Od 1 stycznia urlopy dla rodziców będą dłuższe

autor: Łukasz Guza02.11.2009, 03:00; Aktualizacja: 02.11.2009, 11:40

Rodzice będący 1 stycznia na urlopie macierzyńskim skorzystają z dodatkowego wolnego. Z urlopu ojcowskiego może skorzystać około 300 tys. ojców dzieci urodzonych w tym roku. Firma nie musi informować pracowników rodziców o nowych uprawnieniach rodzicielskich.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • palomaa(2009-11-02 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    1 stycznia 2009 r ??? chyba pomyłka w roku?

    Odpowiedz
  • paulina(2009-11-02 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    "Wystarczy, że 1 stycznia 2009 r. ich urlop nadal będzie trwał" mój trwał bo urodziłam 2 listopada 2008r. i co mogę dostać urlop??? chyba pomyłka?

    Odpowiedz
  • tanuki(2009-11-02 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Nie, wydłużanie macierzyńskiego nic nie ułatwi, dopóki nie będzie publicznych żłobków i przedszkoli. Bo i tak nie ma się z kim dziecka zostawić po macierzyńskim.

    Odpowiedz
  • padre(2009-11-02 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    czy dodatkowy macierzyński będzie płatny?

    Odpowiedz
  • lukkado(2009-11-02 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    1 stycznia 2010!!!

    Odpowiedz
  • padre_p(2009-11-03 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jak mam rozumieć "jeden tydzień" urlopu ojcowskiego? Czy jest to 7 czy może 5 dni roboczych?

    Odpowiedz
  • xxx(2009-11-03 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    wkurza mnie to, że np. 6.stycznia odpada ale 7.stycznia juz sie łapie - przecież to jest jawne oszustwo ludzi!!!fajnie,że dają ciągle więcej ale niesprawiedliwe jest to dla matek,które dawno mają dzieci bo ich urlopy i przywileje były dużo gorsze!!!

    Odpowiedz
  • ziom(2009-11-03 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle zawiść i zazdrość w komentarzach- polska, ahhh

    Odpowiedz
  • shr(2009-11-06 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    Tak nieznaczne zmiany nie spowodują wzrostu urodzeń, bo to żadna polityka prorodzinna. To ledwie ochłap rzucony tylko dlatego, że Europa nie życzy sobie, by mężczyźni byli dyskryminowani jako rodzice. To taki erzatz równouprawnienia taki sam jak erzatz skarżenia się na przewlekłość postępowania w naszej ustawie/ Niewiele daje, ale za to jaki szum medialny że rząd/parlament takie są wspaniałe...

    Odpowiedz
  • robcook(2009-11-06 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    A czy ojciec może wziąć ten tydzien , gdy oboje rodziców już zaczęło pracować?

    Odpowiedz
  • dziadek(2009-11-07 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    O ,na takie długie urlopy mogą sobie pozwolić tylko bogate kraję. Cieszę się że i Polska do takich należy.

    Odpowiedz
  • przyszły ojciec(2009-11-07 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    A ile dni urlopu ojcowskiego i dodatkowego macierzyńskiego będzie przysługiwać jeśli urodzą się BLIŻNIAKI, chyba 2 tygodnie ???

    Odpowiedz
  • maja(2009-11-09 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    czy służby mundurowe tez obowiązuje taki urlop?

    Odpowiedz
  • ela(2009-11-09 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Straszne! Facet na tacierzyńskim! Czy to jeszcze facet?

    Odpowiedz
  • ziomal 35(2009-11-09 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    503 zł na członka rodziny musi być aby dostać 68 zł rodzinnego KTO WYMYŚLA TAKIE PORONIONE USTAWY ??? aby zyskać wszystkie dodatki trza najlepiej wziąść rozwód i są dodatki POLSKA to kraj wspierający polityke prorodzinną to jest absurd błędem moim było że wruciłem do kraju ale wracam do Liwerpulu ze synkiem tam opiekuja sie młodymi rodzicami nie to co w moim kraju gdzie lepiej wspierać oj rydzyka

    Odpowiedz
  • arkk(2009-11-28 20:29) Zgłoś naruszenie 00

    co jesli 3.11.2009 skończył mi sie macierzyński, ale nie wrócilam ani na jeden dzień do pracy bo poszłam od razu na zaległy urlop wypoczynkowy, który kończy mi sie pod koniec stycznia 2010r? czy obejmuje mnie dodatkowe macierzyńskie?gdybym urodziła synka w terminie to bym się łapała bez problemu...czy w naszym kraju są jakiekolwiek przywileje dla dzieci i rodziców dzieci urodzonych przedwcześnie???

    Odpowiedz
  • Tata dwójeczki(2009-11-30 22:18) Zgłoś naruszenie 00

    A ile dni urlopu ojcowskiego i dodatkowego macierzyńskiego będzie przysługiwać jeśli urodzą się BLIŻNIAKI??

    Odpowiedz
  • katika(2010-02-26 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    Mojej córce nie spieszyło się na świat i urodziła się kilka dni po terminie. Dzięki temu mój urlop macierzyński kończył się PIERWSZEGO STYCZNIA 2010. W ten sposób mój powrót do pracy oddalił się o dwa tygodnie i mogłam je spędzić z moim maleństwem :)

    Odpowiedz