze 10 lat nas okradało, a zus z swoimi pałacami i urzędnikami UCHRONI nas od kanciarstwa ofe !

  Odpowiedz
 • XYZ(2009-11-04 18:44) Zgłoś naruszenie 00

  skończyć z tą składką emerytalną (zostawić tylko rentową).Niech każdy zadba sam o swoją starość.Dla tych co nie zadbają proponuję pracę ,aż do śmierci lub pawulon.Drastyczne ale na pewno zadziala na ludzką wyobraźnie i ukruci ZUSOWI rozkradanie naszych pieniędzy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane